Бізнес-план тепличного господарства

Бізнес-план тепличного господарства. Тепличний бізнес цілком може бути реалізований в домашньому господарстві. Згадуючи періоди давно минулих років усвідомлюєш, що велика частина населення проживали далеко від міста, в сільських місцевостях і займалася сільським господарством: розводили тварин, займалися землеробством. Але в наш час колгоспна діяльність пішла на спад, багато стали переїжджати в міста, Відкривати свій бізнес. У сьогоднішньому світі все більш-менш стабілізується і населення в сільській місцевості прагне до розвитку, розвиваючи при цьому і тепличний бізнес. Так ось розглянемо типовий план виходу в цю сферу бізнесу, але запам&’ятайте, що наведені цифри не завжди і не скрізь є актуальними. Очікувані ризики.

Тепличний бізнес цілком може бути реалізований в домашньому господарстві. Згадуючи періоди давно минулих років усвідомлюєш, що велика частина населення проживали далеко від міста, в сільських місцевостях і займалася сільським господарством: розводили тварин, займалися землеробством. Але в наш час колгоспна діяльність пішла на спад, багато стали переїжджати в міста, Відкривати свій бізнес. У сьогоднішньому світі все більш-менш стабілізується і населення в сільській місцевості прагне до розвитку, розвиваючи при цьому і тепличний бізнес. Так ось розглянемо типовий план виходу в цю сферу бізнесу, але запам&’ятайте, що наведені цифри не завжди і не скрізь є актуальними. Очікувані ризики.

У будь-якому бізнесі існують ризики, в тепличному ж вони пов&’язані саме з вирощуванням культур. Оскільки вирощування в теплицях в домашніх умовах можливо некруглий рік, а тільки в період лютий-листопад через вкрай низьких температур, що вимагають збільшення витрат на їх підтримку. Ще одна проблема пов&’язана з комахами-шкідниками, які також можуть погубити весь урожай. Ну і природно, це догляд, в тому числі підтримання відповідних температур і вологості.

Бізнес-план тепличного господарства – з чого почати. Перейдемо безпосередньо до розгляду бізнес-плану тепличного господарства. Резюме. У бізнес-плані передбачатиметься створення теплиць в кількості 6 штук, в яких будуть вирощуватися овочі та зелень. Отримана продукція буде використана для продажу за допомогою оптових і роздрібних організацій. Організаційний план. Для створення власного бізнесу слід вибрати організаційну форму як індивідуальний підприємець, оскільки це спростить облік взаєморозрахунків з клієнтами, а також буде більш вигідним в плані податкового обкладення.

Виробнича частина. Для побудови теплиць буде необхідна земельна ділянка, який можна придбати у власність, або орендувати. З фінансової точки зору тут може бути кілька варіантів, тому що землі в різних регіонах мають різну вартість. В одній місцевості можна за 10000 грн. купити непоганий ділянку великою площею, а в інший за ці гроші вже нічого не купиш. Тому в кожному випадку потрібно брати до уваги ціни на землю. Витрати. Витрати по веденню тепличного господарства можна тільки приблизно прикинути, тому що все залежить і від місця розташування земель, і від її якості, від виду теплиць і способу їх опалення, а також від багатьох інших факторів.

Наведемо приблизний перелік витрат пов&’язаних з відкриттям та веденням тепличного бізнесу: Самостійна реєстрація в якості індивідуального підприємця обійдеться в 800 рулів (розмір держмита за реєстрацію). Витрати на покупку теплиці будуть залежати і від типу теплиць, і від розмірів теплиць, а також від їх кількості. В середньому вартість однієї теплиці з розмірами 6 * 3,3 * 4м становить від 110 000 грнлей. Теплиці великих розмірів коштуватимуть дорожче, в середньому 30000 гривень за кожні додаткові 2 метри. Також теплиця може бути з полікарбонату, більш дорожче, або з поліетилену, більш дешевше.

Устаткування для опалення. Тут краще зупинитися на повітряному опаленні, коли по всьому периметру розташовується тгрна-повітропровід з отворами, через які проходить тепле повітря з теплогенераторів. Можна додатково створити обігрівання грунту. Полив. Самим бюджетним варіантом буде крапельна система поливу, яка обійдеться в 1000 гривень з двадцятиметровому шлангом. Витрати на насіння.

Витрати на різні добрива. Освітлення. Різні хімікати, які будуть використовуватися для боротьби з шкідниками і для покриття поверхні овочів, з метою їх збереження. Завдяки таким речовинам, овочі і зелень будуть довше зберігати свій товарний вигляд, що не зіпсуються протягом довгого часу, що вигідно не тільки вам, як виробникам, але і вашим клієнтам. Фонд оплати праці, в разі використання найманої робочої сили. Складські приміщення і господарський інвентар. Щоб зрозуміти скільки коштуватиме вам цей бізнес, який прибуток ви отримаєте, можна просто створити одну теплицю для власного використання.

Залишити відповідь