Перепелина ферма з нуля – обладнання, рентабельність

Перепелина ферма як бізнес, перспективно для села і для міста. Перепелині яйця – це корисний для здоров’я і біологічно чистий продукт. Попит на нього дуже високий, він в чотири рази більше, ніж пропозиція його на ринку, у зв’язку з цим створення перепелиній ферми – прекрасна можливість почати вигідний бізнес. Однак перед початком створення такого роду діяльності необхідно детально розібрати всі нюанси цього бізнесу, співвіднести наявні можливості з майбутніми витратами і зробити приблизні підрахунки очікуваного прибутку.

Перепелина ферма. З чого почати?

Перепелина ферма

Бізнес по розведенню перепелів має високу рентабельність. На ділі ферма з кількістю особин в 500 штук окупить себе через 2 – 3 місяці.

Птахів вирощувати нескладно, з цією технологією під силу впоратися двом людям. А основний момент, який повинен організувати підприємець – налагодити реалізацію готової продукції. В даний час ні в одній країні немає великих ферм, які займалися б розведенням перепелів, саме тому це прекрасна область для малого бізнесу.

Самка перепела досягає продуктивного віку через 30-40 днів і може приносити не менше 280 яєць на рік. Перепеловоди, не перший рік займаються вирощуванням цих птахів, рекомендують починати розведення з 500 голів, так як їх кількість за рік може вирости в 10 разів. Для бізнесу по розведенню перепелів не знадобиться велика площа – для 100 птахів буде цілком достатньо підлогу кв. м. Для гарного росту птиці дуже важливо дотримуватися такі моменти, як: постійну температуру (15-20 С) і вірний склад корму.

Який потрібен корм

Він повинен складатися з 30% пшениці, 25% кукурудзи і по 5% ячменю і меленої черепашки. Бажано додавати в суміш рибну муку, крейду, мінеральні підгодівлі, соняшникова макуха. Такий корм буде повністю збалансований і оптимальний для перепелів. Існують яйценосні і м’ясні породи. Птах другого типу важить приблизно 250 грамів, але в Україні бройлери не мають особливо успіху.

Фінансові витрати перепелиної ферми.

Фінансові витрати

Будь-яка справа вимагає певних фінансових вкладень. Відкриття перепелиній ферми не виняток. Зробимо приблизний розрахунок для організації такого бізнесу на 1000 птахів:

  1. Придбати поголів’я в тисячу перепелів вийде підприємцю в – 1 000 $;
  2. Корми для перепелів – 200 $ в місяць;
  3. Обігрів і освітлення площі приміщення – 100 $ в місяць;
  4. Малогабаритный инкубатор – 200 $
  5. 12 клітинних батарей – 2 200 $;
  6. Дохід від реалізації яєць при вартості 1,5 грн. – 800 $ в місяць;
  7. Виручка від збуту м&’яса – 300 $;
  8. Чистий прибуток ферми – 900 $ в місяць.

Отже: повну окупність даного бізнесу можна очікувати через 5 місяців (без урахування витрат на ліцензію і сертифікати якості).

Документація, яка буде потрібна для ведення перепелиного бізнесу.

Якщо ви плануєте працювати тільки з сільськими магазинами, то для організації збуту продукції в ці точки потрібно лише ветеринарна довідка. Якщо ж спектр реалізації буде досить широкий і захопить великі магазини і універсами, то для роботи з ними необхідно буде отримати досить багато документів.

А підготовка всіх дозволів, які підтверджують якість вашої продукції, зажадають більшу частину часу і вкладень.

Висновок: можна не збирати купу документів і обмежитися лише придбанням ветеринарної довідки, але в цьому випадку ринок збуту буде досить вузький, і не принесе бажаного доходу.

Необхідне обладнання для перепелиної ферми.

Для створення перепелиної ферми не настільки важливо, де вона буде перебувати. Для цього підійде як невеликий сільський будиночок, так і приміщення в місті скромних розмірів. Куди значніше вірне облаштування пташника всередині. Перепелам завжди потрібне свіже повітря, без протягів, інакше у них будуть випадати пір’я. Яскраве світло їм необов’язкове, і навіть небажане: воно провокує випадки канібалізму, тому особливо на освітлення витрачатися не доведеться.

