Бізнес по виробництву дитячого харчування – технологія і сировина

04.08.2016 - 21:46 | Категорія: Виробництво

Виробництво дитячого харчування – один з найвигідніших варіантів бізнесу. Налагодити виробництво вельми важко і зажадає від вас великих матеріальних і фізичних вкладань, але все це окупиться великими прибутками і множинами варіантів розвитку виробництва, Так як з кожним роком народжуваність в світі збільшується, а значить і затребуваність до дитячого харчування зростає.Виробництво дитячого харчування – один з найвигідніших варіантів бізнесу. Налагодити виробництво вельми важко і зажадає від вас великих матеріальних і фізичних вкладань, але все це окупиться великими прибутками і множинами варіантів розвитку виробництва, Так як з кожним роком народжуваність в світі збільшується, а значить і затребуваність до дитячого харчування зростає.

Види дитячого харчування дуже різноманітні. Ось які види дитячого харчування є:

1) На молочній основі. Даний вид дитячого харчування створений для того, щоб замінювати материнське молоко на етапах грудного годування і дитинства. Вид розділяється на:

– Сухе;

– Рідке;

– Адаптоване;

– Частково адаптоване;

– Прісне;

– Кисломолочне.

Так само в цей вид входять йогурти та сирки.

2) На овочевий або фруктової основі. В цей вид входять пюре і дитячі соки, якими можна годувати дитину з 3 місяців.

3) На злакової основі. Це каші, збагачені вітамінами. Вони даються дітям як додаткове харчування.

4) На м’ясній основі. Сюди входять м’ясні та рибні консерви, дуже калорійні. Годувати даною продукцією можна починати з 7 місяців.

5) Дієтичні продукти. В основному це продукти, якими годують дітей, що мають проблеми зі здоров’ям. Сюди входять 4 категорії:

– З біфідобактеріями;

– Безглютенові;

– Безлактозние;

– На основі гідролізу білка.

Виробництво дитячого харчування – бізнес не з легких. Для початківців працювати в даній галузі бізнесменів найкраще почати на продукції, яка має великий термін придатності, нескладний технологічний процес і високий попит на ринку. В хорошому світлі виділяється те, що обладнання може бути використано не тільки для виготовлення дитячого харчування, а й для випуску будь-яких кисломолочних продуктів і консервів, тому з часом можна або розширити напрямки виробництва, або переключитися на що-небудь інше.

Для старту потрібна достатня кількість початкового бюджету, приблизно 10 млн рублів (без витрат на обладнання). Припустити конкретний прибуток досить важко, але в загальному все йде приблизно так: Для виробництва 100т дитячого пюре (приблизно по 330 тис. Баночок по 300 гр) в місяць, Вам потрібно буде закуповувати приблизно 150т сировини, а це від 3.5млн руб. і більше.

Виробництво повинно відбуватися в закритому приміщенні заводу. Будинок має відповідати всім нормам і стандартам безпеки і гігієни, повинна бути для кожного цеху індивідуальна вентиляція. Згідно зі стандартами, повітря в усіх вентиляції повинно проходити через очисні фільтри. Сировина має перебувати в прохолодному місці, не піддаватися впливу високих температур і не потрапляти під прямі промені сонця.

Технологія виробництва

Перше, на що варто звернути свою увагу при початку виробництва, це технологія виробництва дитячих продуктів харчування. Вся технологія складається з декількох етапів:

1) Прийом сировини;

2) Перевірка сировини;

3) Очищення;

4) Підготовка до виробництва;

5) Змішування, дозування;

6) фасування;

7) Упаковка готової продукції.

Однак слід врахувати, що для виробництва будь-якого виду дитячого харчування, варто не забувати про певні специфікації. Приміром, у молочних сумішей 2 стадії обробки. Спершу сировину приймають, потім сортують і охолоджують. Перед початком виробництва його знову розігрівають і сепарують. Потім молоко пастеризується і гомогенізується, сушиться в спеціальному обладнанні, потім змішується з іншими добавками і йде на фасовку.

У продуктів овочевого і фруктового походження інші етапи виробництва. Спочатку сировину приймається, сортується, очищається і готується до виробництва (прибираються кісточки, насіння та інше). Потім їх миють, подрібнюють, але при цьому продукти не втрачають своїх цінних властивостей. Далі в спеціальному обладнанні сировину змішується з водою і подрібнюється до консистенції пюре. Після цього воно змішується з іншими компонентами і йде на підігрів. Там, при температурі в 85 ° С, пюре розфасовується і закупорюється.

У дитячого харчування на зернових сумішах теж свої особливості: зерно очищається і пропускається через сита, після цього йде обробка парою. Далі зерно подрібнюється, потім знову просівається і змішується з іншими компонентами. На наступному етапі суміш перевіряється на різні домішки і йде на розфасовку.

Для консервних продуктів схема виробництва така: Спершу сировину обробляється, прибираються кістки, ріжеться. Далі підготовлене сировину подрібнюється і змішується з іншими компонентами, після чого проходить фільтрацію, гомогенізацію і видалення повітря. Останній етап – стерилізація при високих температурах і розфасовка.

Сировина для виробництва можна закуповувати або в Россі, або за кордоном. Для молочної сировини можна використовувати будь-які молочні продукти: молоко, сметану, масло, вершки. До овочевого сировини відносяться будь-які овочі, фрукти і ягоди. До м’ясної сировини можна віднести всі види птиці і м’яса, а так само океанічна, річкова і морська риба (як рибне сировину). Зернова сировина – це крупи, борошно.

Для відкриття подібного підприємства знадобиться свідоцтво про державну реєстрацію, для якої знадобиться наступний пакет документів:

– Заява про проходження реєстрації;

– Технічна документація;

– Результати випробування продукції;

– Акт про відбір проб;

– Споживча етикетка;

– Копія товарного знака.

Так само вам потрібно буде набрати великий персонал для обслуговування та охорони виробництва. Незважаючи на те, що весь процес автоматизований, потрібні люди, які будуть наглядати за процесом, а так само вантажники, охоронці, прибиральники, бухгалтери та інші.

Продажі, залучення клієнтів і збільшення продажів.

Вся вироблена продукція через посередників буде потрапляти на прилавки магазинів. Не слід обмежуватися одними лише супермаркетами, слід поставляти свою продукцію так само в тематичні магазини дитячих товарів і дитячого харчування. Цільова аудиторія клієнтів – це батьки.

На ринку існує безліч компаній по виробництву дитячого харчування, які зарекомендували себе з відмінною боку, тому для створення конкуренції слід враховувати кілька важливих деталей:

1) Постійне розширення асортименту товарів, поліпшення якості продукції, що випускається;

2) Слід приділяти увагу упаковці товару, робити її зручною, привабливою, герметичною.

3) Фасувати найкраще в маленькі баночки, до яких додатково прикладати різноманітні ложечки, палички та інші додаткові атрибути.

Не варто створювати даний бізнес необдумано, так як він дуже складний і вимагає великих матеріальних і фізичних ресурсів. Тому не поспішайте з висновками, доки не зважите все «за» і «проти», не оціните своїх сил і матеріальних ресурсів.

Читайте також:

Залишіть коментар

Вам необхідно залоґуватися для написання коментарів.