Як правильно влаштовувати розпродажі в магазині

08.10.2017 - 05:50 | Категорія: Торгівельний бізнес

Розпродаж-манія захлеснула весь торговий світ, набравши скажені обертів і не збираючись зупинятися. І, щоб утримати свій бізнес в зоні прибутковості, кожен підприємець зобов’язаний слідувати новим віянням в просуванні бізнесу. Однією зі складових успішної маркетингової політики є ефективне проведення розпродажів. Розкладемо по поличках всю концепцію організації розпродажів і проведенні акцій зі знижками.

По загальній думці, зниження цін на послуги та продукцію призводить бізнес до часткової втрати прибутку, і з цього випливає, що проведення заходів такого роду не раціональні. І в цьому є частка істини, але при грамотному побудові завдань і правильної стратегії, проведення розпродажів допоможе вивести ваш бізнес зі сформованих труднощів, або вийти на новий рівень розвитку справи.Розпродаж-манія захлеснула весь торговий світ, набравши скажені обертів і не збираючись зупинятися. І, щоб утримати свій бізнес в зоні прибутковості, кожен підприємець зобов’язаний слідувати новим віянням в просуванні бізнесу. Однією зі складових успішної маркетингової політики є ефективне проведення розпродажів. Розкладемо по поличках всю концепцію організації розпродажів і проведенні акцій зі знижками.

По загальній думці, зниження цін на послуги та продукцію призводить бізнес до часткової втрати прибутку, і з цього випливає, що проведення заходів такого роду не раціональні. І в цьому є частка істини, але при грамотному побудові завдань і правильної стратегії, проведення розпродажів допоможе вивести ваш бізнес зі сформованих труднощів, або вийти на новий рівень розвитку справи.

Випадки, в яких зниження цін на продукцію або послуги стає прибутковим

У чому необхідність розпродажів для власників магазинів?

Для контролю захаращеності торгових і складських приміщень.

Своєчасне позбавлення від залежавшегося товару звільняє вітрини магазину і складські площі для закупівлі і зберігання нової партії продукції.

Своєчасне позбавлення від продукції сезонної спрямованості вбереже від витрат, понесених на її зберігання.

Своєчасне позбавлення від залежавшегося товару дозволяє повернути грошові вкладення в товарообіг. Придбання нової і більш затребуваною продукції дозволить повернути можливу втрату прибутку.

Для стимулювання і збільшення товарообігу.

Продажі продукції більш високої цінової категорії спільно з залежалась продукцією (в якості бонусу), при зменшенні сумарної вартості, збільшують загальний товарообіг, приносячи меншу, але все ж прибуток.

Розпродажі з вагомими знижками колекцій раціональні на короткі проміжки часу. У приклад можна привести розпродажі речей з символіками чемпіонатів світу.

Для збільшення товарообігу а, отже, збільшення прибутку магазину.

Передсвяткові розпродажі на різдвяні, новорічні та інші свята дозволять залучити великий обсяг потенційних клієнтів.

Грамотний мерчандайзинг (шлях клієнтів до продукції зі знижкою повинен бути прокладений через продукцію без знижок) дозволить збільшити продаж товару, реалізованого за стандартними цінами. Даний спосіб викладки товарів дозволить заощадити на перепланування торгових залів.

Знижки діють на підсвідомість клієнта, змушуючи робити покупки тут і зараз, так як потім знижок може вже не бути. І усвідомлення цього не терпить зволікань.

Основні правила організації розпродажів в магазині.

За допомогою рекламних ходів донесіть до потенційних клієнтів інформацію про проведення акцій і розпродажів.

Ефективні зони для подачі інформації про проведення розпродажів.

Реклама на вході – друковані листівки, флаєри, а також інформаційні щити, розташовані в районі дверей.

Зовнішня реклама – вітрини з необхідною інформацією, вивіски і штендери

Реклама усередині – дозволяє залучити погляди покупців до продукції, яка бере участь в акціях, і направляючи їх до прилавків з необхідною продукцією. Зони, де розташована продукція, що бере участь у розпродажі, повинні кидатися в очі. Барвисті цінники, друкована реклама і флаєри допоможуть вам досягти бажаної мети. Доведено, що більш раціонально використовувати цінники червоного, жовтого, зеленого і яскраво-оранжевого кольору.

Реклама в імпульсної зоні – реклама поблизу кас є останнім оплотом в залученні уваги потенційного клієнта.

Проведення розпродажів і акцій може бути представлено як ефективний рекламний хід магазину або торговельної організації. Клієнти, які робили покупки зі знижкою, не упускають можливості відвідати магазин ще раз і по закінченню розпродажі. Головне, щоб якість продукції відповідала і підштовхувало покупців відвідувати вас і в майбутньому.

Розпродажі у свята заслуговують ретельної уваги і раціонального підходу до їх організації. Не допускайте брак продавців, касирів та адміністраторів в дні святкових розпродажів. Проведіть зі штатом попередній бізнес-тренінг, спрямований на оптимізацію продажів. Морально підготуйте до великого потоку покупців, які поспішають придбати подарунки близьким і родичам.

Помилковим припущенням буде надія, що слово «розпродаж» зробить за вас все само, і клієнти розхапають все самі. Якісне і швидке обслуговування клієнтів – запорука на відвідування задоволених покупців вашого магазину в майбутньому.

Оповіщення про час розпродажу необхідно як для постійних клієнтів, так і для потенційних. Інформація доноситься індивідуальним шляхом, обраним керівництвом магазину, грунтуючись на цілях розпродажі і фінансові можливості.

Арифметика початкових класів.

