Як відкрити свій магазин продуктів – з чого почати

19.07.2017 - 19:27 | Категорія: Торгівельний бізнес

Який бізнес завжди буде актуальним? Ви замислювалися про бізнес, який буде служити вам вірою і правдою довгі роки? Чи ви думаєте, що такого роду діяльності апріорі не існує? Розглянемо основні риси, саме такої активної діяльності. Що не впливає на рівень його продажів: кризи, сезонність, рівень цін і нестабільні політичні ситуації.

Причини сталості популярного бізнесу.Який бізнес завжди буде актуальним? Ви замислювалися про бізнес, який буде служити вам вірою і правдою довгі роки? Чи ви думаєте, що такого роду діяльності апріорі не існує? Розглянемо основні риси, саме такої активної діяльності. Що не впливає на рівень його продажів: кризи, сезонність, рівень цін і нестабільні політичні ситуації.

Причини сталості популярного бізнесу.

У багатьох виникає ряд питань. Чому саме кризи не впливають на купівельну спроможність продуктів харчування? Чому ті, хто мріє про стабільний бізнесі, вибирають предмет діяльності продуктові магазини?

Тому що людина їла, їсть і буде їсти. Відповідно купував, купує і буде купувати незалежно від цін на продукти.

Саме тому, що людина, хоче вживати в їжу певні продукти. Більш того, він мріє поглинати їх так часто, як має в цьому необхідність.

Будь-яка людина хоче їсти смачно і корисно. Саме з цієї причини він буде продовжувати купувати улюблені продукти, на шкоду іншим своїм пріоритетам.

Саме тому, що це приносить постійний стабільний дохід.

Справа в високою купівельної спроможності. Можна сказати, що вона не змінюється і не залежить від часу, постійних клієнтів і постачальників.

Бізнес план продуктового магазину.

Про бізнес плані можна говорити досить багато. Постійного бізнес плану не існує. У будь-якому бізнес плані є певні підводні камені. Але виділяти основні моменти необхідно.

Отже, на що варто звернути увагу?

На правову форму бізнесу;

На організаційну форму бізнесу;

Основного споживача пропонованих вами товарів.

Бонуси від даної діяльності:

Мінімізація всіх видів податків;

Спрощення будь бухгалтерії магазину;

Спрощення ведення бізнесу в цілому.

Від чого залежить ступінь ефективної роботи підприємства?

Від великої кількості конкурентних місць;

Від постійного купівельного попиту;

Від місця розташування об’єкта поблизу зупинок, скупчення людей;

Завоювання певної ніші на багатогранному ринку;

Гарна прибуток.

Як здійснюється реалізація товару:

– Через продавців;

– Через цілодобовий режим роботи;

– Кругооборот капитала.

Торгова точка обичноіспользует в своєму арсеналі не тільки продавців, а й зручність для своїх клієнтів цілодобове обслуговування, за допомогою тих же самих продавців і вибудовування певного графіка роботи. Це призводить до постійного потоку доходів.

Як аналізувати ринок?

Всім підприємцям на замітку. Варто активно аналізувати ринок прилеглу територію, на якій буде розміщуватися магазин.

Перш за все, потрібно знайти місце, в якому будуть здійснюватися роздрібний продаж товарів. Місце має бути зручним і комфортним.

Як це зробити? Покрокова інструкція.

Необхідно зібрати характеристику всіх магазинів, які знаходяться в покрокової доступності від вашої торгової точки.

Актуальний ретельний аналіз асортименту товару.

Важливо звернути увагу на промахи у конкурентів.

Варто звернути особливу увагу на оформлення вітрини і вивіску, колір, асортимент товарів.

Важливо врахувати якість обслуговування клієнтів.

Якщо ви не впевнені в продавця, який буде здійснювати продаж товарів, можна придумати якийсь безневинний, але вигідний для вас слоган. Приблизно такий: ” Якщо немає продавця на місці, телефонуйте ”. І важливо вказати свій мобільний телефон. Таким чином керівник здійснюватиме контроль над продавцем і його діями.

Контроль над чесністю продавця.

Якщо не довіряєте продавцеві, то можете застосувати свої креативні якості і дещо змінити слоган. А саме написати: ” Якщо ви систематично помічаєте, що вас обважують чи обманюють за допомогою підміни цінників, телефонуйте ”. І знову вказати свій мобільний телефон. Таким чином, клієнти, будуть впевнені, що ви стежите за якістю обслуговування і будуть частіше навідуватися в торгову точку.

І сам продавець буде насторожі. Також можна придумати і слоган про ввічливе поводження з відвідувачами. Повісити слогани можна заздалегідь, до прийому на роботу працівника продавця, щоб він бачив, куди влаштовується на роботу і не мав претензій на роботодавця, а адекватно сприймав дійсність і приносив користь.

Фінансова сторона питання.

Скільки коштує створити продуктовий павільйон? Наведемо простий арифметичний розрахунок.

1) При сьогоднішньому рівні цін, зведення торгового павільйону обійдеться приблизно в 350 тисяч рублів.

2) Устаткування вважається найдорожчим активом і коштує приблизно 250 тис. Рублів.

