Бізнес-план по розведенню перепелів. На сьогоднішній день російський бізнес з виробництва перепелиній продукції в домашніх умовах стає все популярнішим. Причому, якщо ще до недавнього часу розведенням перепелів займалися переважно дрібні селянські господарства, то сьогодні можна спостерігати приєднання до даного виду діяльності найбільших виробників. На сьогоднішній день бізнес з виробництва перепелиній продукції в домашніх умовах стає все популярнішим. Причому, якщо ще до недавнього часу розведенням перепелів займалися переважно дрібні селянські господарства, то сьогодні можна спостерігати приєднання до даного виду діяльності найбільших виробників. Така затребуваність даного бізнесу пов’язана в першу чергу з величезним споживчим попитом на перепелиних продукцію, це і зрозуміло – унікальність і корисність перепелиній продукції, м’яса та яєць, є загальновизнаним науковим фактом.
Дієтологи, косметологи, медики сходяться на думці про те, що користь від споживання перепелиних яєць величезна. Адже саме ці яйця здатні виводити радіонукліди з організму людини, до того ж вони мають високі антиоксидантні властивості. А білок, присутній в перепелиних яйцях є легкозасвоюваним. Друга причина затребуваності цього бізнесу пов’язана з тим, що догляд за такою птахом вкрай простий. Примітно, що перепела не схильні до захворювання, поширеними серед інших птахів. Щільність посадки птахів може бути великий, це не завадить перепелам плодитися і нести яйця. Єдиним каменем спотикання тут може виявитися невисока зацікавленість найбільших торгових російських мереж.
Така байдужість викликає подив, з огляду на, що попит на подібну продукцію у населення тільки зростає. Хоча, можливо, обережність пов’язана з невідпрацьованими санітарними нормами, а також впливом державної політики. Варто відзначити, що Росія в цьому відношенні помітно відстала від того ж Китаю або Японії. Ось, наприклад, якщо в Україні роблять лише 350 тисяч перепелиних яєць, то в Японії ця цифра значно вище, а саме: 7 мільйонів яєць, не кажучи вже про Китай, який виробляє 70 мільйонів яєць.
Незважаючи ні на що в Україні перепелячий бізнес на сьогоднішній день є ласим шматочком будь-якого підприємця, адже попит на продукцію перепелиних ферм значно перевищує пропозицію. Все більше бізнесменів прагнуть зайняти вільну ринкову нішу. М’ясо або яйця? Перепелиний бізнес може бути двох видів, в залежності від того, який його кінцевий виробничий продукт. Це або яйця, або м’ясо. Велика частина фермерських господарств займається виведенням перепелів з метою отримання яєць.
Для цього використовуються спеціальні перепілки-несучки, здатні відкладати до 300 яєць на рік. Інший вид бізнесу, менш популярний на сьогоднішній день, – бізнес з виробництва дієтичного перепелиного м’яса. Сьогодні все більше людей стурбовані ідеєю правильного, збалансованого харчування. Так що можна припустити напевно, що інтерес до перепелиному м’яса буде тільки збільшуватися. Абсолютно точно можна сказати, що обидва напрямки бізнесу вкрай перспективні. Чому бізнес з розведення перепелів є ліквідним. По-перше, через дуже швидкої окупності всіх вкладень. Для того, щоб все початкові витрати окупилися, знадобиться близько двох місяців. Такий короткий термін пов’язаний з тим, що вже у віці 30-40 днів перепілка починає нести яйця, нагадаємо, що одна перепілка може принести близько 300 яєць на рік. Тільки уявіть, якщо ви почнете свій бізнес з 500 голів, вже через рік вони принесуть близько 15000 яєць, та й поголів’я птахів до цього часу виросте раз в десять.
По-друге, це мінімум вкладень. Не потрібно наймати багато працівників. Двоє людей цілком впораються з обслуговуванням перепелиній ферми. Розміри виробництва також мінімальні. Розміщення таких птахів не вимагає величезної кількості простору. На одному квадратному метрі пташника прекрасно розміщується до 250 голів перепелів. Необхідно підготувати програму по максимальній реалізації перепелиній продукції, товар не повинен днями відлежуватися на складі, тим більше що правильне зберігання даного виду продукції теж вимагає певних витрат.
Продукт повинен приносити прибуток. Для того, щоб продати товар потрібно його грамотно розрекламувати, для цього можна звернутися до досвідчених маркетологам. Можна почати діяти і самому, наприклад, ознайомити з товаром своїх родичів, друзів і знайомих, а вони, оцінили по достоїнству ваш продукт, почнуть рекомендувати його вже своїм знайомим. Так створюється жива реклама бізнесу. Тепер наведемо конкретні цифри витрат і доходів перепелиного виробництва, ці дані можна враховувати в своєму бізнес-плані.
Поголів’я 1 000 птахів – $ 1 000; Зміст – 12 клітинних батарей на 15 кв м площі – $ 2 200; Малогабаритний побутової інкубатор – $ 200; Корми – $ 200 в місяць; Освітлення, обігрів – $ 100 в місяць; Дохід від продажу яєць (ціна 1,5 грн.) В місяць – $ 800; Дохід від продажу м’яса – $ 300; Чистий дохід в місяць – $ 900; Окупність – 5 місяців.