Як організувати домашній тепличний бізнес з нуля

23.05.2016 - 13:40 | Категорія: Сільське господарство

На сьогоднішній день обробіток сільськогосподарських культур в тепличних умовах визнано вельми вигідним бізнесом. Даний вид підприємництва характеризується швидкою окупністю і досить високою рентабельністю. Для швидкої організації тепличного бізнесу необхідно сформувати бізнес-план з урахуванням окупності інвестицій і прогнозованого прибутку.На сьогоднішній день обробіток сільськогосподарських культур в тепличних умовах визнано вельми вигідним бізнесом. Даний вид підприємництва характеризується швидкою окупністю і досить високою рентабельністю. Для швидкої організації тепличного бізнесу необхідно сформувати бізнес-план з урахуванням окупності інвестицій і прогнозованого прибутку.

Тепличний бізнес – з чого почати?

Земельна ділянка для майбутнього тепличного господарства треба вибирати за двома основними критеріями – наявність централізованого водопроводу (або сусідство з природними водоймами) і наявність безпечних під’їзних шляхів.

У організації тепличного бізнесу важливу роль відіграє споруда теплиць. На сьогоднішній день зустрічається безліч інноваційних конструкцій, збірка яких займає декілька годин. При нестачі коштів можна, звичайно, змайструвати теплиці з підручних матеріалів. Але все ж набагато вигідніше придбати готові вироби.

Після установки і закріплення теплиць потрібно продумати асортимент продукції, що випускається. Стандартні тепличні господарства обробляє огірки і помідори, однак серед плодів їхньої праці зустрічаються також кабачки, баклажани, гарбузи і зелень. На прийняття остаточного решеніявліяют клімат місцевості і споживчий попит. Для обслуговування скромного тепличного господарства цілком достатньо двох найманих робітників.

Вкладення і рентабельність тепличного бізнесу.

Витрати на закупівлю обладнання одноразово, тоді як від оренди земельної ділянки та зарплати робітників нікуди не дітися. Приблизний розрахунок витрат на первинний зміст тепличного господарства виглядає наступним чином:

Оренда землі – 100 000 рублів в рік;

Закупівля теплиць і відповідного інвентарю – 150 000 рублів;

Зарплата працівників – 240 000 рублів на рік.

Точну суму прибутку від організації тепличного бізнесу назвати важко. Вона залежить від багатьох факторів – ринкової вартості продукції, регіонального клімату і т. Д. В одних краях підприємці щорічно знімають чотири врожаї, в інших – не більше двох-трьох. Однак тепличний бізнес окупається менше ніж за рік, а при логічному веденні справи дохід можна отримати за підсумками першого сезону.

Необхідна документація.

Бізнесмену, який володіє власною земельною ділянкою, на якому він планує встановити стандартні плівкові теплиці, не доведеться збирати ніяких документів на монтаж сільськогосподарських конструкцій. Для легального збуту продукції досить буде оформити в сільраді довідку про право власності на ділянку землі, де організовано тепличне господарство.

У разі залучення робочої сили з боку Вам доведеться в обов’язковому порядку зареєструватися в районній адміністрації як індивідуальний підприємець або відкрити на основі свого господарства приватне сільськогосподарське підприємство. Другий варіант більш кращий, тому що сільськогосподарські підприємства згідно із законом звільняються від сплати ПДВ.

Для бажаючих відкрити тепличний комплекс існує непогана можливість фермерства. З цією метою в сільраду, а також до комісії при районній адміністрації подається заява встановленого зразка на виділення землі з обов’язковим зазначенням найменувань обладнання, що використовується власником для роботи на ділянці. Висновок комісії направляється до районної ради, який приймає рішення щодо реєстрації фермера.

Де і як організувати тепличне господарство.

В організації тепличного господарства виграють південні регіони нашої країни. За оцінками експертів, в північні широти вигідніше привозити овочі з півдня, ніж зазнавати збитків від колосальних витрат газу і електроенергії.

