Як відкрити бізнес на наданні бухгалтерських послуг

21.05.2017 - 03:50 | Категорія: Сфера послуг

З кожним днем ??в Росії потреба невеликих підприємств у висококваліфікованих бухгалтерів зростає. У той же час маленькі організації не можуть дозволити тримати в штаті бухгалтера, хоча звичайно ж потребують веденні бухгалтерського обліку.

Перш за все для відкриття організації, яка надає бухгалтерські послуги, необхідно провести аналіз ринку, визначитися з цінами на послуги, які б мали конкурентоспроможність на ринку.З кожним днем ??в Росії потреба невеликих підприємств у висококваліфікованих бухгалтерів зростає. У той же час маленькі організації не можуть дозволити тримати в штаті бухгалтера, хоча звичайно ж потребують веденні бухгалтерського обліку.

Перш за все для відкриття організації, яка надає бухгалтерські послуги, необхідно провести аналіз ринку, визначитися з цінами на послуги, які б мали конкурентоспроможність на ринку.

Кому потрібні бухгалтерські послуги.

Основним споживачем подібної послуги є невеликі підприємства з вузькою спеціалізацією і невеликим оборотом. Таким підприємствам виявляється не по кишені утримання додаткового співробітника і облаштування його робочого місця. Тому вони вдаються до послуг організацій з надання бухгалтерських послуг, робота яких виявляється в будь-якому випадку дешевше постійного співробітника.

Найчастіше, в маленьких фірмах роль бухгалтера виконує директор, проте не завжди таке об’єднання обов’язків є ефективним. Це обумовлено тим, що посада керівника забирає багато сил і складається з чималої кількості обов’язків, тому на ведення бухгалтерського обліку часу практично не залишається. Тому через деякий час все ж вдаються до послуг досвідченого фахівця, який зможе всі зусилля спрямувати на ведення обліку.

Одним з важливих умови є більш низька вартість послуг позаштатного співробітника в порівнянні з постійним, тільки в цьому випадку відмова від штатного співробітника буде виправданий.

Що необхідно для початку діяльності.

Відкриття бізнесу з надання бухгалтерських послуг, потребують від підприємця деяких знань і умінь. Ідеально, хоча і не обов’язково, буде наявність економічного або фінансового освіти. А ось без здібностей до комерції і бізнесу, а також вмінню грамотно вибрати персонал, буде набагато складніше.

У будь-якому випадку, щоб почати бізнес на основі бухгалтерських послуг, знадобиться юридичне оформлення документів, початковий капітал, приміщення для офісу, меблі та оргтехніка, а також співробітники.

Перш ніж оформляти документи необхідно буде визначитися з видом наданих в майбутньому послуг. Для початку, краще не брати великі обсяги роботи. Переважна більшість клієнтів будуть юридичними особами, проте можуть бути і інші суб’екти. Ето може бути розробка фінансової політики підприємств, обробка первинної документації, реєстрація нових організацій, ведення повного бухгалтерського обліку, а також окремих його складових (облік персоналу, продажів та інше), здача звітів і ведення нульової звітності і так далі.

При виборі спеціалізації в цьому бізнесі необхідно спиратися на ситуацію на ринку в даному регіоні та кількість доступного до найму персоналу високої кваліфікації.

Розробка бізнес плану на бухгалтерські послуги.

В основі бізнес-плану повинен лежати розрахунок необхідних капіталовкладень в бізнес, передбачувані витрати на виробництво, а також ймовірний прибуток. Від точності даних витрат буде залежати наскільки ефективною буде робота підприємства.

Щоб визначити суму початкових вкладень буде потрібно визначити вартість юридичного оформлення, знімання приміщення, меблів, техніки, ПЗ і навіть витрати на канцтовари. Витрати на виробництво формуються з обліку вартості реклами, витрат на комунальні платежі, зарплату співробітникам, обслуговування касових апаратів, рахунків і оргтехніки. Крім того, необхідно визначити вартість послуг юриста, кур’єра і системного адміністратора.

Як тільки з’явиться точний кошторис витрат, моно починати формувати ціну на послуги, що надаються, не забуваючи, що вона повинна бути нижче змісту бухгалтера в штаті компанії.

Можливо, для організації бізнесу бухгалтерських послуг, вам буде потрібно взяти кредит в банку, для цього вам буде необхідно пред’явити банку повний розрахунок очікуваного доходу і робочий бізнес-план. Також ці дані будуть потрібні в тому випадку, якщо ви захочете привернути в бізнес інвесторів для отримання первинних капіталовкладень.

У бізнес-план на бухгалтерські послуги необхідно включити форму договору з потенційними клієнтами, для цього можливо знадобляться послуги юристів, щоб не допустити юридичних помилок.

Вибір місця і фахівців.

