Відкриття взуттєвого магазину – бізнес-план

06.08.2016 - 04:14 | Категорія: Торгівельний бізнес

У даній статті будуть розглянуті необхідні пункти для відкриття магазину взуття. Це може бути як дитяча, жіноча, так і чоловіча взуття. Крім того в статті наведено готовий приклад бізнес-плану. Однак, для того, щоб приступити до торгівлі взуттям, необхідно знати ключові моменти ведення такого бізнесу. По-перше, основні сезони для продажу взуття – це весняний і осінній. По-друге, дитяче взуття є найбільш ходовим товаром. І по-третє, найменш ходовий товар – це чоловіче взуття.У даній статті будуть розглянуті необхідні пункти для відкриття магазину взуття. Це може бути як дитяча, жіноча, так і чоловіча взуття. Крім того в статті наведено готовий приклад бізнес-плану. Однак, для того, щоб приступити до торгівлі взуттям, необхідно знати ключові моменти ведення такого бізнесу. По-перше, основні сезони для продажу взуття – це весняний і осінній. По-друге, дитяче взуття є найбільш ходовим товаром. І по-третє, найменш ходовий товар – це чоловіче взуття.

Як відкрити магазин взуття з нуля.

Якщо планується продаж тільки дитячої або підліткової взуття, то основний продажний період – предучебний (перед початком навчального року).

Батьки купують взуття дитині дуже часто навіть на шкоду своїм потребам.

Дорослі покупці в середньому носять придбану взуття один-два роки, а дитина постійно потребує обновках, так як зростає його нога, а відповідно, і розмір взуття. У зимовий період нога дитини може виростати на два розміри, тому дитині може знадобитися відразу дві пари взуття, крім того, часто дитині купують (плюс до цього) і валянки, через їх зручності для катання на гірках.

Весняні покупки в взуттєвому магазині восени часто бувають вже малі, отже, знову потрібні обновки.

Дуже часто дітям просто купують нове взуття, замість того, щоб віддати її в ремонт (як роблять дорослі покупці).

У будь-якої дитини, безсумнівно, набагато більше пар взуття, ніж у дорослих людей. Це і вуличне взуття: весняні та осінні чоботи, зимові чоботи, черевики, напівчеревики (туфлі), босоніжки, сандалі, кросівки. Також взуття для будинку або дитячого садка і школи: тапочки, туфлі в якості змінного взуття, святкові туфлі, кросівки або кеди, чешки або балетки. Це може бути далеко не повний список всьому взутті звичайної дитини.

З дитячим асортиментом взуття не знадобиться проводити розпродажі, так як дитяче взуття ніколи не виходить з моди, у неї немає певних сезонних трендів, на відміну від взуття дорослих людей.

Бізнес-план магазина взуття – приклад.

Оглядовий розділ. Отже, ви хочете відкрити магазин взуття для широкого кола споживачів. Індивідуальний підприємець – це форма ведення даного бізнесу, що пов’язано зі зменшенням податкового ставки і спрощенням бухгалтерії, так як споживачами товару в даному випадку є приватні особи. Провівши моніторинг взуттєвого ринку, було враховано велику кількість взуттєвих магазинів, а також була виявлена ??середня ступінь успішності проекту, хоча при правильному виборі багатьох факторів ступінь успішності може бути і високою.

Опис підприємства. Основна продукція магазину – чоловіче та жіноче взуття як вітчизняних, так і зарубіжних виробників, при цьому магазин працює з 10.00 до 20.00 без вихідних днів.

Опис послуг. У бізнес-плані передбачено здійснення торгово-закупівельної діяльності, відкриття взуттєвого магазину, який надає такі послуги: а) продаж чоловічого взуття, б) продаж жіночого взуття, в) продаж дитячого взуття, г) продаж аксесуарів, д) можлива торгівля шкарпетками, панчохами і т. д.

Аналіз ринку. Необхідно охарактеризувати взуттєвий бізнес саме в вашому регіоні, вивчити місцезнаходження основних конкурентів і підібрати вигідне місце для вашого магазину, а крім того, потрібно вивчити помилки конкурентів для тог, щоб не допустити їх в своєму бізнесі.

