Бізнес по виробництву деревного вугілля

31.07.2016 - 21:32 | Категорія: Виробництво

Виробництво деревного вугілля – старорусское заняття. З давніх-давен на Русі був затребуваний цей продукт, головним чином для печей в кузнях. Деревне вугілля виготовляли в селах, а потім продавали по містах.Виробництво деревного вугілля – старорусское заняття. З давніх-давен на Русі був затребуваний цей продукт, головним чином для печей в кузнях. Деревне вугілля виготовляли в селах, а потім продавали по містах.

Потреба людини в різного виду паливі зростає з кожним роком. Нафта, газ, вугілля використовуються у все більших обсягах для виробництва теплової та електричної енергії. Все велику кількість сировини витягується з надр землі. І мабуть важко придумати бізнес потрібніше і ефективніше, ніж виробництво деревного вугілля. Цей вид палива є екологічно чистим і щодо нешкідливий для атмосфери. До того ж деревне вугілля відноситься до відновлюваних ресурсів, так як дерева мають властивість рости.

Деревне вугілля – це високовуглецевого речовина, яку отримують за допомогою піролізу деревини в вакуумному середовищі (тобто без доступу повітря). Щоб відкрити бізнес, вам потрібно буде освоїти технологію піролізу. Суть цього процесу полягає в тому, що полум’я створюється в результаті горіння газів (летючі продукти піролізу), але не деревини. Сама деревина обвуглюється при температурі 450-500 градусів за Цельсієм. У процесі піролізу утворюються оцтова кислота, метанол, ацетон та інші речовини. Тому ви можете додатково виробляти і інші продукти, що виділяються в процесі горіння. Але якщо рідкі продукти виробляються в малих кількостях, вести їх переробку невигідно, тому краще пустити на вироблення тепла і зменшити за допомогою цього витрати в цій галузі.

Не дивлячись на більше території лісу, наша країна виробляє деревного вугілля всього 100 тисяч тонн. Лідером в цій області є Бразилія і її частка на загальносвітовому ринку становить близько 7,5 млн. Тонн. Наша країна відчуває нестачу деревного вугілля. Це паливо імпортується до нас з України, Білорусії та Китаю. Так що ринок відкритий для нових виробників і ви можете зайняти своє місце в цій ніші.

Технологія виробництва деревного вугілля

Щоб почати виробництво вам буде потрібно придбати спеціальне обладнання для вуглевипалювання. Виробників на цьому ринку багато, вам потрібно вибрати серед усього розмаїття марок і брендів апарат, який може використовуватися в промислових масштабах і крім того – з можливістю переробки лісових відходів. Ваша фабрика повинна розташовуватися поруч з деревним виробництвом і відповідати кількості вироблених відходів.

Ви можете організувати виробництво і безпосередньо поруч з лісоповалом. Чи не доведеться витрачати кошти на транспортування. А взагалі обладнання для вуглевипалювання має бути таким, щоб його можна було без особливих труднощів перевозити з місця на місце. Мобільність дасть вам можливість слідувати за лісозаготівельним виробництвом і завжди бути забезпеченим необхідною сировиною. Ви також повинні подбати про екологічність вашого виробництва, щоб зменшити викиди в атмосферу.

На початку освоєння виробництва ви можете зіткнутися з ситуацією, що вихід деревного вугілля виявиться менше, ніж ви припускали. Це може статися тому, що в апарат буде потрапляти кисень і якийсь відсоток деревини буде просто згоряти. Щоб ефективність була максимальною, все виробництво повинно бути чітко налагоджено. Це дозволить уникнути непотрібних втрат і браку, а кінцевий продукт буде якісним.

Вам потрібно буде визначитися з технологією виробництва деревного вугілля і структурою сировини. Наприклад, налагодивши виробництво «білого вугілля», ви зможете збувати його в Японії. «Червоний вугілля» як правило купують для повсякденних потреб, для топки камінів, пікніків. Такий вид вугілля виробляється при невисоких температурах. Однак головне – це мати доступ до сировини. І краще за все брати твердолистяних деревину. Так само останнім часом використовуються відходи хвойних, чагарникових порід дерев і осика.