Молоді птахи найчастіше живуть на підлозі, посипати тирсою, а новонароджені пташенята найкраще себе почувають в фанерних ящиках. На початковому етапі для утримання 700 дорослих птахів оптимально підійде кімната в 15-20 кв. м. Але потрібно не забувати про майбутню можливсть розширення ферми і будівництві різних підсобних приміщень. При підтримці нормальних умов 700 голів протягом року можуть розмножитися до 5000.

Персонал для перепелиної ферми.

Залежно від цілей, які будуть поставлені перед організацією, а також від масштабу і розмірів Вашого виробництва, залежить яка кількість працівників буде потрібно. Зазвичай початківці бізнесмени не наймають співробітників зовсім. Як ми вже вказали, 1-2 людини здатні обслуговувати ферму, в якій 500-1000 птахів. Але, якщо в Ваших планах високомасштабное виробництво перепелів і, як наслідок, більш високий дохід, то знадобляться наступні типи працівників:

  1. Майстер зі збуту, в його завдання буде входити: переговори з менеджерами з постачання оформлення документів, сертифікатів і т. п. Навіть для досить великої фірми наявність 1 – 2 фахівців буде цілком оптимальним.
  2. Робітники, які будуть займатися доглядом і змістом перепелів. Для належного нагляду за 700-1000 особин вистачить 1 людину.
  3. Може знадобитися бухгалтер, завданням якого буде звітна документація фірми, розрахунок заробітної плати працівникам, а також вирішення всіх питань з податковою інспекцією. Або можна не наймати постійного бухгалтера, а час від часу користуватися послугами компаній, які займаються оформленням і перевіркою бухгалтерських документів фірми.

Найманих фахівців по догляду за живністю важливо попередити про ненормований графіку, або, як варіант, можна взяти в штат кілька людей, таким чином, кожен буде працювати в змінному режимі.

Отже: якщо у Вас є можливість почати велике виробництво, то оточуйте себе кваліфікованими фахівцями, але найчастіше таке бізнес цілком можливо вести сім’єю.

Збут готової продукції перепелиної ферми.

Дохід

Це найголовніший момент, від якого і залежить дохід всього Вашого бізнесу.

М’ясо птахів реалізують в основному в ресторани, а яйця перепелів популярні і на ринках і в магазинах. Однак, з огляду на, що перепелині яйця мають успіх в лікуванні певних захворювань і під час дієт, то можна спробувати зайнятися питанням реалізації в дитячих садах, турбазах і санаторіях.

Найчастіше виробники збувають свою продукцію в роздріб, бо оптовий ринок на даний момент не так розвинений. Перепелині яйця можна зберігати досить довго – 60 діб в холодильнику, і місяць при кімнатній температурі. Ринок реалізації яєць залежить від сезонних мінливість. Часто бізнесмени, які живуть в нечисленних містах, шукають покупців в колі своїх знайомих, друзів і близьких.

Тобто для малого кола людей вони стають постійними постачальниками подібної продукції. Це оптимально для невеликої сімейної справи. Також буде вигідно домовитися про збут продукції птахоферм, які купують перепелів з метою поповнення і розвитку поголів’я. Набагато простіше буде організувати реалізацію, починаючи свою справу в великому місті. Продукція перепелиної ферми дуже популярна в силу своїх властивостей, тому універсами та супермаркети із задоволенням приймають її, зрозуміло, при наявності всіх необхідних документів, що підтверджують якість цієї продукції. У перепелиного бізнесу є непогані перспективи, при низькому рівні конкуренції на ринку можна робити найсприятливіші прогнози.

Організувати перепелину ферму набагато легше, ніж відкрити будь-який магазин, тому що необов’язково наймати велику кількість персоналу, цілком можливо обійтися своїми силами. А також з тієї причини, що для розведення перепелів не потрібно велике приміщення. Вкладення в цей бізнес незначні, а окупність і рентабельність такого виробництва дають можливість знаходити стабільно зростаючий дохід.

Перепелиная ферма – прекрасна перспектива поліпшити свій матеріальний стан як для початківця бізнесмена, так і для комерсанта, який має певний досвід.

Залишити відповідь