Бджільництво як бізнес – з чого почати. Людина пізнав мед і його цілющі властивості ще в стародавні століття, в процесі вивчення природи, і ведення полювання. Бджолиний мед – це джерело всіх корисних елементів, так само мед допомагає від багатьох хвороб. Не так давно, в радянський період, бджільництво – виготовлення меду, Було дуже відомо і навіть в період дефіциту на прилавках присутній якісний мед. Зараз бджільництво знаходиться в положенні застою, кількість бджільницьких господарств скорочується. Причиною цього є те, що повсюдно люди поширюють міський спосіб життя, а так само складність реалізації цього виду бізнесу, і природно в першу чергу великі часові витрати. Людина пізнав мед і його цілющі властивості ще в стародавні століття, в процесі вивчення природи, і ведення полювання. Бджолиний мед – це джерело всіх корисних елементів, так само мед допомагає від багатьох хвороб. Не так давно, в радянський період, бджільництво – виготовлення меду, Було дуже відомо і навіть в період дефіциту на прилавках присутній якісний мед. Зараз бджільництво знаходиться в положенні застою, кількість бджільницьких господарств скорочується.
Причиною цього є те, що повсюдно люди поширюють міський спосіб життя, а так само складність реалізації цього виду бізнесу, і природно в першу чергу великі часові витрати. Але, незважаючи на все це, бджільництво залишається дуже прибутковим видом бізнесу. Рентабельність бізнесу з бджільництва і збут продукції. У різних джерелах, рентабельність бджільництва може варіюватися від 15 до 100 відсотків. Залежить це від матеріального стану бджоляра, і від того яким чином він буде його реалізовувати. В останні роки оптовий продаж меду стала невигідна.
Зараз на даний момент оптова ціна меду становить 5 доларів США за кг, а на ринку 1 кг меду коштує як мінімум 10 доларів. Саме з цієї причини бджолярі намагаються продавати свій мед в роздріб. Від однієї бджолосім&’ї в середньому виходить в середньому 30 кг меду. Так само крім меду існує віск, прополіс, квітковий пилок і бджолину отруту, ці продукти так само користуються попитом на ринку. Так де успішні бджолярі відкривають свої магазини. Стартовий капітал.
Для того щоб відкрити пасічницький бізнес з нуля, вам необхідно вкладати значні кошти, адже тільки при значних вкладеннях сил, часу, і коштів, є шанс поступового розширення свого бізнесу з малого в серйозне виробництво. Найвірніше кількість вуликів для початку це 30 штук, один вулик коштує 3800. 30 * 3800 = 114000. Вам обов&’язково потрібно буде купити обладнання, ветеринарні препарати, все різний інвентар, на все це вам потрібно буде ще 15000 грн. Так само для того, щоб стежити за станом своїх бджіл, вам знадобитися ветеринарні послуги, це коштує 7000 грн. Вам не завадить застрахувати ваших бджіл, це убезпечить вас від фінансових потер, і нещасних випадків.
Застрахувати один вулик буде коштує 400 грн, 30 * 400 = 12000 грн. Для того щоб вам відкрити серйозний пасічницький бізнес вам знадобиться 148.000 т. р. Так само існує аматорський вид бджільництва, але ми не будемо його розглядати т. к тут зовсім інша система. Специфікація продукції виробництва. Для того, щоб оформити сертифікат на готову продукцію, вам необхідно звернутися до спеціалізованого центру, і в НДІ Бджільництва. Один такий аналіз коштує від 290-700 грн. Для того щоб відкрити пасічницький бізнес особливих обмежень немає, але щоб вивезти бджіл за місто в лісосмугу вам необхідно вивчити вимоги лісового кодексу з цього питання. Способи збору меду. Є 2 види збору меду «кочовий» і «осілий».
Досвідчені бджолярі, які збирають дуже великі врожаї меду, займаються саме «кочовим» способом. Бджоляр повинен обов&’язково знати хороші, багаті місця зі збору меду, як правило, це липові і акацієві гаї, посіви гречки, поля конюшини, поля, з великою кількістю польового осоту. Так само ви повинні знати, що час збору меду, залежить від його сорту. Всі ці знання приходять з досвідом, а так само вам необхідно розуміти цю специфіку бізнесу, розбиратися в ній, вам потрібно знати природу. Найкращим варіантом було б орендувати кілька ділянок під кожен вид рослин. Якщо райони по урожаю меду знаходяться далеко за містом, то його оренда буде недорогий, і ваші витрати повинні окупитися, т. к кочовий спосіб є більш вигідний, ніж стаціонарний. Якщо акація закінчила цвісти переведіть пасіку в район цвітіння конюшини, а потім гречки і т. д, тому цей спосіб називається кочовий, з одного тако й пасіки ви зберете стільки ж меду, скільки з 5 стаціонарних.
Персонал. Що стосується персоналу, якихось певних вимог немає. Як правило, бджільництво це сімейний бізнес, або підприємець справляється з усім сам. Для продажу меду наймають продавця в магазин. Бізнес по бджільництву, природно прибуткова справа, але тільки в тому випадку якщо ви будите викладатися по максимуму, постійно розширюючи свої знання протягом 3-4 років.
Так само максимум зусиль вам потрібно буде докласти в осінньо-весняний період, який вимагає від вас дуже серйозного ставлення до бджіл, як правило, в цей період, люди селяться на пасіках, щоб більше часу приділяти бджолам. Існує така думка що бджільництвом найкраще займатися активним чоловікам перед пенсією, вважається що у них багато вільного часу т. к діти виросли, і є сили для даного виду діяльності, але це не вірне думку т. к для того щоб займатися бджільництвом потрібна любов до природі і підприємницька жилка.