Етапи виробництва деревного вугілля

Все виробництво складається з трьох основних етапів:

Сушіння деревини, Як відомо вологе дерево не буде тліти.

Піроліз. Найголовніший етап.

Прогартовує. На цьому етапі від заготовленого вугілля відокремлюються смоли і зайві гази.

Як відбувається весь процес виробництва деревного вугілля ви можете подивитися на відео.

Розкладання деревини без доступу повітря або безкисневому піроліз здійснюється в печі, яка обладнана Реторе – замкнутим посудиною, з якого викачане повітря. Реторе нагрівається зовні, а сам процес горіння під дією газів починається в середині самої камери. Через спеціальний патрубок виводяться парогаза, які відділяються від рідини в пристрої для конденсації. Печі для виробництва деревного вугілля конструктивно дуже прості, але при цьому дуже ефективні. Процес виробництва ручної і досить трудомісткий, тому вимагає хорошої фізичної підготовки.

Виділяють 2 технології виробництва: Ямне і купчасте. Для кучного печіння потрібні тільки дрова, вода і дерен. Самі купи робляться стоячими або лежачими. Головне тут одне: переробляти деревину в купі однаковою щільності.

У цьому виді бізнесу вам не обійтися без напарника. Причому це має бути людина, яка добре знає виробництво деревного вугілля, так як немає певних параметрів або спеціальних приладів, які визначають готовність. Все робиться так би мовити на око. Крім того, потрібно буде стежити за тим, щоб не стався вибух газу або самозаймання виробленого вугілля.

Збут деревного вугілля

Потреба в цьому виді палива досить велика. Багато вугілля споживає Японія, країни Європи. Можливо, буде мати сенс налагодити канали з експорту вугілля за кордон. У нашій країні теж є вільні ринки для збуту. Клієнтів можна буде шукати серед енергетичних компаній і приватних осіб, які опалюються самостійно.

Деревне вугілля – екологічно чисте, безпечне паливо. У ньому немає речовин, що забруднюють атмосферу, таких як сірка і фосфор. Згораючи, практично не утворює сажі і кіптяви, тривалий час зберігає жар. Тепловіддача його становить 31000 кДж / кг. До того ж цей вид палива виробляється з поновлюваної ресурсу – дерев. Деревне вугілля відповідає всім вимогам безпеки, так як не здатний до самозаймання. Відходів від горіння практично немає.

Ось на ці головні переваги і слід вказати, коли ви задумаєтеся про рекламної компанії. Якщо ваше виробництво буде направлено на збут не в приватні руки, а у великі виробничі підприємства, то тоді вам слід також вказати наскільки безпечним та екологічно чистим буде виробництво, якщо для отримання необхідної теплової або електричної енергії використовувати деревне вугілля.

Все більша кількість людей, вирушаючи на пікніки, купують цей вид палива. Це зручно і практично. Не треба думати, де взяти дров, не треба чекати кілька годин, поки нагір’я вугілля в багатті. Все просто – підпалив пакет і вже через півгодини можна смажити шашлик.

Плавильні і ковальські виробництва теж можуть зацікавитися вашою пропозицією. І навіть у виробництві вугілля використовується в якості відновника. Наприклад, при виплавці чавуну, який завдяки деревного вугілля стає більш міцним і не піддається руйнуванню. Для плавлення цінних кольорових металів також використовується деревне вугілля.

При грамотному підході можна добре розкрутити цей вид бізнесу і досить швидко почати отримувати прибуток. Як бачите ринки збуту досить великі, так що попит на вашу продукцію буде. Слід додати, що ця ніша виробництва нова, в ній багато вільних місць і ви не зіткнетеся з нестримною конкуренцією.

Читайте також:

Залишіть коментар

Вам необхідно залоґуватися для написання коментарів.