Виробничий план. У бізнес-плані взуттєвого магазину повинні бути описані наступні моменти:

місце розташування магазину,

вибір приміщення,

тип магазина.

Отже, необхідно в першу чергу визначитися чи буде це взуттєвий магазин в торговому центрі, павільйон взуття на ринку або ж магазин в окремій будівлі. Вибір конкретного варіанту залежить від планованих фінансових вкладень, цільової аудиторії і специфіки взуттєвого ринку саме вашого регіону, а також від особистих побажань.

Будь-який з варіантів має свої переваги і недоліки, проте першочерговим моментом має бути орієнтування на фінансові можливості цільової аудиторії вашого регіону. Для кращої викладення товару потрібно приміщення для магазину площею п’ятдесят квадратних метрів і більше, а ще знадобиться склад і підсобні приміщення для персоналу. Обов’язкове обладнання магазину – це касовий апарат, дзеркала, стільці, прилавки і торгові стелажі.

На сьогоднішній день покупці вважають за краще здійснювати покупки в комфортних умовах і купувати більш якісну, а значить і більш дороге взуття.

А при виборі асортименту взуття для вашого магазину необхідно враховувати клімат регіону і переваги жителів міста або іншого населеного пункту.

Можливо ваша співпраця з одним постачальником взуття, проте можна використовувати франшизу або, що значно розширить ваші можливості, відкрити мультибрендовий магазин.

У підборі персоналу магазину потрібно враховувати наступне: в невеликому магазині можуть працювати близько 4-х продавців-консультантів, а також керуючий. Продавці повинні мати приємну зовнішність, при необхідності можна провести їх навчання, так як від цього і буде залежати обсяг ваших продажів. В обов’язки продавців входить уміння працювати з касової технікою і знання основ викладення товару. При недостатньо великому бюджеті ви можете самі якийсь час попрацювати керуючим.

Реклама і маркетинг є одним з основних факторів успіху вашого бізнесу. Ще до відкриття магазину взуття (приблизно за місяць) вам істотно допоможе розміщення оголошень в місцевих газетах і журналах, а також в місцях масового скупчення людей. Також можна замовити і розмістити кілька банерів, в ідеалі – розміщення реклами на регіональному телебаченні.

Інформативність і привабливість рекламних оголошень також є важливими чинниками вашого успіху. У день відкриття магазину взуття потрібно, щоб ця подія не залишилася непоміченою: можна організувати яскравий прийом гостей, можна провести розіграші купонів і знижок або роздачу дисконтних карт. При цьому не треба зупинятися на досягнутому і надалі також треба підтримувати інтерес клієнтів різноманітними знижками і акціями, так як це забезпечує стабільний і постійний потік клієнтів в ваш магазин. Ще однією необхідністю є постійне оновлення асортименту, а також сезонні розпродажі, так як це забезпечує високу продуктивність магазину. Крім того, потрібно постійно контролювати якість товару, а також приділяти увагу настроям моди.

Фінансовий план взуттєвого магазину складається з доходів і витрат.

Витрати магазину складаються з: а) закупівлі взуття – два мільйони рублів в рік; б) оренди приміщення – півтора мільйона рублів на рік; в) реклами – сто тисяч рублів; г) зарплати персоналу магазина – 960 тисяч рублів. Разом в цілому необхідний стартовий капітал в 4 мільйони 560 тисяч рублів.

Доходи магазину взуття становлять чотири мільйони рублів в рік. Термін окупності при цьому може бути різним, так як надбавка на взуття може становити від ста до трьохсот відсотків, хоча можливо набагато менше – близько п’ятдесяти відсотків. Це може залежати від різних факторів: сезонність, мода, ціни ваших конкурентів і ін., А крім того термін окупності залежить від підвищення закупівельних цін, зростання оренди і т. д. Однак, незважаючи на постійну появу великих мережевих магазинів взуття, даний вид бізнесу все одно вважається дуже рентабельним. На сьогоднішній день, можливо проводити будь-які оптові закупівлі через Інтернет, це буде необхідним підмогою в вашому бізнесі, проте необхідно володіти різною інформацією: про постачальників, про марках взуття, про останні модні тенденції; від усього цього залежить успіх вашого підприємства.

Читайте також:

Залишіть коментар

Вам необхідно залоґуватися для написання коментарів.