Так, біткоїн поки що нестабільний: щодня він дивує різкими зльотами та падіннями за курсом. Проте інтерес до цієї віртуальної валюти не згасає. Дедалі більше країн впроваджують Bitcoin (BTC) у свою економіку.
Які відмінності біткоїну від фінансових пірамід?
Багато хто помилково вважає, що криптовалюти — черговий лохотрон для збагачення його творців. Це не так, хоча зараз недобросовісні особистості створюють фінансові піраміди, замасковані під «нову та перспективну криптовалюту, яку варто інвестувати».
Фінансова піраміда працює доти, доки з’являються нові вкладники. Якщо таких немає, відбувається СКАМ – моментальне закриття проекту, припинення виплат учасникам. Чому це відбувається?
- Жадібний адміністратор проекту не бажає ділитися з вкладниками і на піку отриманих інвестицій забирає касу.
- Хакерські атаки.
- Відтік коштів більше, ніж приплив.
Для функціонування криптовалюти потрібні нові учасники з обчислювальними потужностями, а не їхні гроші. Винагороду у вигляді BTC система нараховує сама при успішно виконаних операціях зі створення криптографічних підписів – шифрів, за допомогою яких супроводжується будь-яка операція в мережі биткоиновой.
Як можна заробити на біткоїні в 2018 році?
З кожним роком кількість BTC зменшується, а це означає, що вимоги до кількості обчислювальної потужності зростають, як і конкуренція (для видобутку криптовалюти створюються величезні компанії). Якщо кілька років тому можна було непогано заробити, видобуючи біткоїни на домашньому комп’ютері із середньою відеокартою, то сьогодні таким способом ви заробите максимум на оплату інтернету.
Отже, розглянемо актуальні способи отримання BTC:
Хмарний майнінг
Відмінний спосіб, якщо ви хочете примножити свій доход без покупки обладнання для видобутку криптовалюти та глибоких знань у цій темі. Від вас потрібна лише деяка сума грошей, яку буде не шкода вкласти (від 1.5$).
Пропорційно до суми вкладених коштів вам в оренду даються обчислювальні потужності для майнінгу. Однак їх не треба встановлювати у себе вдома. Ви орендуєте шматочок величезної майнінг-ферми, яка розташована десь за кордоном. До 85% криптовалюти, здобутої цим шматочком, переходять вам. 15%, що залишилися, переходять власникам ферми. На ці кошти вони виконують обслуговування орендованих вами потужностей та оплачують електроенергію.
Щоб інвестувати в хмарний майнінг, потрібно виконати 4 простих кроки:
- Вивчити послуги, які надають такі послуги. Подивіться огляди на youtube, почитайте про досвід людей на форумах, зверніть увагу на рік заснування майданчика (що більше років він працює, тим краще). Сьогодні можна довіряти HashFlare та Genesis Mining.
- Пройти реєстрацію.
- Переказати гроші на особистий рахунок, який у вас з’явиться після реєстрації.
- Вибрати тариф і криптовалюту, що видобувається. З вами буде укладено контракт на 1-3 роки.
Тепер залишається лише отримувати дохід від роботи орендованої частини ферми.
У жодному разі не вірте новим проектам з хмарного майнінгу, що обіцяють нечувані заробітки (1000%-2000% річних)! Швидше за все, це фінансова піраміда, замаскована під компанію, що спеціалізується на видобутку криптовалюти. Ви можете втратити всі вкладені та зароблені кошти.
Невідомість — найсерйозніший недолік хмарного майнінгу. Тож не варто вкладати сюди останні гроші. СКАМ може спіткати навіть той проект, який працює вже не один рік.
Навряд чи ви виведете здобуті на 1.5$ біткоїни. У сервісів з хмарного майнінгу є комісія, яка автоматично знімається під час виведення коштів. Вам навіть її не вдасться сплатити.
Створення власної майнінг-ферми
Десь 2-3 роки тому цей спосіб заробітку криптовалюти вважався найбільш прибутковим та надійним. Однак у 2018 році наявності сучасної відеокарти недостатньо, а зібрати потужну конфігурацію для видобутку BTC коштує недешево.