На зростання сільськогосподарських культур істотно впливає і якість води. Кожен акр парника щорічно «випиває» до 6 кубометрів води. Поливання можна здійснювати не тільки за допомогою міського водопостачання, а й із застосуванням природних джерел. Однак в будь-якому випадку воду необхідно тестувати в лабораторії на вміст важких металів, мінеральних солей і т. п.

Необхідно забезпечити достатнє освітлення теплиці незалежно від пори року. Навколо первісного тепличного комплексу повинно бути залишено вільний простір для безпроблемного обслуговування і розширення господарства.

Зрозуміло, потрібно організувати безпечні під’їзні шляхи для доставки необхідних матеріалів і вивезення готової продукції. У разі роздрібної торгівлі варто подумати про автостоянках. Але розташування їх поблизу теплиць неминуче обмежить асортимент вирощуваних культур.

Важлива топографія місцевості навколо тепличного комплексу. Ухил території повинен бути не більше 5%. Слід уникати затоплюваних ділянок і вершин пагорбів. Навпаки, лісосмуги є природним захистом від вітру.

Покриття теплиці.

Більшість нинішніх теплиць покриті поліетиленом з повітряним прошарком. Дані конструкції помітно дешевше, ніж скляні моделі, так івитрат на обігрів у них невеликі. Однак поліетиленові теплиці характеризуються підвищеною вологістю і низькою светопропускаемостью.

У свою чергу, скляні теплиці не тільки світлі, а й міцні. Їх постійна жорсткість забезпечує рослинам надійний захист від погодних примх.

Ще більш довговічними визнані теплиці із стільникового полікарбонату або акрилу, які не поступаються за функціями склу, однак ціна їх в рази вище поліетиленових примірників.

Рослини можуть розвиватися прямо на землі, проте це ускладнює дотримання відповідного температурного режиму. Практичний використовувати настили з дерев’яним каркасом на металевій сітці. Між рядами настилів потрібно залишити вільне місце для доступу до культурам.

Обмін повітря теплиці забезпечується наскрізними вентиляторами. При тривалих перервах влітку обладнання бажано відключити. Один наскрізний вентилятор обійдеться підприємцю приблизно в 195 доларів.

Обслуговуючий персонал.

Чисельність найманих робітників і їх кваліфікація пропорційні масштабам виробництва. Скромна тепличне господарство в змозі обслужити всього 2-3 людини. Для середніх і великих фірм необхідно 9-11 чоловік на гектар тепличної землі.

Організація і розвиток тепличного господарства вимагає скрупульозного праці, тому підприємцю не обійтися без штучного інтелекту. Датчики обігріву і система автоматичного зрошення помітно скоротять штат співробітників.

Реалізація готової продукції.

Ще до організації тепличного господарства варто подбати про потенційних споживачів – супермаркет, магазинах і продуктових ринках. Для цього потрібно з’ясувати характер діяльності конкурентів, затребуваність продукції і т. д. При організацііскромного тепличного господарства оптимально укласти відповідні договори з прилеглими магазинами, дитячими садами, ресторанами і т. п.

Тепличне господарство середніх розмірів зажадає співпраці хоча б з одним гіпермаркетом, що передбачає неминучі витрати на сертифікацію і доставку товару.

Тепличного бізнесу під силу завоювати популярність серед підприємництва. Відносно невисокі витрати на його організацію, швидка окупність інвестицій, стабільний попит на сільськогосподарську продукцію і значна рентабельність мимоволі спонукають багатьох бізнесменів приміряти на себе роль фермера. Зрозуміло, на якості власної продукції ні в якому разі не слід економити. Тільки опікуючись своєю репутацією, Ви завойовувати довіру постійних клієнтів.

Читайте також:

Залишіть коментар

Вам необхідно залоґуватися для написання коментарів.