Чим торгувати в маленькому місті

27.10.2016 - 13:33 | Категорія: Торгівельний бізнес

Відкриття своєї власної справи – важливий етап у становленні підприємця. Потрібно відповісти на багато важливих питань, перш ніж зробити цей крок. Потрібно зареєструвати фірму, визначити напрямок діяльності, підібрати персонал, орендувати приміщення, провести необхідну рекламну компанію.

Благо, що в наш час існують різні курси та лекції для молодих бізнесменів. На цих курсах можна отримати загальне уявлення про організацію своєї справи, а також задати питання. Однак щоб бути повністю готовим, потрібно багато працювати самостійно, вивчати спеціальну літературу.Відкриття своєї власної справи – важливий етап у становленні підприємця. Потрібно відповісти на багато важливих питань, перш ніж зробити цей крок. Потрібно зареєструвати фірму, визначити напрямок діяльності, підібрати персонал, орендувати приміщення, провести необхідну рекламну компанію.

Благо, що в наш час існують різні курси та лекції для молодих бізнесменів. На цих курсах можна отримати загальне уявлення про організацію своєї справи, а також задати питання. Однак щоб бути повністю готовим, потрібно багато працювати самостійно, вивчати спеціальну літературу.

Вибір напрямку, сфери діяльності – важливий етап для будь-якого підприємця. Потрібно уважно вивчати ринок, прозондувати які товари користуються великим попитом в вашому місті, на яку продукцію є високий попит, але ось пропозиція вкрай обмежено. Можна запропонувати якийсь новий вид товарів або послуг. Є варіант працювати по франшизі, коли ви будете вести справу під маркою відомої компанії, за її власними стандартами і бізнес плану.

Бізнес в маленькому місті – «за» і «проти»

Цілком очевидно, що ведення бізнесу в великому мегаполісі, буде відрізнятися від бізнесу в якомусь невеликому провінційному містечку або селищі. Кожен окремо взятий регіон, кожне місто має свої характерні особливості. Але основне, що впливає на бізнес – це кількість населення. Як правило, у великих містах існує набагато більше можливостей для відкриття своєї справи і його подальшого просування.

Перевагою ведення бізнесу в невеликому містечку буде те, що кількість конкурентів буде невеликим і зібрати про них всю необхідну інформацію не надасть особливої ??складності. Це в свою чергу дозволить провести аналіз ситуації і вибрати найбільш вигідну форму ведення бізнесу.

У маленькому місті можна зняти велике приміщення в відмінному місці за відносно невелику плату. А якщо вам знадобиться гарний офіс, зі стильним інтер’єром, то це буде коштувати взагалі копійки. Витрати на рекламу також будуть набагато менше в порівнянні з великим містом.

Щоб завоювати клієнтів, потрібно зробити ставку на якість обслуговування. Більшість жителів провінції не звикло до індивідуального підходу, а також наявності додаткових послуг, які вже включені у вартість. Такий підхід дозволить вам сформувати доброзичливе ставлення з боку людей, а значить збільшить дохід.

Крім переваг ведення бізнесу в маленькому містечку, є і свої недоліки. Найперший і найголовніший з них – це мала кількість населення і відповідно маленька прохідність. Невеликі зарплати, які характерні для всіх провінцій, теж будуть знижувати можливість покупців скористатися вашими послугами. Чим менше грошей у людини, тим менше він буде витрачати на продукти і послуги не першої необхідності.

Бізнес в маленькому місті – з чого почати?

Не потрібно боятися, що в маленькому місті вже всі сфери ринку поділені між собою «старожилами», а якийсь новий товар не буде користуватися попитом. Ви можете почати торгувати тими ж продуктами, що й ваші конкуренти. Головне – зробити так, щоб в дрібницях, працювати з вами було зручніше і вигідніше. Наприклад, якщо ви вирішите продавати спорттовари, то на відміну від інших підприємців, що реалізують цю ж продукцію, ви можете зробити гнучкий графік роботи, систему знижок для постійних покупців. Плюс трохи інший асортимент, наявність додаткових послуг.

Це дозволить «зачепити» клієнта. А далі спрацює принцип «сарафанного радіо», коли чутки про класного сервісі і багатому асортименті будуть поширюватися серед населення самим же покупцями. Це найбільш ефективна, дієва реклама, яка до того ж не вимагає спеціальних витрат.

Вивчіть ринок, визначте, чого хочуть покупці, які товари або послуги будуть затребувані. Думайте, аналізуйте ситуацію. Наприклад, в невеликому селищі, в околицях якого присутній великий масив тайги, безліч річок і озер, буде доцільним вести торгівлю рибальськими та мисливськими приналежностями: вудками, рушницями, спеціальним одягом, засобами від комах і т. д.

Магазини продуктів, ательє, перукарні, майстерні з ремонту взуття завжди будуть затребувані в будь-якому місті. Навіть якщо в місті є багато подібних закладів, людина буде вибирати до тих пір, поки не знайде для себе найкращий варіант.

Спробувати щось нове.

Ви можете спробувати реалізувати деякі ідеї, «привезені з мегаполісів». Наприклад, перший в місті боулінг клуб або магазин ексклюзивних подарунків ручної роботи, може залучити велику кількість відвідувачів.

Однак не переоцінюйте платоспроможність населення. Навряд чи ваш бізнес буде успішним, якщо ви відкриєте в невеликому селищі салон зі стрижки кішок і собак. А ось, наприклад, готель для домашніх вихованців може «вистрілити», тому що в багатьох сім’ях питання про догляд за улюбленою твариною, коли вся сім’я їде у відпустку, завжди буде актуальним.

Ще один спосіб ведення бізнесу – робота по франшизі.

Вибираючи компанію, з якою ви збираєтеся співпрацювати, необхідно оцінити, чи будуть взагалі її послуги користуються попитом в невеликому місті. У наш час за договором франчайзингу є варіанти роботи з продуктовими магазинами, кафе, ресторанами, розважальними комплексами, службами по доставці їжі.

Перш ніж починати роботу за цією схемою, слід ознайомитися з умовами співпраці. Чи будуть якісь виплати по франшизі чи ні. Які умови поставки товарів, оплати продукції, що буде являти собою рекламна кампанія. Як правило, робота в мережі накладає виконання деяких умов. Зрив планів з продажу можуть стати недійсними будь договору. Ці моменти необхідно уточнити ще до моменту укладення договору.

У той же час можна на першому етапі значно скоротити кількість коштів на рекламу, фактично з перших днів збільшивши впізнаваність своєї фірми. Однак не дивлячись на фінансову підтримку, слід мати в запасі якусь кількість власних коштів. Значна частина компаній не покриває витрат на оренду, зарплату працівникам та інших необхідних платежів.

Відкриття власного бізнесу зажадає від вас серйозного підходу і хорошої підготовки. При дотриманні цих умов, ваш бізнес зможе стати успішним навіть в маленькому місті. Вивчіть попит і потреби людей, відповідально підійдіть до вибору ніші. Хто буде купувати ваші товари або послуги, які запити будуть у ваших потенційних клієнтів. Відповідь на ці питання допоможе правильно вибрати напрямок і вибудувати прибутковий бізнес.

Читайте також:

Залишіть коментар

Вам необхідно залоґуватися для написання коментарів.