Як відкрити свій ломбард

02.09.2017 - 00:56 | Категорія: Сфера послуг

У цій статті ми розповімо про етапи організації ломбарду як вигідного комерційного підприємства, зупинимося на тому, які потрібні документи і дозволи. Реалізація цієї бізнес ідеї дещо інша, ніж організація будь-якого іншого своєї справи. Важливо для розуміння те, що в законодавстві прописані регламентують правила ведення цього бізнесу. Порушення цих правил спричинить серйозні штрафи щодо фірми. Чтоби не виникло ряду можливих проблем, послідовно розглянемо етапи ведення такого бізнесу як ломбард і все потрібне для його організації.У цій статті ми розповімо про етапи організації ломбарду як вигідного комерційного підприємства, зупинимося на тому, які потрібні документи і дозволи. Реалізація цієї бізнес ідеї дещо інша, ніж організація будь-якого іншого своєї справи. Важливо для розуміння те, що в законодавстві прописані регламентують правила ведення цього бізнесу. Порушення цих правил спричинить серйозні штрафи щодо фірми. Чтоби не виникло ряду можливих проблем, послідовно розглянемо етапи ведення такого бізнесу як ломбард і все потрібне для його організації.

Як відкрити ломбард з нуля.

Розглянемо докладніше, які потрібні дії для того, щоб ломбард став Вашим бізнесом.

Законодавство.

По-перше, грунтовно розібрати закони, що стосуються організації комерційного підприємства – ломбарда.

У документі – Законі від 19 липня 2007р. № 196-ФЗ «Про ломбарди» сформульовані наступні регламентують правила:

Це спеціалізована комерційна організація, що має право здійснювати два основних види діяльності: надання населенню короткострокових позик і зберігання речей.

Ломбарду заборонено займатися іншими видами діяльності.

Обов’язком даного закладу є страхування переданих в заставу речей на весь термін позики.

Всі передані на зберігання або в заставу речі повинні бути обов’язково оцінені.

Ломбард зобов’язаний укласти договір при наданні позики. У ньому фіксуються основні моменти угоди (ставка, сума, термін позики, дата повернення, оцінка та найменування закладеної речі).

Один примірник заставного квитка повинен бути переданий позичальникові. Другий зберігається в ломбарді.

Підписуючи договір, позичальник зобов’язується, повернути отримані грошові кошти, а так само відсотки в обумовлені договором строки. У разі прострочення позики терміном більше 1 місяця, ломбард має право реалізувати знаходиться в заставі.

Реалізація відбувається шляхом продажу. Якщо ж ціна речі більш 30 000 рублів, то ломбард зобов’язаний реалізувати дану річ в ході публічних торгів у вигляді відкритого аукціону.

Важливо: в законедеятельность ломбардів обмежується видачею позик і зберіганням речей. Якщо ви припускаєте реалізовувати заставлене майно, то необхідно відкриття іншої юридичної особи.

Другий документ, який регламентує діяльність ломбардів – наказ РосФін Моніторингу № 203 від 03 серпня 2010 «Про затвердження Положення про вимоги до підготовки і навчання кадрів, які здійснюють операції з грошовими коштами або іншим майном, з метою протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом , і фінансуванню тероризму ». Невиконання даного наказу спричинить відповідальність адміністративного характеру юридичної особи, а повторне порушення наказу може призвести до закриття підприємства.

Наказ Мінфіну РФ № 68н від 29 серпня 2001 року мають виконувати ломбарди, які беруть дорогоцінні метали і камені.

Оподаткування та його особливості.

Податковий кодекс диктує ломбардам застосування загальної системи оподаткування. Враховуйте, що відсотки від комерційної діяльності не обкладаються ПДВ, а діяльність, пов’язана із зберіганням матеріальних цінностей, оподатковується. Отже, ломбард повинен розділяти бухгалтерський облік різних видів діяльності.

Економічна ефективність ломбарду.

