Бізнес-план рибництва. Слово рибалка для багатьох чоловіків святе. Межею мрій є перетворення їх хобі в бізнес. Більшість не проти мати своє рибне господарство. Однак за таку справу візьметься не кожен, так як уявлення про це мають не всі. Тому про всі секрети і тонкощі рибництва ми розповімо в цій статті.
Що вигідніше розводити форель або коропа? Слово рибалка для багатьох чоловіків святе. Межею мрій є перетворення їх хобі в бізнес. Більшість не проти мати своє рибне господарство. Однак за таку справу візьметься не кожен, так як уявлення про це мають не всі. Тому про всі секрети і тонкощі рибництва ми розповімо в цій статті. Що вигідніше розводити форель або коропа? Перш, ніж почати свою справу кожен зіткнеться з питанням яку рибу розводити.
Короп і форель найпопулярніші серед інших. Саме від вибору буде залежати і сама технологія роботи. Безумовно, найкращим варіантом буде розведення двох цих видів. Наш комбінат продає близько однієї тисячі тонн живої риби, всього в Підмосков&’ї вирощується від п&’ятисот до шестисот тонн, решта ж завозиться для продажу і перетримки з інших рибгоспів. Плюс, оренда водойм у південних регіонах, там ми не тільки розводимо рибу, а й переробляємо її, а так же влаштовуємо платну рибалку. Якщо розводити один вид – коропа.
Можу сказати, що його легше виростити, він не примхливий, тому для нього підійдуть багато водойми. Чи впорається з таким видом кожен, достатньо ознайомитися з тематичною літературою. Чого не скажеш про розведення форелі. По-перше, вартість цього виду в два рази більше.
По-друге, вона досить примхлива. І нарешті, без фахівця-рибовод не обійтися, до такої рибку потрібен професійний підхід. На сьогодні ринок може похвалитися зниженням цін на рибу. Так форель коштувала сто сімдесят п&’ять, а тепер сто сорок гривень за кілограм, вартість коропа залишається від п&’ятдесяти до шістдесяти трьох гривень за кілограм. Незважаючи на це прибутковість такого бізнесу залишається незмінно високим. Наприклад, середній фермер не має потреби у великому штаті співробітників, так як його прибуток досить висока.
Що стосується нашого комбінату, то його рентабельність сягає дев&’яти відсотків. Всі рибні господарства так само сплачують єдиний сільськогосподарський податок. Наша компанія замість ПДВ, єдиного соціального податку, податку на прибуток, податку на майно, просто платить всього шість відсотків від прибутку. Де краще займатися розведенням риби? Здоров&’я і приріст риби багато в чому залежить від температурного режиму і вмістом кисню в воді. Чимало важливими залишаються стан водойми і кислотність. Для цього фахівець проводить «рибно-біологічне обґрунтування».
Оптимальною температурою для форелі вважається від шістнадцяти до дев&’ятнадцяти градусів за Цельсієм. При температурі від двадцяти чотирьох градусів риба погібает. Так як ми утримуємо форель на глибині п&’ятнадцяти метрів, температура води не піднімається. При розведенні коропа в ставку, важливо щоб вода не була засмічена різними стоками, сміттям і нафтопродуктами.
Тут температурний режим досягає до мінуса двадцяти п&’яти градусів, а глибина до двох метрів. У Україні рибництва представлені у вигляді зонування. Так Москва перша і друга зони, а південні регіони, такі як, Ставропольський і Краснодарський край – п&’ятий і шостий. Ці зони вважаються найбільш рентабельними, саме тому ми стали орендувати ставки в Ростовській області. Все просто – чим більше водойма, тим легше розводити в ньому рибу. В такому і температурний режим більш рівномірний. Спусковий ставок набагато полегшує процес вилову риби.
А якщо водойма була утворена шляхом запруживания річки, в цьому випадку має сенс побудувати греблю. Хвороби риб та їх профілактика. Головним ризиком бізнесу залишаються хвороби та епідемії риб. Постійно потрібно контролювати здоров&’я всієї популяції. Кожні десять днів перевіряється стан внутрішніх органів і зябер, а так само необхідно стежити за приростом риби. Для підвищення імунітету слід додавати лікувальну підгодівлю. Розмір має значення. Природно, великим попитом користується велика риба.
Оптимальним вагою коропа вважається до двох кілограм. Для досягнення такої маси короп зростає три роки. Вага форелі доходить до кілограма, і вона вирощується за два з половиною роки. Однак її рекомендують продавати і через півтора року при вазі всього триста грам.
Скільки можна на цьому заробити? І на закінчення, кілька корисних порад для початківців. Посадковий матеріал форелі коштує від двохсот п&’ятдесяти до чотирьохсот гривень за кілограм. Плюс на втрати треба закласти близько десяти відсотків. Вигідно купувати запліднену ікру в Адлері, де сто тисяч ікринок стоять двадцять тисяч гривень. У зимовий час форель вигідно вирощувати на ГРЕС.
Так як оптимальний температурний режим. Посадковий матеріал коропа коштує від шістдесяти до ста двадцяти гривень за кілограм, а маси рибок від чотирнадцяти до сорока грам. При наявності зв&’язків з торгівлею, Садковий ліній, машин-рибовозок можна купувати рибу для перетримки. Для поповнення бюджету можна влаштовувати платну рибалку. Вона доповнює основний оборот напять – шість відсотків.