Як відкрити навчальний центр – з чого почати

05.07.2017 - 18:54 | Категорія: Сфера послуг

Важкі часи завжди дають можливість для людей, готових мислити нестандартно, для тих, хто не боїться труднощів. Такою можливістю є організація навчального центру. Такий центр буде давати послуги з додатковим видам діяльності.

Організація навчального центру.Важкі часи завжди дають можливість для людей, готових мислити нестандартно, для тих, хто не боїться труднощів. Такою можливістю є організація навчального центру. Такий центр буде давати послуги з додатковим видам діяльності.

Організація навчального центру.

Для організації навчального центру потрібно мати статус юридичної особи. Якщо в штаті організації будуть числиться постійні викладачі, потрібно отримати сертифікат на діяльність навчального закладу, що спричинить не тільки зайві витрати на оформлення, а й тимчасові затримки на бюрократію. Простіше при відкритті вказати вид діяльності як «консалтингові послуги» або працювати по «допомоги в організацій заходів».

Коли починаєш надавати такі послуги, потрібно чітко уявляти співвідношення попиту і пропозиції подібних послуг. Це означає, звідки будуть приходити люди, які цікавляться в навчанні. Також бажано заздалегідь визначитися зі складом тренерів: викладачами, коуч-тренерам, психологами та провідними семінарів. Найкраще для рентабельності центру керівнику поєднувати посаду в мережевій компанії. Або обертатися серед людей, що шукають фінансового, духовного чи професійного зростання.

Рентабельність діяльності навчального центру прорахувати наперед дуже важко. Доходи будуть залежати від проведених занять, вартості на підтримку персоналу і оренди + оплата за комунікаційні послуги, обслуговування та ін.

Орендна плата за приміщення навчального центру або його викупна вартість може варіюватися в широких межах. Це залежить від місця розташування будівлі і внутрішнього стану приміщень. Загалом, орендна повинна влаштувати всі сторони.

Орендна плата за приміщення навчального центру.

Площа закладу розраховують виходячи з насиченості графіка занять і кількості слухачів. У центрі повинна бути загальна кімната, де знаходиться адміністратор, і виходи в кілька ізольованих навчальних приміщень. Класи для занять найкраще оформляти так, щоб вони легко перенастроювати в зал для конференцій. Бажано обладнати зал робочим місцем викладача з можливістю встановити комп’ютер, проектор, дошкою чи фліп-чартом. При плануванні комп’ютерних курсів (наприклад, навчання роботи з 1: С), потрібно обладнати комп’ютерний клас, де встановити не менше 5 комп’ютерів.

Збільшенню відвідуваності сприяє розташування в центрі міста або району. Розташування навчального центру в житловому будинку здатне в подальшому викликати негативне ставлення жителів, особливо якщо семінари проводяться в неробочий час допізна і супроводжуються бурхливим обміном емоцій. При наявності власного відповідного приміщення, витрати, зрозуміло, знижуються.

Також варто подумати про харчування студентів / слухачів. Якщо поруч відсутні кафе, їдальня або магазин, має сенс встановити хоча б кави апарат або спеціальний невеликий зал для кави-пауз.

Штат навчального центру.

У штат повинні входити: викладачі (постійні або за сумісництвом), адміністратор, бухгалтер, прибиральниця, різноробочий. Можливо суміщення посад. А замість постійних прибиральниці і різноробочого (електрик, сантехнік, слюсар) можна покластися на відповідні служби і звертатися до них за потребою.

Центральною фігурою навчального центру буде адміністратор, який постійно повинен перебувати в центрі, давати консультацію, виконувати основну менеджерську роботу. Тому до адміністратора пред’являються особливі вимоги: він повинен бути відповідальним, комунікабельним і креативним. Відмінну службу такому співробітнику послужить досвід роботи в МЛМ-структурах.

Заробітна плата співробітників для збільшення ефективності центру повинна бути гнучкою і складатися з стабільного окладу і преміального відсотка, який залежить від кількості слухачів.

Способи просування навчального центру.

Політика в області маркетингу повинна залежати від обраної діяльності.

Основними видами діяльності можуть бути:

– різні курси підвищення кваліфікації і перепідготовки кадрів, навчання новим видам професій;

– різні орієнтовані на юнацьку і дитячу аудиторію курси;

– проведення тренінгів особистісного росту;

– здача в оренду площ для різних заходів.

Якщо основна мета – професійна підготовка, може мати сенс укладати договори з великими підприємствами і центрами зайнятості, тобто тими, хто потребує професійного зростання співробітників.

Якщо мета центру – дитяча спеціалізація (наприклад, центри раннього розвитку), має сенс видавати листівки в центрах скупчення батьків.

Виходячи з практики, вельми продуктивна реклама в сфері фінансового зростання – це виступи людей, які пройшли такий курс і досягли відповідних результатів. Так, маркетингові заходи можна організувати у вигляді інформаційних зустрічей.

Інформацію про те, що навчальні площі і конференц-зали здаються, можна поміщати в друкованих виданнях та інтернет ресурсах, орієнтованих на бізнесменів.

Для більш швидкої окупності вкладень можна поєднувати кілька видів діяльності. Але очікувати швидких і великих доходів від організації не слід.

Такий бізнес може приносити прибутку через якийсь час, який знадобиться на його стабілізацію. Але, при правильному плануванні і чітким керівництвом, навчальний центр може стати для свого власника стабільним джерелом доходу.

Читайте також:

Залишіть коментар

Вам необхідно залоґуватися для написання коментарів.