Як знайти хорошого постачальника для свого бізнесу

10.08.2017 - 16:28 | Категорія: Торгівельний бізнес

Постачальники продукції – основна сполучна бізнес ланка в будь-якій сфері народного господарства. На жаль, довгострокове співробітництво зустрічається рідко, так як складно знайти взаємовигідні для всіх сторін умови. Підприємець повинен уважно ставитися до вибору контрагента, проявляти відповідальність і тактовність. У цій статті розглянемо центральні аспекти і рекомендації при виборі та співробітництво з постачальниками.

Способи пошуку контрагента.Постачальники продукції – основна сполучна бізнес ланка в будь-якій сфері народного господарства. На жаль, довгострокове співробітництво зустрічається рідко, так як складно знайти взаємовигідні для всіх сторін умови. Підприємець повинен уважно ставитися до вибору контрагента, проявляти відповідальність і тактовність. У цій статті розглянемо центральні аспекти і рекомендації при виборі та співробітництво з постачальниками.

Способи пошуку контрагента.

Є величезна кількість способів пошуку постачальників продукції, тим не менш, не всі вони ідеальні, у кожного є свої плюси і мінуси. В даний час найпопулярніший метод пошуку в інтернеті, здійснюється за допомогою декількох варіантів:

Використання електронних каталогів різних виробників.

Допомога користувачів через посилання на форумах.

Залучення пошукових систем.

Якщо ви потребуєте частих постачання в великій кількості, то вам краще використовувати всі перераховані вище методи одночасно. Третій варіант надає широкий спектр постачальників, другий дасть достовірну інформацію та відгуки про існуючі виробниках, а перший забезпечить можливістю ознайомитися з каталогом товарів і послуг онлайн.

Інформацію про постачальників можна отримати з реклами, яка повсюдно поширена в друкованій пресі, на радіо і телебаченні. Проявляйте обережність, зберігайте об’єктивність вибору.

Види постачальників.

Класифікація оптових постачальників товару різна. Існує кілька основних критеріїв їх розподілу.

У Російській Федерації найбільш поширені відкриті або закриті акціонерні товариства, товариства з обмеженою відповідальністю, ВП. Найбільш надійними є АТ, т. к до них пред’являються найвищі вимоги і зобов’язання. ІП пропонує для вас відповідальність за результати комерційної діяльності, до ТОВ слід ставитися уважніше, найчастіше їх статутний капітал не перевищує 10000.

За типом організації роботи з закупщиками постачальники діляться на:

оптові бази і магазини з торговим залом;

товарні склади без торгових залів;

віртуальні мережі і торгові представники.

Малий і середній бізнес вважає за краще користуватися послугами оптових баз, вони надають як готівковий, так і безготівковий розрахунок для покупців. В оптових базах товар відпускається в момент оплати і їх торгові зали розташовуються в межах транспортної доступності, тому з ними не обов’язково укладати договір. Якщо використовувати безготівковий розрахунок для оплати, то тоді необхідно укласти письмову угоду. Складські фірми найчастіше мають лише невеликий офіс, і працюють з закупщиками через прайс-листи, оплата відбувається в безготівковій формі і вони надають доставку товару власним транспортом і послуги з підбору товару.

Також слід розділяти постачальників на посередників і виробників. Крім перерахованих категорій існують різні дистриб’ютори, резиденти, торгові представники та інші, проте, їх принцип роботи майже однаковий, майже всі роблять націнку на первинну вартість товару. Вигідніше працювати з виробником товару на пряму, для цього доведеться вирішувати питання транспортування самостійно, і нерідко співпрацювати з митними органами.

Оцінка постачальника.

Ретельно проведіть оцінку постачальника, перш ніж укладати з ним договір. Порівняйте організаційну форму поставок товару і обсяг відповідальності, вимагайте копії реєстраційних документів, виписку з ЕГРЮЛ. Контрагент зобов’язаний пред’явити вам такі документи на підставі запиту до податкових органів, сплативши державне мито, вказавши в заяві найменування та ІПН свого підприємства.

Знайдіть відгуки про постачальника в інтернеті, поговоріть з іншими підприємцями і бізнесменами. Також подібну інформацію можна отримати у відділі у справах захисту прав споживачів, в ТПП. Питання про укладення договору як раз таки вирішується саме на цій стадії.

Проведіть пробну закупівлю товару і його огляд. Під час доставки вам повинні надати підтверджуючі якість товару сертифікати, і бухгалтерський звіт. На документах зобов’язані бути завірені друку, при оплаті готівкою повинен бути прикріплений чек, встановленого зразка. Оглянути товар краще в момент його доставки, інакше потім буде важко довести висунуті претензії щодо якості товару. Якщо ви знайшли недоліки товару, то вимагайте складання акту щодо відмови від товару, або щодо негайної заміни. Відмова представника від підпису акта реєструється в ньому записом і проставленням підпису двох свідків.

Дуже часто буває, що порушена технологія виробництва, саме тому вам поставлений товар неналежної якості, в цьому винен не постачальник, а виробник. В даному випадку постачальник проводить за свій рахунок незалежну експертизу товару, замінює вам товар, або повертає його повну вартість.

Переговори, укладення контракту.

Якщо вас все влаштувало на етапі перевірки і попередньому зборі інформації про постачальника, то в подальшому потрібно встановити особистий контакт з представниками даної компанії. Зв’яжіться з контрагентом по телефону або через електронну пошту, і визначте з ним:

укладення договору на постачання певного рівня і обсягу;

приблизні ціни і терміни поставки товару;

час і місце особистої зустрічі, для укладення угоди про співпрацю.

Під час особистої зустрічі з представником узгодьте умови договору, конкретні ціни і терміни поставки товару, штрафні санкції, обговоріть спосіб оплати і транспортування, інші ділові аспекти. Третя зустріч повинна відбуватися в присутності юрисконсультантом і бухгалтерів ваших фірм, для підписання угоди про співпрацю, з урахуванням їх думки.

Ділові переговори припускають присутність відповідної обстановки. У великих компаніях є спеціально обладнані для ділових зустрічей і переговорів приміщення, представники малого та середнього бізнесу можуть провести подібну зустріч або у себе в офісі, або в кафе або ресторані. Не забувайте про те, що на діловій зустрічі слід дотримуватися суворого дрес-код в одязі і поведінці.

«Підводні камені» роботи з постачальниками.

Бізнес сповнений небезпек фінансового характеру та основна мета успішного підприємця вміло їх уникати. Є ймовірність того, що постачальник відмовляється від надання товару, і часом буває важко повернути передоплату. Вам слід звернутися до суду, якщо постачальник виявився недобросовісним і порушив умови договору. Як уникнути подібних ситуацій?

Користуйтеся системою гарантій, наприклад, системою розрахунків по акредитиву. Тобто постачальник отримує грошові кошти зі свого рахунку в банку лише після надання документів про прийняття товару з вашого боку. Недобросовісні постачальники, як правило, відразу відмовляються від розрахунків у такий спосіб без пояснення причин.

Уважно приймайте товар, і перевіряйте його до підписання паперів про передачу, щоб уникнути ризику прийняття неякісного вантажу, зіпсованого під час навантаження або транспортування зі складу постачальника.

Завжди ведіть контроль над кількістю і якістю продукції, що відпускається.

Висновок: перш за все, запорука успіху у співпраці з постачальниками – ваша уважність і обережність. Відстоюйте інтереси компанії при будь-яких обставинах і не показуйте свої слабкості контрагенту.

Читайте також:

Залишіть коментар

Вам необхідно залоґуватися для написання коментарів.