На початку розвитку бізнесу вам знадобиться невелике приміщення не більше 50 кв. м., в якому вільно можна розмістити п’ять-шість робочих місць. Місцезнаходження орендованого приміщення не повинно бути віддаленим від можливих клієнтів.

Бухгалтерські послуги для малого бізнесу повинні бути засновані на роботі фахівців високої кваліфікації з гідним освітою і великим досвідом роботи, а також використанні ліцензійного ПЗ. Якщо у вас є хоч невеликі сумніви в тому, що ви зможете потурбуватися даними аспектами ще до початку реєстрації, то варто задуматися чи варто вам починати роботу саме в цій сфері підприємницької діяльності.

Крім того, завжди в якості клієнтів включають прямі бізнесмени, недобросовісно відносяться до ведення бухгалтерського звіту і своєчасної здачі звітів, тому, в зв’язку з збільшується в рази обсязі робіт, вам доведеться вдаватися до допомоги тимчасових фахівців. Тому, на такий випадок варто заздалегідь потурбуватися про пошук таких співробітників.

Реєстрація.

Перш ніж проходити реєстрацію такого підприємства вам буде необхідно визначитися з наступними моментами:

Тип власності підприємства (краще, якщо це буде товариство з обмеженою відповідальністю).

Назва. Можна вибрати будь-який, але бажано не використовувати такі слова як «російський» або «московський». У податковій зажадають повне та скорочене найменування.

Код виду підприємницької діяльності. Краще, якщо він буде складатися з 3-х або 4-х цифр і вміщати в себе кілька видів діяльності. Найбільш оптимальним для ведення такого бізнесу буде код 74.1 (діяльність в області права, бухгалтерського обліку).

Юридический адрес.

Режим налогообложенія. Для бізнесу з надання бухгалтерських послуг найбільш прийнятним буде оподаткування на загальних підставах.

Розміри статутного капітала. Прі реєстрації товариства з обмеженою відповідальністю, за умови більш одного засновника, необхідно розділити статутний капітал (який не може бути менше десть тисяч рублів) на паї і сформувати статут. Статутний капітал може складатися не тільки з грошових вкладень, а й з цінних паперів та навіть речей.

Перш ніж проходити реєстрацію від вас буде потрібно оплата держмита в розмірі чотири тисячі рублів. До податкової інспекції здаються все, заздалегідь приготовані, документи і заяву (попередньо завірене у нотаріуса), після чого реєстрація буде завершена після закінчення 5 робочих днів. Потім необхідно буде віддати замовлення на друк і відкрити юридичний рахунок в банку.

Загальна тривалість оформлення реєстрації займе від десяти до тридцяти днів і вийде приблизно в п’ять-тридцять п’ять тисяч рублів.

Якщо вам не вистачає коштів на початковий капітал і немає бажаючих інвесторів, то замість товариства з обмеженою відповідальністю можна відкрити ІП (індивідуальний підприємець). В цьому випадку вам будуть потрібні менші витрати на реєстрацію, держмито та відпаде необхідність в деякій частині статутного капіталу. Для цього буде потрібно до податкової інспекції пред’явити копію паспорта, ІПН, заяву про перехід на УНН, квитанцію про сплату державного мита та заяву.

Ще одним плюсом у створенні ІП це економія на оренді приміщення, принаймні на початковому етапі розкрутки. Ви зможете працювати в будь-якому приміщенні, в якому є ПК з доступом в інтернет. Згодом, з розширенням діяльності, можна буде подумати про оренду приміщення та найм працівників.

Рекламні заходи.

Незалежно від того яку форму власності ви виберете, вам в будь-якому випадку знадобиться реклама вашого підприємства для залучення клієнтів. Для ефективності даного заходу можна звернутися до фахівців з реклами.

Втім, можна провести рекламну кампанію і самостійно, якщо з яких-небудь причин немає можливості звернутися до фахівців. Для цього необхідно виконати наступні заходи:

1. Розміщення реклами на білбордах міста;

2. Поширення листівок в людних місцях;

3. Замовити створення інтернет – сайту фірми, на якому необхідно розташувати якомога більше інформації про компанії і контакти для зв’язку;

4. Подати оголошення в відповідні друковані видання;

5. Розміщувати рекламу за допомогою місцевих ЗМІ.

Однак завжди пам’ятайте про те, що найкращою рекламою для вас буде якісно надані послуги.

Досвідчені фахівці наполягають на тому, що окупність початкових вкладень настане приблизно через один рік, а рентабельність досягне тридцяти відсотків. Обсяг прібилінемало залежить від платоспроможності клієнтів, а також від їх кількості, тому не завжди відповідає розрахованому в бізнес плані на бухгалтерські послуги.

В цілому, за кілька років можна пробувати розширювати бізнес і асортимент послуг, що надаються, і як наслідок, отримати додаткові кошти на оренду приміщення та найм співробітників.

Читайте також:

Залишіть коментар

Вам необхідно залоґуватися для написання коментарів.