Бізнес на розведенні гусей приносить хороший дохід

Бізнес на розведенні гусей приносить хороший дохід. У багатьох людей були або є свійські птахи, такі як папужки або канарки. Особливих турбот вони не вимагають, тільки вчасно дати води і корму. Хтось розводить свійську птицю заради доходу. Звичайно не кожна птиця підійде для цих цілей, але ось розведення гусей цілком перспективне заняття. Практично у всіх, що проживають в сільській місцевості, є відмінна можливість по організації своєї справи. Ми поговоримо про досить прибутковій справі, як гусяча ферма. У цій ніші практично немає конкуренції і за рахунок не великих витрат, вона досить успішна.

У багатьох людей були або є свійські птахи, такі як папужки або канарки. Особливих турбот вони не вимагають, тільки вчасно дати води і корму. Хтось розводить свійську птицю заради доходу. Звичайно не кожна птиця підійде для цих цілей, але ось розведення гусей цілком перспективне заняття. Практично у всіх, що проживають в сільській місцевості, є відмінна можливість по організації своєї справи. Ми поговоримо про досить прибутковій справі, як гусяча ферма. У цій ніші практично немає конкуренції і за рахунок не великих витрат, вона досить успішна.

Бізнес на розведенні гусей не зажадає від вас великих витрат часу і фінансів, а так само якогось спеціального обладнання. Тим не менш, він буде досить прибутковим і продуктивним. Розглянемо бізнес-план гусячого бізнесу, який чітко покаже нам все «за» і «проти». Гусь знаходиться поруч з людиною з давніх часів.

Існує кілька різновидів цього птаха, які походять від звичайного сірого гусака. М&’ясо гусака – вважається дієтичним, майже 90% білків з якого утилізується людським організмом. Гусяче м&’ясо вважається корисною їжею, завдяки ідеальному співвідношенню неорганічних і органічних речовин. Пташенята ростуть дуже швидко, як правило породистий гусак набирає до 4-х кілограмів за два місяці. Так, доросла самка, враховуючи потомство за сезон, може дати близько сімдесяти кілограмів м&’яса. Великий плюс цих птахів в тому, що вони практично не схильні до захворювань і не вимагають особливих умов утримання. Основною діяльністю гусячої ферми буде розведення птиці для отримання в основному м&’яса, але також і яєць, пуху, що приносить гарний прибуток.

Для подібної діяльності вам не буде потрібно якогось спеціального освіти. Виробничий план бізнесу на розведенні гусей. Початковим етапом стане оренда, а краще покупка власного приміщення, для розведення мінімально тисячі птахів. Приміщення повинно бути достатньо великим і комфортним для утримання гусей, з перспективою на розширення бізнесу. Кращий варіант – це колишні колгоспні цеху. Так у вас зважиться безліч проблем з мінімальними витратами.

Другий етап – це звичайно ж, обладнання вашого приміщення. Наступний етап полягає в отриманні необхідних документів від санепідемстаннціі, ветслужби та пожежної охорони. Іншими словами ви повинні випускати сертифіковану продукцію. Все це не займе багато часу, хоча і потребують деяких грошових витрат. Після отримання необхідних документів, приступайте до закупівлі поголів&’я. З цим можна звернутися на племінний завод, або до таких же фермерам, як і ви, а можна і зовсім знайти через інтернет. Після закупівлі гусей починається весь основний процес виробництва.

Для продажу, вирощувати птицю потрібно тижнів 10-12. За цей час на їжу птиці у вас піде до дванадцяти кг. з борошна кормок, близько трьох кілограмів бобових кормів і близько 25 кг. зелені. Гусь – без проблем переносить зміни погоди і клімату. Практично весь час птахи знаходяться на вулиці, заходять в приміщення лише в сильні морози, тому що лапи і дзьоб у них схильні до обмороження. Що б уникнути подібних проблем, варто подбати про теплоізоляції підлоги за рахунок підігріву, або дощок і товстої підстилки. У приміщенні не повинно бути і різких перепадів температури. В ідеалі варто підтримувати 18 градусів.

Гуси споживають спеціальний комбікорм, або можуть пастися на самому звичайному пасовище. З натуральних продуктів віддають перевагу макухи (з сої, льону або соняшнику). З трав в їжу споживають осот, кропиву, кульбабу, щавель, пташину гречку, подорожник. Рекомендується завжди підгодовувати птахів мінеральним кормом з черепашки, яєчної шкаралупи або ж річкового піску. Приміщення для вирощування пташенят обов&’язково повинно бути побілено, завжди утримуватися в чистоті, на підлозі повинна бути підстилка із соломи, тирси або дерну. Без матері, гусенят зігрівають звичайними грілками, або іншим обладнанням, що підтримує постійну температуру. Починаючи з тритижневого віку, гусенята перестають потребувати обігріві.

У нічний час в приміщенні повинен бути слабке джерело світла. У пташенят повинно бути велика кількість чистої води, яку вони не тільки п&’ють, але і очищають дзьоби. Самим головним правилом, якого потрібно дотримуватися – це завжди ідеальна чистота і порядок в приміщенні з птахами. Це стосується абсолютно всього, будь то підстилка, вода або корм. В іншому птах не вибаглива. Для відтворення поголів&’я варто залишити більш здорових і сильних гусенят, інших можна пустити під ніж. Секрет в тому, що перший рік гуска мчить слабо, зате наступні 4 роки кількість яєць буде постійно збільшуватися, що не може не радувати.

Фінансовий план бізнесу на розведенні гусей. Тепер обговоримо доходи і витрати. Левова частка коштів піде на придбання (оренду) приміщення для розведення гусей. Це обійдеться вам від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Стільки ж обійдеться ремонт, або готове приміщення буде дорожче на цю суму. Для розведення гусей вам досить відкрити ІП (індивідуальний підприємець).

На оформлення всієї документації піде близько півтора тисяч, не забудьте про витрати на різні дозволи. Закупівля поголів&’я встане тисяч в 50 гривень (з розрахунку 50 грн. За птицю). Витрати на корми і оплату праці працівників будуть залежати від регіону. Дохід від бізнесу на розведенні гусей складається з продажу пуху, яєць і головним чином – м&’яса. Ціна птиці знову ж таки залежить від регіону. При вазі гусака в 7-9 кг., Ціна різниться від 500 до 1300 гривень. За своє життя гуска приносить близько п&’ятдесяти яєць, з яких ми отримаємо близько тридцяти пташенят, в рік виходить штук 6-7. З продажу птиці ми отримаємо 900 гривень за м&’ясо, 500 гривень за печінку, 25 гривень за пух. З простого розрахунку ми бачимо, що одна гуска дає нам за рік десять тисяч гривень. Виходить, щоб 1000 птахів принесе нам десять мільйонів в рік. Додатковим джерелом доходу на гусячої фермі є послід, на який так само обов&’язковий сертифікат.

Його добре реалізовувати дачникам і садівникам. Це ще по одній тисячі гривень з кожного птаха. Яйця і м&’ясо добре реалізується на ринках або в підприємствах громадського харчування. Самостійно можна виробляти консерви з печінки гусака і робити тушонку. З пуху можна робити подушки і ковдри. При нормальному розкладі гусяча ферма окупається за перші 6-12 місяців.

Грамотна організація вашого бізнесу буде приносити стабільний дохід довгі роки.

Залишити відповідь