Як відкрити майстерню з ремонту побутової техніки

18.11.2017 - 01:49 | Категорія: Сфера послуг

У сучасному світі складно уявити квартиру або будинок без багатьох побутових пристроїв, серед яких: холодильники, пилососи, посудомийні і пральні машини, бойлери та багато інших. Вартість побутової техніки дуже висока і, як правило, повну заміну пристроїв проводять раз в 6 – 8 років, коли техніка повністю виходить з ладу. Під час роботи такі пристрої потребують ремонту і обслуговуванні, саме про створення бізнесу на таких послугах ми і поговоримо в цій статті.

У сучасному світі складно уявити квартиру або будинок без багатьох побутових пристроїв, серед яких: холодильники, пилососи, посудомийні і пральні машини, бойлери та багато інших. Вартість побутової техніки дуже висока і, як правило, повну заміну пристроїв проводять раз в 6 – 8 років, коли техніка повністю виходить з ладу. Під час роботи такі пристрої потребують ремонту і обслуговуванні, саме про створення бізнесу на таких послугах ми і поговоримо в цій статті. Найчастіше клієнтам легше сплатити чек в $ 17 – $ 40, ніж купувати нову техніку по ціннику від $ 600 і вище. Тому попит на послуги сервісу по ремонту побутової техніки буде завжди і в майбутньому, враховуючи економічну кризу цей бізнес, буде тільки зростати і розвиватися. Головне – це якість робіт і установка оригінальних комплектуючих, тоді клієнти,
Загальну класифікацію бізнесу по ремонту побутової техніки можна розділити на три основні види.
Стаціонарні майстерні, які обробивши заявку, забирають техніку до себе, ремонтують, після чого здійснюють доставку обладнання назад. Найчастіше це великі сервіси, які є офіційними представниками відомих торговельних марок, вони проводять сервісне облуговування обладнання на дуже високому рівні, але щоб отримати такий статус потрібно відповідати певним вимогам і мати позитивний досвід роботи в даній сфері. До того ж потрібні немаленькі вкладення. Такий формат це приклад для розвитку бізнесу в майбутньому. Зазвичай на ремонт дається тривалий гарантійний термін.
Майстри, які лагодять побутову техніку на дому. У наш час в кожного в будинку є багато різних електроприладів, які полегшують нам життя і економлять час. Але бувають випадки, коли ці прилади виходять з ладу і тоді у нас починається суцільна тяганина з ремонтом. Одна справа якщо у вас зламався електрочайник, ви взяли й занесли його в ремонт, а якщо поламався холодильник або плита, що тоді? Потрібно наймати вантажне таксі відвозити його в сервісний центр і чекати відповіді фахівців. Відповідно до цією проблемою зараз активно набирає популярність проведення робіт на дому. В першу чергу, вам не потрібно нікуди їхати і везти свої поламані прилади, ви просто дзвоните майстру, і він сам до вас приїжджає. На місці він робить огляд і визначає причину поломки, найчастіше у них вже є комплектуючі деталі (так як суть поломки, за статистикою, можна прикинути і взяти все необхідне), якщо ж деталей немає, він їх купує. Після завершення ви отримуєте справну техніку і гарантію на кілька місяців. Погодьтеся, ремонт побутової техніки на дому – це зручно і швидко. У сферу послуг таких майстрів входить вся електрична техніка, але існують майстри, наприклад, що спеціалізуються тільки на ремонті пральних машин або іншої техніки.
Майстерні комбінованого типу. Які включають в себе функції двох попередніх форматів. Це сервіси, які мають свій офіс, але в той же час, за бажанням клієнта, можуть проводити ремонт техніки і на виїзді. Це найбільш підходящий варіант для відкриття майстерні з ремонту побутової техніки. Почавши такий бізнес, ви зможете охоплювати найбільш широкий діапазон клієнтських запитів і відповідно на виході отримувати максимальний прибуток.
Чим ще можна зайнятися? Якщо у вас «золоті руки» то можливо саме вам підійде бізнес по ремонту мобільних телефонів. Зараз ера сенсорних технологій, а вони як правило дуже крихкі і часто ламаються, тому ремонт мобільних і планшетів буде відмінним рішенням для бізнесменів-початківців без стартового капіталу.
Для роботи вашого сервісу, вам потрібно буде отримати всі необхідні документи. Ми наведемо приблизний список того, що вам буде потрібно, але для отримання точної інформації ви можете звернутися за допомогою до юриста, і він точно підкаже найбільш актуальний перелік всього необхідного.
відкрити ВП.
вказати КВЕД на діяльність. Для Росії це – 95.22. Для України – 95.29.
отримати дозвіл на роботу в приміщенні від СЕС і пожежної служби.
оформити договір оренди на приміщення.
оформити на роботу персонал.
Приміщення та обладнання
