Що таке дропшіппінг і як на цьому заробити

27.12.2018 - 15:16 | Категорія: Торгівельний бізнес

З розвитком інтернету все більше і більше людей починають користуватися послугами інтернет-магазинів. Купувати одяг, косметику, іграшки, техніку та інше в інтернеті – набагато зручніше, дешевше і простіше. А ще це економить багато часу. Хоча, звичайно ж, існує чимало інтернет-шопоголіків, які проводять на сторінках інтернет-магазинів не менше часу, ніж проводили раніше в торгових центрах. Все це дуже добре. А ще це просто відмінно для всіх тих, хто мріє про власний інтернет-бізнесі.

Запуск власного інтернет-магазину – мрія багатьох інтернет-підприємців. Крім того, онлайн-торгівлею хочуть зайнятися і ті, у кого є чималий досвід в реальних продажах. Ось тільки більшість з них стикаються з однією і тією ж проблемою. Створення і запуск власного інтернет-магазину – може обійтися не набагато дешевше запуску звичайного офлайнового магазину. Так, не потрібно приміщення для торгівлі. Але потрібно багато чого ще. І приміщення теж бувають потрібні. Як мінімум для зберігання товару.

Щоб краще зрозуміти ті складності, з якими стикаються новачки, охочі запустити свій інтернет магазин, давайте подивимося на ті схеми, за якими працюють ці торгові онлайн-майданчики.

ЯК ПРАЦЮЮТЬ ТРАДИЦІЙНІ ІНТЕРНЕТ-МАГАЗИНИ?

Якщо взяти за приклад самий звичайний – середньостатистичний – інтернет-магазин, то він працює приблизно за такою схемою. Спочатку створюється сайт магазину. Прикручуються різні скрипти для прийому замовлень і обробки платежів і так далі. Далі орендується офіс. Наймаються працівники. Їх завдання – прийом і обробка замовлень, онлайн-підтримка користувачів і т. п. також необхідний склад, де будуть зберігатися заздалегідь закуплені великі партії товарів. Ну і потрібні ще люди, які будуть на складі обробляти замовлення, упаковувати товари, перевіряти їх та передавати кур’єрам або відвозити на пошту. Знову-таки, необхідні кур’єри – в штаті або сторонні. Як зручніше.

Ось скільки всього необхідно для роботи стандартного інтернет-магазину. І це ще дуже-дуже спрощена схема. На ділі все може бути куди складніше і заплутаніше. Саме це і відштовхує тисячі підприємців від запуску свого магазину в інтернеті.

А ще відкриття інтернет-магазину – це дуже витратне заняття. Одна тільки оренда приміщень під офіс і склад можуть коштувати дуже і дуже дорого.

Є інша схема. Вона схожа на попередню, але в ній необхідний склад поменше. На склад привозять тільки найбільш затребувані і популярні серед користувачів товари. З тих, що представлені на вітрині інтернет-магазину. Все інше доставляється клієнту під замовлення. Ця схема вимагає трохи менше вкладень. Але теж доступна далеко не кожному новачку онлайн-торгівлі.

Сьогодні ситуація на ринку змінюється. У Росії це поки що малопомітно, а на Заході багато інтернет-магазини вже користуються щодо нової схеми торгівлі, яка називається дропшіппінг (або прямі поставки).

ЯК ПРАЦЮЄ БІЗНЕС ЗА СХЕМОЮ ДРОПШИППІНГ?

Головна перевага даного бізнесу для вас, як підприємців, це мінімальні вкладення на старті. Вам не потрібні склади. Вам не потрібно купувати товар. Вам не потрібні кур’єри. І так далі. Від вас вимагається лише одне – продавати.

Схема бізнесу по системі Дропшиппінг виглядає наступним чином (докладаємо наочну графічну схему – для візуалів).

Як працює дропшіппінг?

Ви виставляєте товари на сторінках свого інтернет-магазину . Даєте рекламу, просуваєте товари і сам магазин. Залучаєте клієнтів будь-якими доступними способами. Як у випадку з традиційним інтернет-магазином. Нічого нового.

Як тільки клієнт заходить до вас, робить замовлення і проводить оплату, відбувається наступне. Ні, ви не відправляєте йому упакований товар. У вас немає складів. Значить, у вас немає в наявності товарів. Зате у вас є постійний зв’язок з постачальником. Ідеально, якщо постачальник є самим виробником товару.

Ви отримуєте оплату і на ці ж гроші замовляєте товар у постачальника. Причому купуєте товар ви за оптовою ціною. Плюс ви платите вартість доставки. Всі гроші, які залишилися, після оплати товару і доставки, і будуть вашою прибутком.

Далі постачальник перевіряє, упаковує і відправляє товар вашому клієнтові.

В даній схемі ви є, по суті, посередником. Або, як правильно називати в цьому випадку, дропшіппером.