На початковому етапі впровадження бізнес ідеї потрібно визначити економічну доцільність проведених заходів і прорахувати можливі ризики:

По перше; скрупулезнаяоценка стартового капіталу

По-друге; прогнозування можливих витрат

По-третє; визначення комерційної ефективності обороту грошей і передбачуваного прибутку від діяльності ломбарду.

Для прикладу рассчітаемекономіческій ефект відкриття ломбарду в Москві:

Спочатку потрібно знайти приміщення (40 м2). Щоб обладнати це приміщення, необходімовложіть власних коштів-500 тисяч рублів, які підуть на ремонт, купівлю меблів, необхідної оргтехніки, спеціальних засобів, сейфів, облікових програм і витрати на просування ломбарду в засобах ЗМІ. Для запускаработи ломбардатребуется достатня сума грошей, щоб видавати позики. У нашому випадку – 10 000 000 рублів.

Витрати ломбарду в месяцбудут дорівнювати 800 000 руб .: оренда, заробітна плата, охоронні послуги, страхові послуги, рекламна кампанія і т. д.

У ломбардах середня ставка досягає 10 відсотків. Беручи до уваги цю ставку і приблизну витратну частину, можна вирахувати точку беззбитковості, що дорівнює 8,8 мільйонам рублів. Ця суммадолжна видатися щомісяця в ломбарді, щоб звести до мінімуму витрати. Для отримання прібиліломбарддолжен здійснювати видачу більшої суми грошей. Попередній розрахунок обороту ломбарду можна здійснювати самостійно. Що дозволить вам уникнути непотрібних витрат. Отримання прибутку залежить і від кількості відвідувань ломбарду, не менше 40 -50 клієнтів в день. Виконуючи ці умови, через 3-6 місяців діяльність ломбарду переступить точку беззбитковості. Протягом 5-7 років відбудеться самоокупність ломбарду. Час самоокупності може значно скоротитися в залежності від ряду факторів: обсяг видач, місце розташування, реклама і конкурентне середовище.

Конкретні дії, необхідні для відкриття ломбарду. Якщо витрати Вам під силу, а закони не лякають, потрібно реєструвати підприємство:

Спочатку проходимо реєстрацію юридичної особи в Податковій інспекції. З організаційних форм найкращий варіант «ТОВ».

Потім здійснюємо вибір видів діяльності, передбачених законом (КВЕД 65.22.6., 67.13.5., 74.14).

У Федеральній службі з фінансового моніторінгуосуществляем постановку організації на облік. Важливий момент – з дня реєстрації тільки 30 днів вам дається на це.

У Пробірною палаті здійснюється обов’язкова постановка на облік, тому що ломбард працює безпосередньо з дорогоцінними каменями і металами.

І нарешті, в страховій компанііоформляется страховка на користь залогодателей всіх прийнятих в заставу речей. Зазвичай вибирається страховка на певну суму. Що зробить вас вільними від обов’язку страховки кожної речі. Важливо, що страхування зазвичай проводиться за рахунок власних коштів.

Самоокупність ломбарду визначається і локальної отнесенностью об’єкта, тому вибір місць повинен обов’язково враховувати наступне:

перший або цокольний поверх (вхід повинен бути не з двору).

велика «прохідність» об’єкта за рахунок розташування в престижному районі.

приміщення ломбарду повинно відповідати вимогам СЕС та співвідноситися з вимогами пожежної безпеки.

Ми дали Вам покрокову інструкцію відкриття свого бізнесу – ломбарду. Залишилося найменше:

Підібрати колектив ломбарду;

Вивірити графік роботи;

Оформити внутрішню документацію;

Залучити для охорони об’єкта фахівців;

Придбати програмне забезпечення.

Думаємо, ця стаття буде корисною, необхідною на початковому етапі впровадження бізнес ідеї – ломбард.

Читайте також:

Залишіть коментар

Вам необхідно залоґуватися для написання коментарів.