Аудит юзабіліті сайту, проектування веб інтерфейсів. Бізнес в інтернеті – ідеальне поле для придбання початкового досвіду підприємництва. У списку найбільш перспективних бізнес-ідей поточного часу величезна кількість рядків належать до сфери інтернет підприємництва. Це і мережева комерція, і доходи від розміщення медіа-контенту, «парковка» доменів, і сила-силеннаБізнес в інтернеті – ідеальне поле для придбання початкового досвіду підприємництва. У списку найбільш перспективних бізнес-ідей поточного часу величезна кількість рядків належать до сфери інтернет підприємництва. Це і мережева комерція, і доходи від розміщення медіа-контенту, «парковка» доменів, і сила-силенна інших напрямків.
Значна кількість цих напрямків так чи інакше мають на увазі реєстрацію та просування в мережі підприємцем свого сайту. Масу ведений про правильні способи оптимізації інтернет-продажів або кількості відвідувачів комерційного сайту сьогодні легко виявити в мережі. Ми ж постараємося розібратися з основними проблемними моментами, що виникають в процесі конверсії – тобто, при перетворенні цікавляться відвідувачів сайту в постійних його користувачів або в реальних покупців мережевого магазину. Аудит юзабіліті при проектуванні веб інтерфейсів.
Невдачі творців сайту можуть початися прямо з його заголовка. Неінформативне і не привертає уваги заголовок здатний різко «звалити» інтерес до нього, особливо у випадкового відвідувача. Головні правила хороших заголовків. Розділові знаки – головні «паразити» заголовка. Якщо без них ніяк не можна обійтися, постарайтеся скоротити їх кількість до мінімуму.
Хороший заголовок, як правило, лаконічний, дотепний і надовго осідає в пам’яті (як вироблений, так і чисто візуальної). Головні компоненти зовнішнього вигляду заголовка: Кегль (размер букв) Вид шрифта Інтервали між буквами і рядками Стиль заголовків сайту повинен бути єдиним і оптимізованим. Взагалі вибір шрифту визначає при конструюванні сайту дуже багато. Основна інформація, що розміщується на сайті і складова його корисність для відвідувачів – найчастіше саме текстова.
Професіонали радять уникати шрифтів з «зарубками». Не варто надмірно захоплюватися колірним виділенням, курсивом та ін. Головна характеристика зручності читання шрифту – комфортний контраст з фоном сторінки. Домогтися цього можна не тільки правити вибравши сам шрифт, а й оперуючи його кольором, «жирністю», прозорістю та іншими варіантами написання. З цим корисно поекспериментувати перед тим, як розміщувати сторінки для доступу в мережі.
Серйозна помилка з точки зору зручності користування – створення «важких», погано і довго завантажуються сторінок. Кожна додаткова секунда при завантаженні означає втрату десяти відсотків потенційних користувачів. Прискорення ритму життя сучасної людини, як і швидкостей самого інтернету, потрібно враховувати. Не забувайте про зручність переходів і навігації на сайті. Дуже вдалим буде варіант з інтуїтивно зрозумілою структурою сайту. Показники зручності переміщень по сайту юзабіліті (usability) сайту.
При простій структурі даних (невелика кількість «незалежних» сторінок, переглядати які можна в будь-якому порядку) меню основних посилань розташовується вгорі і внизу кожної зі сторінок. Вид сторінки: Бренд або логотип Назва або адреса сайту Верхнє меню Текстовий зміст, медіа-контент Нижнє меню Зворотній зв’язок і контакти творців сайту Традиційно проблемним видом вмісту сторінки вважається реклама – обійтися без неї вкрай складно, але слід прагнути звести її присутність в поле основного уваги користувача до розумного мінімуму. Невдале рекламне наповнення (настирлива банерна реклама, «pop-ups») здатне зменшити число користувачів мінімум удвічі. Текст повинен розумно поєднуватися з зображеннями (фото і відео). Для сьогоднішнього користувача це практично закон – сайт без виразного медіа-компонента свідомо нудний. Велике значення має інтерактивна складова – відгуки, зворотний зв’язок, можливість прямого спілкування з авторами і адміністраторами ресурсу. Важливо ефективно організувати функцію пошуку по сайту, особливо при великих обсягах розміщеної інформації.
Як перші тестерів цілком підійдуть самі творці – якщо навіть їм незручно користуватися сконструйованим ресурсом, навряд чи він приверне увагу якогось стороннього користувача. Багато веб-студії, крім власне послуг зі створення та просування сайтів, пропонують також протестувати Ваш ресурс на ступінь зручності користування, ергономіку, комфорт сприйняття, і інші подібні характеристики.