Бджільництво

31.01.2018 - 16:27 | Категорія: Сільське господарство

Організація приватного бізнесу в сфері бджільництва перспективний бізнес, який приносить чистого прибутку 58% річних. Оскільки наш ринок не може задовольнити весь попит на медову продукцію, то половину поставок здійснюють китайські постачальники. Тому бджільництво навіть сьогодні вельми прибутковий і затребуваний бізнес.

Оскільки мед використовується не тільки як продукт для застосування в чистому вигляді, але і використовується в кулінарії, при виготовленні лікарських засобів, в якості замінника цукру, російський ринок потребує в 300 000 тон меду, тоді як російські виробники всього на 50% задовольняють цю потребу. А китайський мед має низьку якість через використання в його складі генетично модифікованих продуктів.

На етапі підготовки до реалізації цього бізнес проекту необхідно придбати вулики і бджолині сім’ї. Вартість одного вулика становить 3000 рублів, а однієї бджолиної сім’ї 2000 рублів. За сезон з пасіки можна зібрати до 7 тонн меду. Крім меду можна продавати медовуху, прополіс і збирати пилок.

Легко порахувати прибуток, яку отримає підприємець, адже 1 кг меду коштує сьогодні 400 рублів.

Одноразові витрати становлять близько 518 000 рублів. На придбання вуликів з цієї суми піде 300 000 рублів; на покупку інвентарю – приблизно 18 000 рублів, а закупівля бджолосімей складе 200 000 рублів.

Читайте також:

Залишіть коментар

Вам необхідно залоґуватися для написання коментарів.