Як організувати курси навчання, підвищення кваліфікації, тренінги

16.10.2017 - 16:44 | Категорія: Сфера послуг

Для того щоб слухачі курсів навчання підвищення кваліфікації проявляли увагу під час лекції, ведучому необхідно дотримуватися деяких правил. Одне з перших правил в даному випадку: не можна піддаватися на провокації, так як серед аудиторії часто зустрічаються люди, які навмисно провокують виступаючого. Такі слухачі вважають, що будь-яка думка має бути почута, проте, в даному випадку страждає саме лектор. Таким чином, тренер повинен максимально володіти ситуацією і уникати зайвих і провокують висловлювань (коментарів) слухачів.

Наступне правило пов’язане з позицією лектора в ситуації, коли виникає дискусія. Не зовсім правильно твердження про те, що тренер виключно озвучує думку різних людей, винятком в цьому плані можна вважати, наприклад, передачу Володимира Познера.Для того щоб слухачі курсів навчання підвищення кваліфікації проявляли увагу під час лекції, ведучому необхідно дотримуватися деяких правил. Одне з перших правил в даному випадку: не можна піддаватися на провокації, так як серед аудиторії часто зустрічаються люди, які навмисно провокують виступаючого. Такі слухачі вважають, що будь-яка думка має бути почута, проте, в даному випадку страждає саме лектор. Таким чином, тренер повинен максимально володіти ситуацією і уникати зайвих і провокують висловлювань (коментарів) слухачів.

Наступне правило пов’язане з позицією лектора в ситуації, коли виникає дискусія. Не зовсім правильно твердження про те, що тренер виключно озвучує думку різних людей, винятком в цьому плані можна вважати, наприклад, передачу Володимира Познера.

Однак така позиція ведучого тренінгу не прийнятна в разі інтенсивних курсів навчання підвищення кваліфікації. Навчання тому і називається бізнес-тренінгом, що основна форма роботи полягає в умінні бачити тупикові моменти дискусії, а також в умінні знаходити вихід з подібних ситуацій.

Бізнес-тренер повинен бачити не тільки хід, але і результат дискусії, до якої він веде групу слухачів, і крім того, він повинен розуміти: які моменти сприяють досягненню потрібного результату, а які можуть перешкодити йому в ході тренінгу.

Стандартні обов’язки ведучого бізнес-тренінгу включають в себе:

– Концентрацію уваги на темі;

– Регламент і надання слова учаснику;

– Розуміння логіки дискусії.

Завдяки розумінню логіки дискусійного процесу тренер може визначити для себе: дати слово учаснику тренінгу чи ні, крім того, лектор вправі відмовити слухачеві в його бажанні виступити.

Тренер (лектор) зобов’язаний коментувати тему дискусії або ставити питання, особливо якщо по реакції слухачів явно видно нерозуміння матеріалу. Важливо, що ведучий не тільки повинен мати свою точку зору на будь-яку з обговорюваних проблем, а й повинен бути готовим озвучити її (точку зору) як відповідь на питання слухачів, або в якості коментаря до викладається матеріалу.

Протягом дискусійного процесу в обов’язки тренера входять наступні: 1) тренер повинен підтримувати дисципліну, стежити за регламентом і контролювати виступи слухачів, таким чином, тренер повинен виступати в якості організатора тренінгу; 2) провідний повинен мати і вміти висловлювати професійну точку зору, тобто лектор повинен бути експертом по темі дискусії; 3) лектор зобов’язаний стежити за процесом навчання, а також за його результатом, відповідно тренер повинен бути власне тренером.

Необхідно враховувати, що не кожна тема може виступати в якості дискусії, найскладніше ведучому буде в той момент, коли слухачі не виявлять бажання брати участь в дискусії. Часто в цьому плані не викликає інтересу саме обрана лектором тема, тому домогтися справжньої дискусії в подібній ситуації буває дуже непросто. Іноді, звичайно, може допомогти лектору опитування кожного слухача, так як це може підігріти інтерес до подій обговоренню, але так, на жаль, буває не завжди.

Безсумнівно, основною метою тренінгу дискусія не є, так як вона спочатку носить допоміжний характер. Дискусійний процес мимоволі підштовхує учасників до прояву активності, це проявляється у висловленні думок слухачами і т. д. У зв’язку з цим роботи в групах, різні презентації, лекційні заходи та інші форми роботи можуть супроводжуватися дискусією, що зробить будь-який тренінг більш цікавим і привабливим.

Читайте також:

Залишіть коментар

Вам необхідно залоґуватися для написання коментарів.