Проводити розпродажі вас ніхто не змушує. Розпродажі проводяться виключно як ефективні дії маркетингової політики магазину.

Існують правила, при дотриманні яких, ваша організація не понесе збитки в зв’язку неправильного розрахунку відсотка знижок і гонитвою за залученням великої кількості потенційних клієнтів.

Перше правило – відсоток прибутку з продукції, що підлягає розпродажу, не повинен бути негативним. Сподіваємося пояснювати, як він вважається, не варто. Робота в збиток не принесе вам ні морального, ні матеріального винагороди. Хоча демпінг, як такої, має місце бути для магазинів, що заходять на ринок вперше. Демпінг є засобом, який працює на вас, прораховуючи подальший товарообіг і залучаючи майбутніх клієнтів.

Розрахунок мінімальних знижок при проведенні розпродажів. Знижки на рівні 15% раціонально підходять для більшості розпродажів. Насамперед клієнт звертає увагу на цифри і тільки потім починає розраховувати знижку в грошовому еквіваленті. Тому знижка менше 15% просто не притягне його увагу.

Гігантські знижки від 50 до 90%. Дані цифри можуть змусити клієнта задуматися про якість пропонованої продукції або попередньо необгрунтованому завищенні реальної ціни. Тому підхід до розрахунку знижок повинен бути ретельно продуманий і прорахований. Головне – залучити і не налякати.

Знижки від 20 до 50%. Застосовуються при продажах продукції з бонусом, де у вартість одного товару закладена собівартість другого.

Друге правило – проводите дослідження роботи конкурентів, корегуйте свою пропозицію на користь привабливості вашої продукції для потенційних клієнтів, в порівнянні з конкуруючою організацією.

Третє правило – маркетінговаяполітіка повинна бути ефективною. Організація розпродажі вважається раціональною, якщо протягом її, товарообіг магазину значно збільшується; беручи до уваги винятків, коли розпродаж проводиться внаслідок ліквідації магазину.

Правило четверте – випливає із закону, в якому прописаний регламент про вибір розміру знижок, що виставляються на продукцію і послуги. Максимально допустима різниця в ціні, в порівнянні з цінами на аналогічну продукцію та послуги в конкретний проміжок часу, не повинна перевищувати 20%. Надаючи знижку на продукцію більш 20%, власник магазину зобов’язаний надати відповідні документи, в яких написано обгрунтування його дій, уточнити причину зниження цін в умовах договору з покупцем, або видати наказ про встановлення знижки.

Існує певний час для певної знижки.

Будь-яке, більш-менш знаменна подія, може послужити приводом для організації розпродажі. Не останню роль в цьому процесі може зіграти креатив, він буде гідно оцінений клієнтами магазину. Що ж стосується термінів проведення, то тут все в вашому розпорядженні.

Надмірне зловживання знижками може привести до того, що покупці припинять звертати на них увагу. У рекламній інформації повинно бути суворо вказано, скільки днів триватиме розпродаж. Тривалість акції від двох до семи днів – більш раціональна і ефективна. «Купуй сьогодні і зараз, або хтось купить за тебе» – ця аксіома діє безвідмовно.

Після одного або двох місяців продажі нової колекції можна встановити сезонні знижки. Більш раціонально надавати знижки на одяг, взуття та аксесуари. Починайте з 15% знижок, збільшуючи на 5-10% кожні дві-три тижні, за бажанням можна довести знижки до 90%.

Іноді можете орієнтуватися по конкурентам, намагаючись зробити свої умови розпродажу більш привабливими для потенційних покупців. Передсвяткові розпродажі – ідеальний привід звернути на це увагу.

Основні помилки продавців в період розпродажів.

Для ефективної роботи продавця варто звернути увагу на деякі тонкощі і нюанси. Приділіть увагу продавцям на пояснення основ мерчандайзингу в період розпродажів. Грамотне розташування продукції спростить завдання продавцям і покупцям.

Найбільш привабливими покупцям представляються накидані купи або громіздкі стопки продукції. А ось на акуратно складені речі погляд не лягає.

Не розміщуйте різні види товару разом, це може ввести клієнтів в замішання через вибору продукції та створити небажану чергу.

Центральна площа залу, майданчика біля входу і виходу, поблизу с сходами або ескалаторами є привабливими для виставлення продукції, що потрапляє під розпродаж.

При розміщенні товару враховуйте середнє зростання покупця, не створюйте клієнтам непередбачені труднощі при перегляді і примірці товару.

Скористайтеся послугами досвідченого мерчендайзера. Витрати на його послуги окупляться з лишком.

Чи не ускладнюйте умови акцій і розпродажів, вони повинні бути зрозумілі і доступні для розуміння. Рекламний хід із зачеркиванием старої ціни і написанням нової, діє ефективніше, ніж лайт-бокс або рекламна вивіска із зазначенням знижки.

Рекомендується розташовувати цінники і продукцію певним способом, таким, щоб не виникла спірна ситуація при оплаті. Плутанина з ціною може привести до небажаної черзі на касі. Не допустіть, щоб клієнт відчув себе обдуреним.

При продажу товару пакетом, ретельно пропишіть умови. Всі написи, що пояснюють умови акції, повинні виділятися на тлі ціни, розміру і т. п.

У 22 столітті покупець настільки вибагливий і вибірковий, що підхід до нього повинен бути індивідуальний. Часом уважне і шанобливе звертання з покупцем, дозволяє зупинити вибір на вашій продукції, а розпродаж і значні знижки не зіграють ніякої ролі.

Читайте також:

Залишіть коментар

Вам необхідно залоґуватися для написання коментарів.