3) Зарплата для співробітників оцінюється в 300 тис. Рублів

4) Витрати по бухгалтерії складають 150 тис. Руб.

5) Оборотні кошти становлять 450 тис. Руб. Вони повинні бути постійно в наявності.

6) Закупівля товару спочатку обійдеться в 1 мільйон рублів.

«Накрутка» на товари продуктового магазину, в середньому, становить 30% до оптової вартості.

При цьому, як би ви не хотіли зробити цей відсоток великим, вам не дозволять конкуренція і антимонопольні служби.

Саме це варто враховувати при плануванні виручки.

Виручка в місяць складе 850 тис. Рублів.

Середня виручка не перевищуватиме 35 тис. Рублів. Зате вона буде постійною і не залежати від сезонності даного бізнесу.

Тепер поговоримо про податки.

Податки 6% від обороту (за чинною в Російській Федерації системі оподаткування).

Які документи потрібно зібрати, щоб відкрити бізнес?

Початок бізнесу можна вважати, тоді, коли підприємець видав дозвіл на будівництво некапітального будови. Від держави необхідно буде отримати ще 2 документи.

Від пожежної частини – документ на дозвіл займатися діяльністю торгівлі;

Від санепідемстанції – так як підприємство буде мати справу з продуктами харчування.

Отримані документи дозволяють продуктової точці функціонувати.

Будівництво павільйону або оренда приміщення?

Для початку, щоб відкрити магазин, варто задуматися про приміщення, його або будувати, або знаходити відповідне і орендувати. В даний час оптимальним варіантом є будівництво некапітального будови площею до двохсот кв. м.

Також оренда подібного приміщення на 1-му поверсі будівлі широко користується попитом під продуктовий магазин.

У кожному з цих варіантів є підводні камені.

Для побудови необхідно буде зібрати документи, що дозволяють будівництво, а це досить клопіткий труд.

Другий варіант можливо легше, але варто враховувати терміни договору з орендарем. Адже в разі договору всього на 1 рік, ризики будуть високими. Тому шукати необхідно тільки орендарів які пропонують договір про довгострокову оренду приміщення.

Враховуємо те, що частина приміщення займають склад, інша частина піде під торговий зал.

Купівля або оренда обладнання?

Коли з приміщенням розібралися, наступним кроком буде закупівля необхідного обладнання. До такого обладнання належить: полки для товарів, касовий апарат, холодильні апарати і можливо інші додаткові апарати. Набір обладнання визначається майбутнім асортиментом магазину. Закуповувати обладнання можна, як безпосередньо у заводів виробників, так і колишнє у використанні. Його можна знайти в оголошеннях, які можна знайти на просторах Інтернету.

Де здійснювати закупівлю товару?

Закупівля товару необхідна для сталого функціонування магазину. Можна відзначити, що для нормального функціонування торгової точки буде потрібно близько 12 постачальників. Ринок зараз пропонує величезний вибір оптовиків. Трохи розібравшись у цьому питанні, Ви визначите потрібних оптовиків, так як великі постачальники розподілилися територіально, для зручності підвезення товару в найкоротші терміни.

Підбір персоналу.

За статистикою найбільша неприємність в продуктових магазинах – це щоденні недостачі. Слідуючи з цього, варто звертатися в агентства з підбору персоналу або намагайтеся ретельно перевіряти кожну заявила про себе кандидатуру, просячи пред’явити рекомендації з попередніх робіт.

Важливо розуміти, що в даній діяльності ризик крадіжки завжди буде великий.

Витрати на утримання персоналу в середньому (за даними столиці Російської Федерації) – шестнадцать – вісімнадцять тисяч рублів. Зазвичай це зарплата на двох продавців.

Бухгалтер обійдеться приблизно в десять-дванадцять тисяч рублів. Додайте до цього комунальні послуги та вивіз сміття – це приблизно близько шести тисяч рублів додаткової витрати.

Керівна частина процесу природно буде віддана власнику, тут праця вийде безцінним.

Витрати на рекламу.

Це стаття витрат може бути нескінченною, починаючи від реклами в газеті, створення власного сайту, реклами в інтернеті, банерів, вивісок.

Залучення клієнтів завжди актуально і велика стаття витрат. Можна замовити флаєри, рекламні проспекти.

З самих широко використовуваних варіантів залучення клієнтів є світлова та яскрава вивіска (в обов’язковому порядку, повинна бути включена в темний час доби), а також всілякі покажчики, розташовані недалеко від магазину. На вивісках повинно знаходитися назва магазину, і можливо деякі відомості про товари. Безумовно, такі вивіски виграють, якщо в районі немає конкуруючих об’єктів.

Висновок.

Середня виручка від продуктового магазину приблизно три – три з половиною мільйона рублів на рік, це близько двохсот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на місяць. Окупність – близько десяти місяців, тому відкривати магазин вигідно. Але варто враховувати, що на виручку дуже впливає місце розташування! У деяких випадках окупність буде швидше або навпаки. Підприємці, справа за Вами!

Читайте також:

Залишіть коментар

Вам необхідно залоґуватися для написання коментарів.