Бізнес по виробництву печива – як організувати

21.08.2016 - 10:19 | Категорія: Виробництво

Будь то виробництво вівсяного печива або виробництво пісочного печива, в будь-якому випадку бізнес принесе солідну частку прибутку. Само по собі печиво є готовий бренд. Його не потрібно рекламувати, щоб всі покупці про нього дізналися(Але це не стосується нових працюючих магазинів з продажу борошняних виробів). Зараз є безліч видів печива, і кожен раз придумується все більше нових варіантів. А це значить, що, відкривши такий бізнес, мало шансів залишитися без покупців.

Види печива.Будь то виробництво вівсяного печива або виробництво пісочного печива, в будь-якому випадку бізнес принесе солідну частку прибутку. Само по собі печиво є готовий бренд. Його не потрібно рекламувати, щоб всі покупці про нього дізналися(Але це не стосується нових працюючих магазинів з продажу борошняних виробів). Зараз є безліч видів печива, і кожен раз придумується все більше нових варіантів. А це значить, що, відкривши такий бізнес, мало шансів залишитися без покупців.

Види печива.

Існує три основних види печива:

цукрове,

затяжне (воно ж сухе),

здобне (воно може бути пісочним, вівсяним, листковим або збивним).

Головна відмінність між ними полягає в способі приготування і консистенції тіста.

1) Виробництво цукрового печива.

Спочатку замішується тісто в місильних машинах. Для його виготовлення використовують не менше десяти різних видів сировини. Всі вони перемішуються безперервно, тобто дозуються в машину в однаковому співвідношенні. Цукрове тісто відрізняється набухаемость і крихкістю. Також воно має легко рветься консистенцію.

2) Виробництво затяжного печива.

Тісто має не такий великий набухаемость і крихкістю, на відміну від цукрового. Містить меншу кількість жирів, цукру (практично в два рази). Крім усього цього, затяжне тісто відрізняється від цукрового особливими властивостями. Щоб отримати пружно-еластичне тісто, потрібно в процесі замісу створити необхідні умови, характерні для досить повного набухання.

3) Виробництво здобного печива.

Таке тісто містить найбільшу кількість жиру, цукру, яйцепродуктов. Печиво характеризується великим вибором форм і розмірів.

Печиво як бізнес – його особливості.

Головними перевагами бізнесу з виробництва печива є його перспективність, затребуваність продукту (згідно з дослідженнями, кожен другий споживач купує, як мінімум, одну пачку печива за один похід в магазин), тривалий термін придатності.

Найперспективнішими напрямками вважаються:

«Горішки»,

печива з передбаченнями,

галетні,

biskvitnиe,

дитячі.

З недоліків виділяється конкуренція. Але і тут можна знайти плюс. Давно влаштувалися компанії, за великим рахунком, використовують старе обладнання, роблять упор на вже «приїлися» види печива, в той час як у нової компанії є шанс зачепити і залучити покупця чимось новим і незвичним. Якщо використовувати якісне обладнання та рекламу, то можна не сумніватися в своєму успіху.

Якщо спочатку вкласти в бізнес кілька мільйонів рублів (3-4), місячна виручка може цілком скласти мільйон рублів, при цьому чистий прибуток – 100 000 рублів, з урахуванням терміну окупності в 2,5 року.

Що необхідно для початку?

Перед тим, як займатися пошуком сировини, оформленням документів, орендою і найманням працівників, необхідно розібратися зі схемою виробництва печива. Вона виглядає наступним чином.

підготовка інгредієнтів (проціджування молока, розм’якшення жирів, просіювання борошна);

заміс тесту;

виготовлення начинки;

оброблення тесту;

випічка печива;

виїмка готового печива;

охолодження;

фасування;

упаковывание.

Згодом можна вводити нові технології виробництва печива. Не слід виготовляти занадто багато продукції, якщо технологія ще не досить перевірена. Для початку буде достатньо і декількох партій. Якщо товар розкупили добре, то нову технологію можна вводити остаточно.

Де брати сировину?

З поставками сировини допоможуть постачальники. Знайти їх можна різними способами:

попитати знайомих,

знайти в Інтернеті,

звертатися безпосередньо до популярних оптовим компаніям.

Найпопулярніший і швидкий спосіб – пошук в інтернеті. Орієнтуватися слід на тих постачальників, які розташовані в межах одного міста. Необхідно оцінити його, домовитися про адекватну вартості.

Також існують спеціалізовані ресурси, де можна знайти не тільки самих постачальників, але і отримати масу цінних порад на цю тему від знаючих людей. У будь-якому випадку, вибір постачальника і якісної сировини – відповідальний крок, так як від нього залежить подальший успіх у виробництві.