ПЕРЕВАГИ ДРОПШИППІНГ ДЛЯ ВИРОБНИКІВ

Може здатися, що дана схема зручна, в першу чергу, для самих дропшіпперов. Тобто, для вас, як власників інтернет-магазинів. На ділі ж, дропшіппінг вигідний і виробникові. І ось чому.

Найбільший плюс – безкоштовне просування товару. Рекламою, розкручуванням, просуванням товарів постачальника (виробника) займається дропшіппер. Але ж давно відомо, що в деяких випадках витрати на рекламу і просування складають більше 50% від усього бюджету на випуск того чи іншого товару. Тобто, таким чином, виробник економить дуже пристойні гроші.

Другий плюс – не потрібно контактувати з клієнтами. Не потрібно показувати вигоди покупки, описувати якість товару, розповідати про його властивості. Не потрібно відповідати на тонни питань, які задають численні клієнти перед покупкою. Все це лежить на плечах дропшіппера. І для виробника це зручно. Це економія грошей (немає необхідності в онлайн-консультанта) і часу.

Третій плюс – не потрібно забивати голову думками про зручність оплати товарів клієнтами. Можна вказати один єдиний рахунок. І все партнери (дропшіппери) будуть періодично відправляти платежі на нього. Зручно, зрозуміло, вигідно.

ПЕРЕВАГИ ДРОПШИППІНГ ДЛЯ ВАС

Ну а для вас дропшіппінг несе ще більшу кількість плюсів.

По-перше, грошей на старті потрібно в рази менше. Хотілося б сказати, що можна стартувати без вкладень. Але ж створити торгову площадку, купити домен, хостинг та інше все одно доведеться. Хоча, деякі починають з нуля. Наприклад, торгують на Авито . Але, як би там не було, вам не потрібно купувати першу партію товару. Так само, як немає необхідності в оренді складу. А це дуже серйозні статті витрат. Значить, ви заощадите дуже великі гроші.

По-друге, не потрібно піклуватися про доставку товарів клієнтам. Ви просто берете оплату, частина грошей постачальнику і все. Решта питань – по доставці товарів виробник (постачальник) бере на себе. І не потрібно шукати кур’єрів. І не потрібно постійно ходити на пошту Росії.

По-третє, ви купуєте товари у постачальника за найнижчою ціною. А значить, ви завжди можете робити хороші націнки без шкоди для гаманця клієнта. І всі задоволені. І ви, і постачальник, і клієнт.

По-четверте, ви можете працювати з багатьма постачальниками. А значить, ви можете постійно розширювати асортимент товарів без будь-яких додаткових вкладень.

ЯК ЗАПУСТИТИ СВІЙ БІЗНЕС ЗА СХЕМОЮ ДРОПШИППІНГ?

Коротко повторимо всі етапи запуску бізнесу, по кроках.

Крок перший – пошук постачальників, що працюють за схемою Дропшиппінг. Тобто, вони повинні не просто продавати свої товари, але і займатися питаннями упаковки і доставки кінцевому споживачеві.

Крок другий – формування асортименту товарів, на основі продуктів, пропонованих знайденими постачальниками.

Крок третій – створення інтернет-магазину або іншої онлайн-майданчики для ведення торгівлі. Звичайно, можна продавати і на Авито, або в групах в соціальних мережах. Але, все-таки, краще створити свій інтернет-магазин. Це викличе більше довіри з боку потенційних клієнтів.

Крок четвертий – просування інтернет-магазину і конкретних товарів. Вчинення продажів. Отримання оплати від клієнтів.

Крок п’ятий – замовлення товарів у постачальника. Оплата товарів та доставки. На цьому кроці ваша роль закінчується. Далі вже постачальник займається питаннями упаковки і доставки товару клієнту. А ви підраховуєте отриманий прибуток від успішної угоди.

ПРОБЛЕМИ ДРОПШИППІНГ В РОСІЇ

Основна і головна проблема – це невеликий ринок виробників, готових працювати за схемою Дропшиппінг. Багато по-старому вкладають величезні гроші в просування своїх продуктів, але відвертаються від дійсно вигідною і зручною схеми продажів.

Ще одна проблема – швидкість доставки. У регіонах (та й не тільки) клієнти досі користуються послугами пошти Росії. А вона (ПР) до сих пір працює, як в дев’ятнадцятому столітті, коли кореспонденцію доставляли диліжанси (карети, запряжені кіньми). Середній термін доставки поштою Росії – 2-3 тижні. Це проблема. Адже клієнти стають все більш розпещеними і нетерплячими.

Хочеться сподіватися, що це тільки на початку. Що в майбутньому ситуація зміниться, що виробників, що працюють по Дропшиппінг, буде все більше і більше. А пошта Росії стане трохи більш швидкісний. Поживемо побачимо. Успішного бізнесу!

Читайте також:

Залишіть коментар

Вам необхідно залоґуватися для написання коментарів.