Бізнес ідея антикафе

Бізнес ідея антикафе – одне з актуальних та сучасних рішень нашого часу. Заклади цього різновиду відрізняються погодинною або похвилинною оплатою, а також можливістю безкоштовно приймати їжу та використовувати різні атрибути дозвілля.

Дані локації існують уже досить тривалий час у різних державах. При цьому існує безліч типів антикафе (літературні, арт-кафе та подібні).

Цікаво! Відмінною рисою західного підприємництва у цьому сегменті є серйозного контролю держави над сферою комунального харчування, і навіть відмінності у рівні доходів громадян.

Проте на території країн колишнього СНД бізнес ідея антикафе як і раніше, є своєрідним нововведенням і викликає інтерес з боку споживачів. Використання цього сегменту при правильному плануванні дозволяє отримати стабільний рівень доходу.

Серед основної аудиторії закладів такого роду можна виділити такі групи:

 • студенти, учні ліцеїв та гімназій;
 • групи молоді, як жителі міста, так і проїжджі та туристи;
 • категорія відвідувачів, яка цікавиться виключно дозвіллям – читанням, різними настільними іграми.

Аудиторія закладів даного сегменту включає споживачів у віковій групі від 14 до 30 років, при цьому відвідувати такий заклад можуть цілими сім’ями. Нерідко антикафе застосовують для проведення ділових зустрічей, роботи та відпочинку за чашкою смачної кави.

За наявності необхідних умов молоді споживачі віддадуть перевагу такому закладу іншим. Серед таких факторів можна виділити наявність хорошого інтернету, різних ігор, комфорту, затишку та сучасної музики.

Бізнес ідея антикафе: основні переваги

Переваги бізнес-ідеї антикафе
Happy meeting. Young smiling girl writing in a notebook while her friend laughing discussing something funny drinking tea, camera cookies and cups on the table

Реалізація проектів даної категорії дозволяє підприємцям-початківцям стати новаторами у власному місті, запропонувавши своїм гостям безкоштовні напої та їжу, різноманітні дозвілля та ігри, відмінне місце для проведення зустрічей та вечірок, лише за оплату проведеного часу.

Варто відзначити, що облаштування кухні в таких локаціях зазвичай не потрібне. Фахівці відзначають досить короткі терміни окупності витрат на цей заклад – від 12 до 18 місяців. Однак цей показник безпосередньо залежить від низки факторів – розташування закладу, особливостей міста, конкуренції та іншого.

Бізнес ідея антикафе: як почати?

Переваги бізнес-ідеї антикафе
playing Alias game

Більшість бізнесменів, які мають досвід роботи в даному сегменті, рекомендують здійснювати відкриття такого кафе, використовуючи придбану франшизу, або набуваючи вже готового закладу такого типу. Проте такі вкладення вимагають наявності певного капіталу, причому у місті може бути готових закладів. На сьогоднішній день існує безліч привабливих франшиз на ринку, ознайомившись із якими, можна знайти оптимальну пропозицію.

В іншому випадку реалізовувати бізнес ідею антикафе доведеться самостійно, виконуючи всі необхідні етапи для запуску проекту:

 • процедура реєстрації Вашого підприємства в податковій – індивідуальний підприємець або товариство з обмеженою відповідальністю;
 • отримання дозволів на роботу в державних організаціях;
 • пошук, оренда або придбання відповідного приміщення;
 • розробка основних принципів роботи;
 • створення та реалізація дизайн-проекту, облаштування інтер’єру;
 • придбання необхідного обладнання, різноманітних гаджетів, аксесуарів;
 • налагодження закупівель напоїв та закусок;
 • найм обслуговуючого персоналу;
 • проведення рекламної кампанії.

Бізнес ідея антикафе: як працює?

Переваги бізнес-ідеї антикафе

Методика роботи таких закладів суттєво відрізняється від кафе стандартного типу.

Для залучення основної клієнтури знадобиться створення унікальних заходів розважального характеру, реклама на місцевих телеканалах та радіо. Крім того, чудовим способом заявити про себе стануть газети, рекламні плакати у громадських місцях – під’їздах, транспорті, молодіжних журналах, роздача листівок та флаєрів. Безумовно, знадобиться гарна вивіска та грамотно оформлений фасад будівлі.

Приділіть увагу рекламі в інтернеті, соціальних мережах та спеціалізованих ресурсах. В ідеалі необхідно найняти спеціалістів, які займуться просуванням.

Бізнес ідея антикафе вимагає підбору оптимального приміщення. Воно повинно мати велику місткість і площу не менше ста квадратних метрів, щоб кілька компаній мали змогу усамітнюватися.

Необхідно приділити увагу інтер’єру, атрибутам декоративного характеру та, звичайно ж, меблів. Вона має бути зручною та оригінальною, при цьому оптимально розміщувати у собі всі атрибути Вашого закладу. Рекомендується найняти спеціаліста в галузі дизайну для ретельного контролю за реалізацією концепції.

Крім того, важливо враховувати графік роботи. Цей фактор дозволить Вам суттєво збільшити прибуток.

Потрібно створити систему контролю часу відвідувань – можна використовувати спеціальні карти або ж бирки. Обов’язково знадобиться мінімальна кількість обслуговуючого персоналу – бариста, кваліфікований адміністратор, прибиральники. Якщо Ви плануєте тематичні заходи, найкраще найняти аніматорів.

Щоб ідеально реалізувати бізнес ідею антикафе, знадобиться спеціальне обладнання – телевізори та ігрові приставки, музична техніка, різноманітні ігри. При цьому якість та вік обладнання безпосередньо впливають на інтерес відвідувачів.

Також встановіть барну стійку або особливу вітрину відкритого типу, кавову машину. Подумайте над напоями та закусками. У будь-якому випадку Ваших відвідувачів необхідно забезпечити харчуванням – або вони зможуть самостійно приносити продукти, або укладайте договори з місцевими закладами, що дасть можливість отримати додатковий дохід на відсотках.

Важливо підібрати унікальні програми розваг, а також категорії заходів, для яких можна орендувати приміщення.

Потрібен касовий апарат. Функцію керівника Ви можете виконувати самостійно, або найняти професіонала. Підберіть оптимальний варіант розрахунку – щохвилини, або погодинно.

Бізнес ідея антикафе: висновки та перспективи

З огляду на вищесказане, основним принципом діяльності такого кафе є створення таких умов, щоб відвідувачі хотіли повертатися та наводити своїх друзів та близьких. Використовуючи творчий підхід, Ви зможете створити унікальний простір для роботи та відпочинку різних груп населення. Зважайте на основні потреби клієнтів, і Ви зможете отримати хороший дохід.

Залишити відповідь