Бізнес на розведенні кроликів, план початку і розвитку

Бізнес на розведенні кроликів, план початку і розвитку. Попит на продукцію сільгосп виробництва постійно зростає, тому більшість бізнесменів звертають на це увагу. Кролі ще малорозвинених в Україні, і конкуренції немає, зате в Європі багато хто займається розведенням кроликів і отримують великі доходи. Вельми ласий шматочок, погодьтеся? Попит на продукцію сільгосп виробництва постійно зростає, тому більшість бізнесменів звертають на це увагу.

Кролі ще малорозвинених в Україні, і конкуренції немає, зате в Європі багато хто займається розведенням кроликів і отримують великі доходи. Вельми ласий шматочок, погодьтеся? М&’ясо кроликів користується попитом за смак, молочність, а так само за екологічну чистоту. Ще на ринку дуже цінується кроляча шкурка, так як вона ізносоустойчива. Навіть після двох десятиліть використання ворс не випадають. Через це вона котирується так само високо, як і норка або переписувач.

Відкрити бізнес з розведення кроликів не так вже й важко, як здається, хоча, як і у всіх інших сферах є свої труднощі, яких не уникнути нікому хто займеться розведенням кроликів. Спочатку необхідна проаналізувати ринок того регіону де ви хочете створити свою ферму, визначити високий попит на м&’ясо цієї тварини?! Якщо потреба населення в м&’ясі буде низькою, то знайти гідний канал збуту вам буде важко. Особливу увагу варто приділяти вакцинації тварин, так як ризик зараження різними інфекціями дуже великий, з огляду на те, що кроликів містять в загальних клітинах. Поразка різними хворобами підвищує ймовірність численної смертності, що може привести до руйнування вашої ферми. Рентабельність цього виду бізнесу дуже висока, так як кролики дуже плідні і статеве дозрівання у них настає дуже швидко. Кролиця вже здатна давати потомства після трьох місяців життя, вагітність тривати в середньому місяць, і послід може налічувати 5-10 кроленят.

Для відкриття бізнесу по розведенню кроликів вам знадобитися сума, що коливається від 500р. До 10 млн. Р. Це залежить від того, що цілком можливо і в домашніх умовах розводити кроликів. Але тим, хто мріє про повноцінну фермі, доведеться сильно розщедритися. Дозволи та погодження Якщо ваша ферма базується на вашій же власній квартирі ніяких спеціальних документів не передбачено. Знадобитися тільки довідка ветеринара про те, що кролики абсолютно здорові.

Якщо зареєструвати ІП, то у вас вже буде повноцінний бізнес, який спростить бухгалтерію, а так само відносини між вами і покупцями. Для цього вам буде потрібно надати до податкової ваші персональні дані, написати заяву і сплатити державне мито. І все, більше ні за якими інстанціях вам бігати не доведеться. Цих документів буде достатньо.

З чого почати бізнес на розведенні кроликів? Якщо початківець фермер хоче розводити кроликів у себе на дачі, то ця задумка дозволить заощадити значну суму грошей. Якщо ж своєї ділянки немає, то необхідно його придбати. Для цього вам вистачить і п&’яти соток. Для утримання кролів вам знадобляться клітини. Вибір робити їх самому або ж купити вже обладнані необхідною функціоналом залишається, звичайно, за вами. Або ви економите на цьому, або ж вибираєте надійність і зручність фабричної продукції.

Клітини потрібно розмістити на своїй ділянці. Потім потрібно подумати і про підсобному приміщенні, яке на собі візьме роль складу для зберігання інструментарію та корми. Для домашньої ферми вам вистачить всього 10 самок і 5 самців, так як плодючість цих тварин швидко збільшить їх поголовно, викликавши брак місця. На великій фермі досить 70 кролематок і 15 кроликів. При виборі свого кінцевого продукту: м&’ясо або шкурка, потрібно визначитися з придбанням тварин певної породи. У спеціалізованих торговельних точках можна придбати кроликів будь-якої породи, але потрібно завжди перевіряти документи, так як можливий обман, і вам дістануться звичайні тварини за місце породистих.

Ще можна звернутися на самі кролячі ферми з метою покупки. Слідом потрібно зайнятися закупівлею корми, а саме: придбати сіно, зерно, комбіновані корми, і овочі. Закупівлі виробляти в невеликих обсягах, щоб уникнути псування продуктів. Обладнати спеціальне приміщення, де все б це зберігалося, на різних полицях і ящиках, там же треба провести опалення. Під час зимівлі кроликів краще містити в теплих клітинах, щоб їх шерстка залишалася високої якості, і вага була в нормі.

Такі клітини можна купити або знову-таки ж зробити самостійно. З інвентаря потрібно зовсім небагато: лопати, кілька грабель і відра, щоб носити корму тваринам. Корисним на фермі виявиться і міні-трактор, тому його покупку відкладати не можна. працівники Якщо ж виникає необхідність в наймі додаткового персоналу, потрібно шукати спеціалізовані кадри, які будуть виробляти чистку клітин, годувати тварин займатися розведенням і іншими обов&’язками.

Для початку вам будуть потрібні зоотехнік, і пара сезонних робітників. Надалі має сенс наймання бухгалтера і менеджера, для пошуку способів реалізації продукції. Розподіл кроликів на одного працівника допоможе якісно і в строк виконувати роботи. На поголів&’я з 675 особин знадобитися всього 1 бригада, у складі якої буде зоотехнік, пара підйомних і п&’ять основних працівників.

Реалізація продукції Основними вашими клієнтами стануть різні м&’ясні лавки, супермаркети, приватні особи, кафе і ресторани. Щоб у вас була достатня клієнтська база, необхідно ще до відкриття ферми зайнятися цим питанням. У цьому випадку ризик збитків буде мінімальний. Шкурки можна реалізовувати в спеціалізовані хутряні ательє, і приватним модельєрам.

Для цього варто укласти договори на поставку перерахованим вище організаціям свого продукту, в яких має бути обумовлені обсяги поставок і терміни. Можна домовитися про постачання на м&’ясні фабрики і оптові бази. Головне щоб була при цьому довідка з ветеринарної клініки підтверджує якість і чистоту товару. Реклама Маркетинг відіграє теж не останню роль. Для забезпечення попиту на свою продукцію вам треба пустити рекламу в усі засоби інформації: інтернет, радіо, пресу. Організувати роздачу листівок і спеціальних буклетів, в яких би освячувалася ваша діяльність і вашу пропозицію для клієнтів.

Відкриття власного магазину підвищить обсяг продажів вашого товару, але для цього вже потрібні спеціальні дозволи. У разі успішного старту вашого бізнесу, кроляча ферма виправдає свої витрати протягом одного року.

Залишити відповідь