Недоліки домашньої майнінг-ферми:
- Витрата електроенергії збільшиться в рази, як і витрати на обслуговування обладнання, адже воно буде працювати на піку своїх можливостей, а вам доведеться вигадувати оптимальні способи охолодження.
- Сильний шум під час майнінгу.
- У разі поломки обладнання вам можуть відмовити у гарантійному обслуговуванні.
- Площі квартири недостатньо для створення серйозних обчислювальних потужностей.
- Нестабільний інтернет додасть клопоту, оскільки перебої в його роботі повністю перервуть роботу майнінг-ферми, через що її доведеться запускати знову.
Плюси домашньої майнінг-ферми:
- Ви самі вибираєте криптовалюту, що здобувається.
- Заробіток триває автоматично.
- Не кинуть на гроші. Підвести може лише обладнання.
- Без проблем зможете продати майнінг-ферму.
- Найприбутковіший спосіб видобутку криптовалюти, якщо у вас дуже потужна ферма.
Розглядайте цей спосіб видобутку, якщо не платите за електроенергію або платите половину, а також якщо є можливість закуповувати обладнання за оптовими цінами.
Трейдинг на криптовалютних біржах
Зараз все популярнішими стають криптовалютні біржі. Тут, як і на валютних біржах, трейдери роблять ставки і намагаються проаналізувати, наприклад, яким буде курс біткоїну щодо курсу ефіру через годину. Якщо прогноз справджується, вони заробляють. Але не все так просто. Щоб заробляти на цьому, а не йти в мінус, потрібно буквально «варитися» у цьому середовищі. Тільки максимальна зануреність принесе успіх, а це означає, що треба бути в курсі всього, що діється в Світі, знати все про криптовалюти та ринок. Щоб стати досвідченим трейдером, можуть знадобитися роки, протягом яких доведеться постійно розлучатися з чималими сумами грошей.
Покупка в обмінниках
Найкращий варіант, якщо ви хочете придбати криптовалюту.
Обмінників багато і всі вони конкурують між собою як за найвигіднішим курсом, так і за репутацією. Тож обманювати людей їм невигідно. Будь-який факт шахрайства одразу знижує рейтинг криптовалютного обмінника та видаляє його зі списку перевірених.
Обмінники підтримують майже всі способи оплати: купити криптовалюту можна як за допомогою картки Visa або MasterCard, так і за допомогою будь-якого електронного гаманця.
Біткоїн-крани
Тут запрацює будь-хто: від школяра до пенсіонера. Цей спосіб заробітку BTC не вимагає вкладень, ігор на біржах або створення власної майнінг-ферми. Щоб заробити заповітні 50-200 сатоші (0.000000050 – 0.00000200 BTC), потрібно вводити капчі і дивитися рекламу. Для більшого заробітку рекомендуємо зареєструватися на всіх доступних біткоін-кранах.
Реферальна програма
У кожного такого сервісу є реферальна програма, тому, якщо у вас є власний сайт, блог або розкручений обліковий запис на youtube, ви можете розміщувати там партнерські посилання. Людина, яка перейде за розміщеним вами посиланням та зареєструється, автоматично стає вашим рефералом. Якщо він добуватиме сатоші, вам йтиме відсоток від його заробітків. Це своєрідна подяка системи за залучення нових «добувачів».
Автоматичний заробіток на біткоін-кранах
Якщо Ви не бажаєте витрачати час на перегляд реклами або введення капчі, встановіть на комп’ютер програму STARTAVTOBET. Вона все зробить сама.
Біткоїн-ігри
Приймаючи участь в азартних іграх або іграх типу Сапер, можна заробляти по 100 сатоші за виграш. Цей спосіб видобутку біткоїнів також не вимагає жодних вкладень.
Усього, у нас є 6 способів заробітку на біткоїнах! Кожен зможе вибрати відповідний варіант.
Якщо ви нагромадили n-у суму грошей і готові ризикнути, рекомендуємо вкластися в хмарний майнінг. Сьогодні це найперспективніший напрямок, на якому можна непогано заробити новачкові без особливих знань та витрат часу. Надалі хмарний майнінг лише розвиватиметься.