Як відкрити рибний бізнес з нуля – з чого почати

05.05.2017 - 10:05 | Категорія: Сільське господарство

В останні роки здоровий спосіб життя став модною тенденцією. У мегаполісах відкриваються цілі мережі фітнес-клубів, на вітринах магазинів і ринкових прилавках з’являється здорова їжа, ресторатори пропонують масу не тільки смачних, але і дуже корисних страв. Смаження продуктів з успіхом замінюється варінням на пару.В останні роки здоровий спосіб життя став модною тенденцією. У мегаполісах відкриваються цілі мережі фітнес-клубів, на вітринах магазинів і ринкових прилавках з’являється здорова їжа, ресторатори пропонують масу не тільки смачних, але і дуже корисних страв. Смаження продуктів з успіхом замінюється варінням на пару.

Саме в такий час оптимальним рішенням стає організація бізнесу з надання свого роду здорових послуг. До нього можна сміливо віднести рибний бізнес. Будь-яка риба – екологічно чистий і корисний продукт. Вирощувати і продавати її на сьогоднішній день дуже вигідно.

Рибна ловля як бізнес.

Рибна ловля вже давно стала модним захопленням багатьох громадян, незалежно від їх віку та соціального статусу. І старий, і молодий готові коротати вечори з вудкою навіть на міських ставках.

За нинішньої екологічної обстановці відчувається брак відповідних місць для риболовлі. Тому вже почали користуватися попитом рибні господарства. Суть їх досить проста: клієнт оплачує вхід на територію підприємства і рибалить в спеціально відведеній зоні. Оплата може стягуватися одноразово за в’їзд, розраховуватися з урахуванням часу, проведеного на водоймі або за вагою спійманої риби.

Платна риболовля – аж ніяк не новий напрямок бізнесу. При невеликій конкуренції даний вид бізнесу можна організувати, створивши широкий перелік додаткових послуг і опцій, зберігши привабливу ціну на послуги.

Тим, хто не має в своєму розпорядженні пристойною грошовою сумою на розвиток проекту, не варто створювати водойму з комфортабельною зоною відпочинку. Найлегше взяти в оренду звичайний ставок. Купівля повноцінного водойми обійдеться занадто дорого.

Оптимальне рішення – штучний або природний водойму, розташований в лісосмузі поблизу автотраси, зі зручними під’їзними шляхами.

Водоймище потрібно в обов’язковому порядку облагородити. Можна змайструвати кілька традиційних містків з поручнями. Не завадить і організація прокату човнів.

Найбільш вдалий час для організації даного бізнесу – рання весна.

Наступний етап – будівництво класичної сторожки. А ось питання огорожі території неоднозначний. З одного боку, паркан позбавить власника від несанкціонованої ловлі, з іншого – спотворить ландшафт.

Турботу про наявність риби в ставку краще довірити професіоналу. При обмеженому бюджеті можна проконсультуватися з експертами і закупити мальків самостійно.

Для функціонування вашого водоймища як комфортабельного місця відпочинку слід найняти досвідченого адміністратора і декількох фізично здорових сторожів.

Для збільшення потоку клієнтів потрібно провести рекламну кампанію – розклеїти оголошення або дати замітку в газету. У тексті добре розмістити мальовничі фотографії природи і можливого улову.

Відпочивати на водойму, як правило, приїжджають великими галасливими компаніями. Після таких посиденьок неминуча прибирання. Дане питання слід вирішити ще до відкриття рибного господарства.

Не виключено, що до наступного сезону з’явиться можливість розширення підприємства. У цьому випадку доцільно звести невеликі спальні корпуси. Подібний захід призведе до збільшення видаткової частини бізнес-плану, хоча і значно збільшить прибуток компанії.

Рибне господарство як бізнес.

Розведення риби на оптовий продаж – досить складний процес, проте при вмілій організації він дає хороші результати.

Насамперед потрібно купити або орендувати водойму. Далі необхідно завезти малюків. Постачальника цієї продукції слід вибирати обачно, щоб уникнути подальших проблем з поставками.