Устаткування і приміщення необхідні для виробництва печива?

Устаткування для виробництва печива має бути якісним і сучасним. Обов’язково в наявності повинні бути:

машина тестомесильная,

машина для змішування начинки,

кондитерська піч,

термоупаковщік,

транспортери,

тестоделитель,

шприц-наповнювач,

піч,

емульгатор

машина для глазирования,

пакувальна машина,

міксери.

Що стосується приміщення, то воно не обмежиться лише цехом. Знадобиться обладнати склад, гараж для машин, що поставляють продукцію, власний офіс, окремі кімнати для персоналу. Можна звернути увагу на підприємства громадського харчування. Місцезнаходження не грає важливої ??ролі.

Необхідні співробітники і їх посади.

Всією роботою керувати самостійно важко, тому знадобляться начальники відділів, які самі будуть стежити за конкретною ділянкою. Знадобиться співробітник, відповідальний за вивезення продукції. У його підпорядкуванні будуть вантажники, водії, сектори по прийому й відправленню тари. Обов’язково слід найняти бухгалтерів, менеджерів, комірників, технологів і робочий персонал.

Кожен найнятий працівник повинен бути навчений, з ним укладається договір. Головний пункт – медичний огляд. Кожні шість місяців всі робочі зобов’язані проходити медичне обстеження і тільки після позитивного результату можна допускати їх до роботи.

Ліцензії, дозволи та інші вимоги.

Отримати всі ліцензії та упевнитися в тому, що приміщення відповідає всім нормам необхідно заздалегідь. Для початку потрібно звернутися в дві служби:

санепіднагляду

роспотребнадзор.

Приміщення обов’язково повинно мати водопроводи, всі види електропостачання, каналізацію. Якщо все це не дотримуватися, то санітарні служби не дадуть довго прожити підприємству.

Покупці продукції.

Бажано продумати варіанти збуту печива ще на тому етапі, коли ідея зароджується. Дуже добре, якщо на момент запуску свого виробництва вже є домовленість з однією, а то й кількома мережами магазинів. Адже саме вони є проміжними покупцями.

Тобто головний канал реалізації – роздрібні невеликі продуктові магазини. Не варто йти в великі магазини. Для підприємців-початківців це не кращий варіант тому, що часто виробникам доводиться знижувати закупівельну ціну, щоб потрапити на прилавки великих магазинів. Гіпермаркети славляться найнижчими розцінками. Виходячи з цього, ідеальний варіант – невеликі мережеві магазини.

Кінцевими покупцями продукції є люди. А щоб вони зацікавилися купівлею, потрібно створювати і виготовляти щось незвичайне і апетитне.

Як залучати клієнтів?

Щоб магазини хотіли закуповувати печиво, необхідно придумати щось оригінальне. Наприклад, зробити акцент на упаковку продукції. Було відмічено, що для великих міст характерні великі продажі розфасованого печива, а вагові, навпаки, краще йде в регіонах.

Щоб продажу збільшувалися, потрібно звертати увагу на наступні моменти:

1) Технические возможности формующей машины.

Вона повинна бути спрямована на виготовлення печива великого асортименту. А щоб цього домогтися, вона повинна швидко переходити з одного режиму в інший.

2) Якість печі.

Що може бути гірше підгоріле печива? Необхідно відповідально підходити до вибору печі, так як вона є запорукою успіху продукції.

3) Зниження витрат і на матеріали і на сировину.

Сюди також входить оптимізація рецептури продукції.

4) Налаженные отношения с санстанциями.

Зайвих витрат і проблем допоможе уникнути дотримання ряду вимог: правильна розстановка всього обладнання, планування приміщення, грамотна організація зберігання матеріалу і сировини. Відсутність проблем з контролюючими органами створить хорошу репутацію.

5) Вдалий вибір постачальника.

Щоб не виникало проблем з поставками, необхідно орієнтуватися на довгострокову співпрацю. Це в повній мірі посприяє безперебійному виробництва і збільшення збуту печива.

Виробництво печива – це одне з найбільш «смачних», прибуткових, затребуваних і перспективних напрямків в бізнесі. У світі немає людей, які б не купували його. Навіть ті люди, які мають проблеми зі здоров’ям, теж не зобов’язані відмовляти собі в покупці, так як випускається діабетичне печиво.

З одного боку, може бути складно обійти конкурентів, але з іншого – завжди можна придумати щось нове або запозичити незвичайну зарубіжну ідею.

Читайте також:

Залишіть коментар

Вам необхідно залоґуватися для написання коментарів.