Бізнес-план бджільництва безкоштовно

15.08.2016 - 09:20 | Категорія: Сільське господарство

Мед здавна вважався панацеєю номер один. Він має антибактеріальну і протизапальними діями, лікує від алергії. Містить масу корисних речовин і мінеральних ферментів. І користується величезною популярністю серед населення нашої неосяжної країни. Тому своє бджільницьке справа зараз може стати дуже прибутковим видом бізнесу. За нашим проектом знадобиться вкласти 518 тисяч рублів. Згідно з цим бізнес-плану пасіки чистий прибуток повинна скласти близько 60% річних.Мед здавна вважався панацеєю номер один. Він має антибактеріальну і протизапальними діями, лікує від алергії. Містить масу корисних речовин і мінеральних ферментів. І користується величезною популярністю серед населення нашої неосяжної країни. Тому своє бджільницьке справа зараз може стати дуже прибутковим видом бізнесу. За нашим проектом знадобиться вкласти 518 тисяч рублів. Згідно з цим бізнес-плану пасіки чистий прибуток повинна скласти близько 60% річних.

Бізнес-план бджільництва скачати безкоштовно.

Для того, щоб утримувати власну пасіку зовсім не потрібно бути професійним бджолярем. Зараз ми представимо детальний бізнес план пасіки.

Опис і цілі проекту.

Мета проекту – пасіка. На ній можна проводити не тільки мед, а й прополіс, пилок і медовуху. Крім того мед можна не тільки продавати на ринках, можна укласти вигідні контракти з кондитерськими фабриками і аптеками. Ще одна перевага корисного делікатесу – широкий спектр застосування. Споживач знає, що продукція, що включає до складу мед, більш корисна і якісна.

Опис ринку збуту.

Трохи цифр. Російський ринок щорічно поставляється 300 тисяч тонн меду. тонн меду щорічно. Але, вітчизняний виробник може забезпечити країну лише 150 тисячами тонн. Решта 50% – заповнює імпортний мед, переважно з Китаю. Але такий мед завжди викликав у фахівців побоювання через можливість використання генетично модифікованих культур. До речі, саме низька якість китайського меду призвело до обмеження поставок цього продукту в США. Така проблема виникла через брак кваліфікованих бджолярів. Адже жоден ВНЗ зараз не готує майбутніх бджолярів. Основний постачальник меду зараз приватні пасіки.

Організаційний етап.

По-перше, потрібні готові вулика. Вартість кожного складе близько 3 тисяч рублів. Природно, доведеться витратитися і на їх мешканців. Одна повноцінна бджолина сім’я – ще 2 тисячі рублів. Сезон збору меду триває з травня підлогу серпень. За цей час з пасіки збирається приблизно 7 тонн меду. Крім, бджіл і вуликів, знадобиться додатковий інвентар це ще 18 тисяч рублів.

Персонал.

Зазвичай бджолині угіддя передаються у спадок від батька до сина. Якщо ж випускати мед промисловими масштабами, можна доручити роботу на пчелоферм фахівцям-пасічникам. Оклад кожного 30 тисяч рублів. Ще знадобиться позаштатний бухгалтер 6 тисяч рублів на місяць.

Знайти знають бджолярів можна в спеціалізованих товариства. За хороший оклад ви без зусиль знайдете собі нових співробітників. Але краще працювати з ними не за договором про наймання, а на правах ділового співробітництва. В цьому є ряд переваг. Так пасічники нададуть не тільки кваліфіковану допомогу, а й займуться організації селекційних бджолосімей. Так кількість виробленого меду збільшиться приблизно на третину.

Ціноутворення на мед.

Вартість одного кілограма меду на ринку становить близько 150 рублів. Виходячи з цих цифр, річний прибуток з однієї пасіки скласти не менше 1 мільйона 50 тисяч рублів. Загальна сума витрат 518 тисяч рублів. З них вулики – 300 тисяч рублів; інвентар – 18 тисяч рублів; бджолосім’ї – 200 тисяч рублів.

Реалізація продукції – приватні споживачі, кондитерські, аптеки.

Розрахунок даного бізнес-плану включає щорічне збільшення бджолосімей та розширення бізнесу. Тому знадобиться розширити і кількість замовників. Для цих цілей підійде спеціальний агент, який за фіксовану плату буде шукати нових споживачів для збуту медової продукції.

Фінансові показники.

Один з жирних мінусів бджільництва – це сезонність бізнесу. Тут літо – всю зиму годує. Розрахунок даного бізнес-плану відображає цю середньостатистичну прибуток. Платити за 30 тисяч рублів на протязі року пасічникам не доведеться. В осінньо-зимовий період, коли догляд за вуликами мінімальний, буде достатньо всього 3 тисяч рублів. Робота буде полягати в періодичному моніторингу бджолосімей. Сума податків складе 6% від всього доходу, це 63 тисячі рублів.

Ми сподіваємося, що даний бізнес-план стане не тільки відмінним поштовхом для створення нової пасіки, а й принесе господареві істотний дохід.

Читайте також:

Залишіть коментар

Вам необхідно залоґуватися для написання коментарів.