Наступний етап реалізації даної бізнес ідеї – це пошук приміщення під офіс. Воно повинно розташовуватися бажано в великих спальних районах або ж біля ринків, будівельних магазинів. Повинен бути присутнім хороший під\’їзд і місце для парковки, в тому числі мікроавтобуса, який буде перевозити техніку. Зони офісу повинні розділятися на приймальню, де будуть оформлятися всі замовлення, і будуть робочі місця для менеджерів, які будуть обробляти заявки від клієнтів. Далі повинна бути зона майстерні, склад і санвузол. Мінімальна площа приміщення під це від 40 кв.м. і вище.
Вам потрібно буде закупити меблі, це столи і стільці, стелажі, а також шафи. Також потрібна буде комп\’ютерна техніка і периферія, ті ж принтери, ноутбуки. З робочого обладнання ще будуть потрібні спеціальні прилади для діагностики, розбирання та іншого. Перелік інструментів буде під кожен вид техніки трохи відрізнятися.
Чи займаєтеся ремонтом побутової техніки, а чому б не продавати її? Можна реалізовувати як б / у так і нову техніку.
Якщо ви самі займаєтеся ремонтом і обслуговуванням побутової техніки, то на початкових етапах вам потрібно буде найняти тільки водія і вантажників по відрядній оплаті праці. По суті, весь інший бізнес процес ви берете на себе, включаючи спілкування з клієнтом, сам процес ремонту і гарантійне обслуговування. У міру розвитку бізнесу вам потрібно буде наймати персонал, а саме: майстрів різного профілю, для того щоб можна було б не тільки обробляти більше замовлень, але і брати нові типи техніку під своє обслуговування. Далі потрібні будуть менеджери з пошуку і обслуговування клієнтів.
Важливий момент при відкритті сервісного центру, який спеціалізується на ремонті побутової техніки – це репутація і відгуки клієнтів. Тому до питання підбору персоналу потрібно підходити дуже уважно. Перевіряйте майстрів на практиці, якщо є повернення і ситуація не змінюється краще розпрощатися з таким працівником. Ваша репутація повинні бути на першому місці, тому не радимо економити і робити ремонт на основі дешевих аналогів оригінальних запчастин, так як вони довго не прослужать, а люди в більшості випадків залишать про вас тільки негативний відгук. Окремі випадки, коли на ринку вже просто немає в наявності нормальних оригінальних запчастин, а дістати аналог можна тільки в Китаї, тоді дійсно можна вдатися до такої практики попередивши при цьому клієнта. А взагалі всі комплектуючі краще брати у офіційних дилерів,
Реклама
Крім стандартних методів реклами: роздача листівок і оголошення в ЗМІ, активно потрібно використовувати інтернет сайт і контекстну рекламу, особливо це актуально для великих міст. За допомогою таких рішень ви зможете побудувати щоденну завантаженість працівників фірми, що позитивно позначиться на її подальшому розвитку та напрацювання бази постійних клієнтів.
У маленьких населених пунктах, краще працюють банери і роздача візиток.
Скільки потрібно грошей на старті бізнесу?
Щоб оцінити всі витрати на відкриття майстерні потрібно врахувати всі основні статті витрат, а тут вони такі. Ці ж значення ви будете прописувати при складанні вже власного бізнес плану.
Стартові вкладення:
косметичний ремонт в приміщенні – $ 1200.
оформлення документів – $ 200
покупка меблів і спеціалізованого устаткування – $ 3500.
рекламна продукція (візитки, сайт, банери) – $ 600
покупка невеликого вантажного автомобіля – $ 11000
базова закупівля комплектуючих під стандартні завдання при ремонті побутової техніки – $ 1000.
Щомісячні витрати:
орендна плата – $ 200
комунальні послуги – $ 70
податки – $ 150
реклама – $ 80
транспортні витрати – $ 80
заробітна плата відрядна (вантажникам і водієві), від $ 400
Скільки можна заробити?
Середній чек одного замовлення в такій фірмі варіюється в діапазоні $ 15 – $ 50. В місяць можна виконувати близько 60 замовлень із середнім чеком близько $ 35. Отримуємо $ 2100, за вирахуванням щомісячних витрат – близько $ 1100. Окупність бізнесу складе – 1,5 – 2-х років. Як бачите, сервісний центр по облуговування великої і дрібної побутової техніки показує досить високу рентабельність і є сенс стартувати в цьому напрямку.
Висновки. Звичайно ж, в майстерні по ремонту тих же холодильників, пральних і посудомийних машин та іншої техніки, є як плюси, так і недоліки. З недоліків – це складність пошуку адекватного і відповідального персоналу, яка б не переманював клієнтів на приватне обслуговування і не мав шкідливих звичок. З плюсів – це актуальність бізнесу і постійний попит на цю послугу і висока рентабельність.
Читайте також:

Залишіть коментар

Вам необхідно залоґуватися для написання коментарів.