Одна з базових статей видаткової частини бізнес-плану – корм для рибної молоді. Від правильного вибору залежить здоров’я риби і можливість її продажу в міру розмноження.

Знайти стабільний ринок збуту в рибному бізнесі – ціла наука. Новачкам слід запропонувати свої послуги дрібним магазинчиках або відкрити кілька торговельних точок на ринках. Якщо товар буде розходитися швидко, то проблем з пошуком покупців в майбутньому, швидше за все, не виникне.

Для організації рибного бізнесу потрібно в обов’язковому порядку отримати сертифікати якості.

Відкриття рибного господарства супроводжується масою бюрократичної роботи. Потрібно отримати статус юридичної особи і оформити пакет дозвільних документів. На всі ці позови часом іде кілька місяців. Протягом цього часу підприємство ще не зможе отримувати прибуток.

Важливо сформувати штат тільки з професіоналів. Іноді навіть від простої помилки співробітника все рибне господарство несе величезні збитки.

Відкриваємо рибний магазин.

Дещо інший вид бізнесу – власний рибний магазин. Вигода його власника безпосередньо залежить від якості пропонованого товару, обсягу асортименту та місця розташування торгової точки.

Багатьох початківців бізнесменів бентежить висока популярність м’яса в Росії. На щастя, «рибні душі» в мегаполісах ще не перевелися.

За оцінками дієтологів, риба багата мінералами та поживними речовинами. Даний продукт в обов’язковому порядку повинен складати раціон будь-якого сучасної людини.

Як же організувати рибний магазин, щоб він приносив стабільний дохід? Для початку треба вибрати відповідне місце для розташування торгової точки. Приміщення може перебувати поблизу гіпермаркету або безпосередньо в ньому. Ще краще організувати торгівлю рибою і рибними продуктами в спальному районі мегаполісу.

Перед відкриттям рибного магазину потрібно проаналізувати ринок і виявити специфіку роботи потенційних конкурентів. Прямими конкурентами вважаються торгові точки по реалізації тільки риби і рибної продукції. Непрямими конкурентами називають універсальні магазини, де поряд з рибою представлені інші продукти харчування.

Розміри торгового залу визначаються на основі стартового капіталу потенційного бізнесу. Зрозуміло, власнику не обійтися без підсобних приміщень для зберігання риби.

Асортимент продукції слід формувати з урахуванням специфіки розташування магазину. У спальних районах бажано додати побільше найменувань свіжої та копченої риби.

Важливо враховувати, що обсяг товару на прилавку прямо пропорційний можливості заробітку. Однак потрібно строго стежити за якістю і терміном придатності будь-якого представленого продукту, своєчасно утилізуючи зіпсовані екземпляри.

Сформувати оптимальний асортимент допоможе досвідчений постачальник. Доцільно укласти договір про поставку товару відразу з декількома компаніями. В цьому випадку перебої в роботі одного постачальника не вплинуть на функціонування магазину.

Кращими постачальниками визнані рибні господарства або приватні рибні ферми, що пропонують лояльні умови співпраці. Перед укладенням договору така компанія повинна пред’явити сертифікати якості та інші необхідні документи.

Одним з найбільш витратних пунктів бізнес-плану відкриття рибного магазину є холодильне обладнання. Купувати його потрібно тільки у перевірених виробників.

Рекламна кампанія – важлива складова успіху. На перших порах непогано влаштовувати акції для покупців або виставляти спеціальні пропозиції, обмежені в часі.

Рибний бізнес є одним з найбільш перспективних видів промисловості, так як може бути організований в декількох напрямках – від активної риболовлі до виробництва або продажу риби. Як і водиться, скрізь є індивідуальні переваги і недоліки.

Однак рибу цілком заслужено вважають товаром масового попиту. Будь-який вид діяльності може приносити свої плоди, будь то скромна рибне господарство або великий рибний магазин.

Перед організацією рибного бізнесу потрібно проаналізувати ринок, вивчити особливості конкурентів і придумати власний унікальний товар.

Читайте також:

Залишіть коментар

Вам необхідно залоґуватися для написання коментарів.