Бізнес по вирощуванню полуниці цілий рік

05.08.2016 - 01:32 | Категорія: Сільське господарство

Полуниця улюблені ласощі більшості населення, особливо дітей. У перші літні дні, кожен хоче насолодитися прекрасним смаком стиглої ягоди. Тому бізнес з вирощування полуниці цілий рік може бути дуже прибутковим. Звичайно, перш ніж створювати цілу плантацію, варто врахувати всі за і проти цього виду заробітку. Ця стаття охопить всі аспекти бізнесу, пов’язані з «мускатною суницею».Полуниця улюблені ласощі більшості населення, особливо дітей. У перші літні дні, кожен хоче насолодитися прекрасним смаком стиглої ягоди. Тому бізнес з вирощування полуниці цілий рік може бути дуже прибутковим. Звичайно, перш ніж створювати цілу плантацію, варто врахувати всі за і проти цього виду заробітку. Ця стаття охопить всі аспекти бізнесу, пов’язані з «мускатною суницею».

Навіщо потрібен полуничний бізнес.

І так, як ми вже сказали полуниця улюблена ягода, але на жаль, вона доступна лише в кінці травня, початку червня. У цей час прилавки повні різносортної, добірної полуницею, але як бути, коли сезон закінчився? Звичайно ми можемо придбати її в супермаркеті в замороженому вигляді, що не приносить стільки радості і користі, або привезену з-за кордону, яку не кожен ризикне купити.

Але заповзятливий чоловік, може створити умови для вирощування полуниці. Зробивши теплицю і помістивши туди ремонтантні комерційні сорти, зможе цілий рік збагачуватися прибутком від бізнесу на полуниці. За статистики в Росії щорічно споживання полуниці підвищується на 30-60%, а це значить, що подібний бізнес може бути дуже вигідним. Звичайно полуниця дуже вибаглива, але при грамотному догляді дуже врожайна культура. Полуничний бізнес може стати дуже прибутковим і не вимагає великих витрат, але більший прибуток він принесе в тому випадку якщо вирощувати полуницю в теплиці.

Переваги та недоліки вирощування полуниці в теплиці.

Тепличне вирощування, більш зручний метод, ніж відкритий грунт. Якщо ви зайнялися цим бізнесом, то вам буде корисно дізнатися про деякі переваги:

Чи не потрібна велика кількість землі;

Витрати окупляться за один сезон;

Товар будить користуватися великим попитом поза сезоном, що дозволить збільшити ціну;

Можливість розводити полуницю круглий рік;

Висока рентабельність бізнесу;

Ваш урожай не залежить від погодних умов.

Є і свої мінуси в полуничному бізнесі, такі як:

Первинні витрати можуть виявитися більше, тих, які ви б витратили, займаючись відкритим грунтом ($ 120 тис. Замість $ 15 тис. На 1 га);

Потрібне грамотне запилення культури;

Смак тепличної полуниці може відрізнятися від «натуральної»;

Знадобиться штучно збільшити світловий день.

Що б полуничний бізнес успішно процвітав, обов’язково подбайте про збір. Дуже важливо не перекладати і не пересипати її, щоб не пом’яти ягоди і не зіпсувати їх зовнішній вигляд. Кращим варіантом є збір ягід в спеціальні контейнери або ящики, які відправляться на прилавки магазинів.

Реалізація безпосередньо залежить від сезону, як показує практика, влітку краще продавати полуницю з ринкових прилавків. Взимку більшу частину продукції краще збувати через супермаркети, тому дуже важливо, щоб ягоди були бездоганними і мали товарний вигляд, тому що магазини висувають високі вимоги до представленого товару.

Остання група реалізації збут переробникам ягід, які використовують полуницю для приготування джемів, соків, йогурту і іншої продукції.

Первинні витрати. Для заняття полуничним бізнесом без самої полуниці, звичайно, не обійтися, тому для початку потрібно купити культуру. Полуниця багаторічна культура, яка розмножується «вусами», для бізнесу потрібно придбати здорові рослини першого і другого порядку. Переважно використовувати сорти, у яких розвинена розетка і є міцне коріння. Найбільш вдалими для вирощування в теплиці є такі сорти як: воля, кама, Ельсанта, кембрідж, Глім і інші.

Є кілька типів теплиць, перший вид вимагає мінімум витрат – це теплиці з плівки, звичайно вони доступні кожному початківцю садівникові, але плівка не може захистити від заморозків або сильних вітрів, тому цей вид занадто ризикований. Скляні види теплиць можна опалювати, і вони прозорі, але вони вимагають фундаменту і до того ж занадто громіздкі. А полікарбонатні приміщення не вимагають фундаменту і найбільш практичні, але коштують набагато дорожче ніж перший і другий варіант. Для великої і серйозної організації краще придбати саме полікарбонатні теплиці.

На перших стадіях бізнесу не варто вдаватися до допомоги підсобних робітників, оскільки обсяги мінімальні, ви цілком можете впоратися власними силами.

Голландський метод вирощування полуничною культури.

Як ми вже помітили, вирощування полуниці в теплиці вимагає великого стартового капіталу. Звичайно є можливості скоротити свої витрати якщо застосувати «голландський» метод. Його можна використовувати в гаражі, будинку і навіть квартирі.

Технологія проста, використовується заповнений перлітом і торфом поліетиленовий мішок 2-3 м, в якому необхідно зробити отвори 5-8 см для майбутньої розсади і підвести трубки для зрошення. Варто пам’ятати, що розташовувати їх потрібно не більше 3 мішків на 1 м2, дуже важливо забезпечити штучне освітлення. Є багато прикладів, коли підприємці в цій області, домагаються великих успіхів, при витратах близько $ 1,8 тис, а це значить, що за цією технологією почати і успішно розвивати свій бізнес реально. Догляд за полуницею.

Знадобиться набиті торфом з дренажними отворами ємності в які потрібно посадити розсаду. Грунт легко доступний, його можна придбати як в спеціалізованому магазині, так і в будь-якому саду, але попередньо обробивши його розчином марганцівки і можна додати добрива. На початку квітня слід розсаду пересадити в землю. По закінченню сезону, рекомендуємо розпушити плантацію для збільшення врожайності. Що стосується поливу, то поливати саджанці потрібно в міру необхідності, прямо під корінь рослини намагаючись не зачіпати плоди і листя.

Для тепличної полуниці найважливіші чинники – це інтенсивність денного світла, тривалість світлового дня. Оптимальне вирощування в теплиці неможливо без поступового, м’якого підвищення температури повітря в приміщенні. Так як при більш низьких температурах у неї може сильно затягуватися період цвітіння. Важливо підгодовувати рослина азотними добривами, а також штучно запилювати.

Рентабельність полуничного бізнесу.

Рентабельність вирощування на пряму залежить від вартості всіх витрат і націнки, в собівартість включені всі витрати матеріал для посадки, оренда приміщення, добрива та інші. Звичайно якщо вдатися до «голландської» системі, то це значно скоротить ваші витрати.

З огляду на в зимовий час полуницю складно дістати, підприємець може встановити таку ціну, яка буде йому вигідно і з легкістю може отримати за свій товар в середньому $ 6 за 1 кг. За допомогою сучасних технологій можна досягти високих результатів по урожаю, а саме 40-60 тонн з 1 га, а це чистий дохід в $ 230 тис.

Читайте також:

Залишіть коментар

Вам необхідно залоґуватися для написання коментарів.