Як відкрити квітковий магазин

20.11.2016 - 09:29 | Категорія: Торгівельний бізнес

Завжди і всюди продаж квітів користується попитом. Мабуть, жодне по-справжньому важлива подія в житті кожної людини не обходиться без квітів: дні народження, весілля, нагородження, новосілля, похорон тощо Яким би – веселим або сумним – не було подія, а свіжі квіти на ньому – обов’язкові «гості».

Тут пропонується фактично готовий бізнес-план торгівлі квітами для тих, хто планує цим зайнятися, але не знає, як і з чого почати.Завжди і всюди продаж квітів користується попитом. Мабуть, жодне по-справжньому важлива подія в житті кожної людини не обходиться без квітів: дні народження, весілля, нагородження, новосілля, похорон тощо Яким би – веселим або сумним – не було подія, а свіжі квіти на ньому – обов’язкові «гості».

Тут пропонується фактично готовий бізнес-план торгівлі квітами для тих, хто планує цим зайнятися, але не знає, як і з чого почати.

Оригінальність ідеї може значно підвищити ваші шанси на хороший результат і збільшити конкурентноздатність.

У сфері реалізації квітів існує досить багато як салонів роздрібної торгівлі, включаючи вуличних торговців, і оптових фірм з продажу кольорів. Це не причина відмовлятися від цього бізнесу, вам тут теж містечко знайдеться. При ключовому умови, якщо вам пощастить знайти незаповнену нішу і стати оригінальним у світі квіткового ринку, що дозволить істотно відрізнятися від конкурентів.

Як відкрити квітковий магазин з нуля.

Можна стати індивідуальним флористом, закінчивши для цього профільні курси. Підшукати декілька невеликих замовлень, для чого буде потрібно провести якусь піар компанію. Для цього дуже зручно використовувати інтернет. Нині досить модно відкривати інтернет магазини продажу квітів. Вам потрібно всього-лише створити або замовити примітивний сайт, на якому буде форма доставки квітів за вказаною адресою. Залишається провести рекламну акцію свого магазину, та ви отримаєте хороших покупців, які ще почнуть розносити інформацію як сарафанне радіо. Зручність полягає в тім, що ви не платите за оренду приміщення, Не платите продавцям. Такий бізнес можна вести одній людині!

Наступний варіант – Відкрити мережу магазинів, тут підхід змінюється: відповідно, і зростають капіталовкладення, і трудовитрати збільшуються на порядок. Місця продажу квітів класифікуються наступним чином:

– магазины;

– Павільйони;

– Салони.

Кожна така точка має свою специфіку асортименту і послуг, що надаються. У павільйонах найчастіше продають свіжозрізані квіти поштучно або в букетах, що виготовляються в цьому ж місці. Для цього завжди потрібно мати невеликий запас кольорової стрічки, целофанових обгорткових пакетів і декоративної зелені.

У магазинах трохи зменшена частка свіжозрізаних квітів, головний упор робиться на горшкові рослини.

У салонах флористики можна придбати авторські букети, а також замовити оформлення різних свят.

Що потрібно врахувати в бізнес-плані квіткового магазину

Розберемося з чого краще починати в організації квіткового бізнесу. Якщо у вас ще немає досвіду, відкрити квітковий магазин, і ні з ким порадитися, то осягати всю науку доведеться самостійно. Для початку треба буде просто орендувати торгову точку в потрібному місці, замовити квіти біля оптової компанії і – вперед! Потрібно дуже ретельно вибирати розташування. Необхідно враховувати той факт, що людина є вкрай ледачим істотою. Саме тому йому часто буває лінь пройти кілька зайвих метрів або перейти дорогу. В ідеалі торгову точку треба розташовувати в місцях скупчення людей і на найжвавіших перехрестях. Добре, якщо поруч є парковка можна бути впевненим, що рівень продажів зросте як мінімум на 15-20%.

Необхідно пам’ятати, що квітка зів’яне, якщо його не куплять.

Квіти є товаром не першої необхідності, саме тому попит на них в основному залежить від купівельної спроможності споживачів. Торговці квітами помітили: продаж зростає не тільки напередодні загальних свят але і в ті дні, коли уряд оголошує про підвищення зарплати, пенсій або процентних ставок по депозитах. Це – тенденція: підвищити рівень своєї життя зі збільшенням доходів. У такі дні торговці навіть спеціально трохи знижують ціни на зрізані квіти, щоб цим збільшити свій оборот. Тому вірним рішенням буде збільшити свій запас квітів і асортимент, напередодні таких свят, як: 8 марта, 14 февраля, 23 февраля, 1 вересня, 24, 25, 30,31 грудня, 9 травня, пасха, останній дзвінок, шкільні іспити, випускний , а також – п’ятниця і субота (весільні дні).

Величезне значення має закупівля квітів: треба точно розрахувати скільки їх придбати, розширити асортимент, зрозуміти, які сорти і види квітів будуть в моді в даному сезоні. Потрібно мати на увазі побажання конкретно вашого покупця, тому що як і багато продуктів харчування, квіти – швидкопсувні товари, примхливий і недовговічний. Не встиг продати – підраховуй збитки через псування товару. А також, потрібно пам’ятати, що на квіти, як і на одяг та аксесуари, є модні тенденції, та вони досить мінливі і за ними необхідно стежити.

Хоч як це дивно, в нашій країні перевага віддається троянді, а навесні – тюльпанів. Кожна торгова точка сама визначає переважний асортимент товарів. Він залежить від багатьох факторів, але головний – соціально-демографічний фактор і платоспроможність покупців. Якщо відкрити точку в спальному районі, не варто продавати дорогі сорти квітів. Повністю протилежний ефект буде коли квітковий магазин знаходиться в центрі міста в пішохідній зоні. Але не варто забувати і про екзотичні сорти квітів, вони все частіше бувають затребувані, входять в моду і мають своїх шанувальників.

Де краще купувати квіти?

Чому рекомендується купувати квіти для продажу в Голландії?

Квіти часто закуповують у оптових постачальників або у місцевих господарств. У першому випадку превалює багатство асортименту, а в другому – можливість придбати найбільш свіжі квіти. Якщо ваші фінансові можливості дозволяють, купуйте товар комплексно. Відзначимо, що найчастіше імпортний товар виявляється міцніше і дешевше, ніж вітчизняний. Позначається величезний досвід вирощування в приватних господарствах за кордоном. По-хорошому, вам потрібно хоч раз побувати на квітковому аукціоні в Голландії. Виробники з різних країн надсилають туди свою продукцію, щоб покупці і постачальники в будь-який день і годину могли вибрати ті квіти або рослини, що їм підходять і замовити будь-який їх кількість. Тут представлені всі пропоновані до продажу сорти квітів, зелені або рослин горщиків. Відвідавши цей аукціон, ви зможете придумати оригінальну концепцію свого магазину, грунтуючись на ексклюзивній поставки новинок.

Ключовим фактором для успіху даного підприємства є хороший дизайнер-флорист.

Як варіант, можна переманити хорошого фахівця у фірми – конкурента, запропонувавши йому більш вигідні умови, або ж оплатити навчання своїх співробітників.

Щоб мотивувати співробітників на плідну роботу, непогано було б ввести систему бонусів і створити умови для кар’єрного зростання. Додатковим стимулом стане, якщо ви наберете більше кількість флористів ніж це необхідно, щоб вони знали: якщо щось не зробить один, то інший це обов’язково здійснить. Така мотивація підстьобує співробітника і змушує постійно прагнути вперед.

Читайте також:

Залишіть коментар

Вам необхідно залоґуватися для написання коментарів.