Як відкрити агентство нерухомості (ріелторську контору)

21.04.2017 - 00:13 | Категорія: Сфера послуг

Ріелторська контора – при правильній організації прибутковий бізнес. Візьмемо, наприклад, оренду. За посередництво між орендарем та орендодавцем агенти в містах Росії беруть 50-100% комісії. Якщо врахувати, що середня сума щомісячного платежу за однокімнатну квартиру складає близько 18 тисяч в провінції і близько 30 тисяч – в Москві і Санкт-Петербурзі – стає зрозуміло, що ріелтори можуть досить легко заробляти великі гроші. Якщо ж агентство здійснює операції з купівлі-продажу землі, квартир і будинків – доходи зростають у декілька разів.

Оренда і купівля-продаж – основні спеціалізації будь-якого агентства нерухомості. Ріелтор – це професійний посередник між тим, хто шукає житло і тим, хто готовий його надати. Менеджер по роботі з нерухомістю.Ріелторська контора – при правильній організації прибутковий бізнес. Візьмемо, наприклад, оренду. За посередництво між орендарем та орендодавцем агенти в містах Росії беруть 50-100% комісії. Якщо врахувати, що середня сума щомісячного платежу за однокімнатну квартиру складає близько 18 тисяч в провінції і близько 30 тисяч – в Москві і Санкт-Петербурзі – стає зрозуміло, що ріелтори можуть досить легко заробляти великі гроші. Якщо ж агентство здійснює операції з купівлі-продажу землі, квартир і будинків – доходи зростають у декілька разів.

Оренда і купівля-продаж – основні спеціалізації будь-якого агентства нерухомості. Ріелтор – це професійний посередник між тим, хто шукає житло і тим, хто готовий його надати. Менеджер по роботі з нерухомістю.

Варто зазначити, що існує кілька спеціалізацій, за якими може працювати ріелтор. Він може спеціалізуватися на первинній або вторинної нерухомості, займатися виключно житловими будинками або комерційними. Втім, найчастіше в Росії ріелторські контори займаються всім одночасно – або створюють відділи по роботі над певним видом нерухомості, або навчають співробітників здійснювати операції будь-якого типу.

Ще одна особливість ріелторської роботи – самостійна організація робочого процесу. Простіше кажучи, менеджер з нерухомості може працювати як в агентстві, так і самостійно. На перший погляд, другий варіант є більш прийнятним, оскільки тоді весь заробіток ріелтор може забирати собі. В агентстві ж зазвичай комісійні діляться в наступному співвідношенні – 30-50% ріелтору, 50-70% агентству. Але практика показує, що багато ріелторів, які працювали на «вільних хлібах», вважають за краще повертатися в контори – так вони забезпечують собі більш-менш стабільний заробіток.

Як працює агентство нерухомості?

Щойно відкритого агентству потрібна серйозна клієнтська база. Відповідно, перший час необхідно дуже активно займатися рекламою. Як тільки це принесе перші результати, агентство помітять і до вас прийдуть клієнти. Ви укладаєте з ними договір на обслуговування.

Подальша схема роботи залежить від того, що потрібно клієнту. Якщо він хоче зняти квартиру або купити її на ринку вторинного житла (не в іпотеку) – агент вибирає з бази підходящі варіанти, домовляється з господарями квартир і влаштовує клієнта серію переглядів. Якщо клієнту підходить якийсь із представлених агентом варіантів – оформляється угода і агент отримує свою комісію.

Але, як правило, людям, які звертаються в агентство нерухомості, потрібно комплекс послуг. Наприклад, молода сім’я хоче взяти квартиру в новобудові в іпотеку. Для цього їм потрібно внести початковий внесок, і, щоб знайти на це гроші, потрібно продати вже існуюче житло. Відповідно, агенту доведеться розділити глобальне завдання на безліч дрібних і вирішувати проблеми в порядку черги.

Чи варто говорити, що подібні угоди можуть тривати місяцями?

Саме тому необхідно знайти як мінімум двох ріелторів, які будуть займатися в основному орендою нерухомості. Безумовно, заробляти вони будуть менше (3-6%, отримані від продажу квартири, представляють досить істотну суму грошей), зате частіше.

Перед тим, як відкрити агентство нерухомості, потрібно врахувати ще дещо.

Ринок переповнений агентствами. У будь-якому місті пропозиція перевищує попит, причому дуже значно. Тільки уявіть, на одного покупця доводиться 4-5 вільних квартир. І стільки ж агентів, які бажають отримати свої комісійні.

Втім, якщо ви готові працювати, вчитися, шукати фахівців і докладати зусиль – обов’язково пробуйте. Розкручений ріелторський бізнес буде приносити дуже непоганий дохід.

Відкриття агентства нерухомості: крок за кроком

Найважливіше питання (по крайней мере, для початку) – відкривати своє агентство або придивитися до послуги франчайзингу? Купівля франшизи, звичайно, виглядає дуже спокусливо – і думати про імідж не треба, і назва компанії все вже знають і система роботи напевно налагоджена.

У фахівців, які працювали на ринку кілька років, інша думка. Франшиза – це порожнє ім’я, не підкріплене нічим. Налагоджена система роботи існує тільки в рекламних проспектах. Коли ви придбаєте свою частку, роботу доведеться перебудовувати буквально з нуля. Чи варто воно того? Крім того, фірми, придбані за договором франчайзингу, найчастіше припиняють свою діяльність після 2-3 років роботи. Відповідно, ви навіть не встигнете окупити вкладення.

Насправді, розкрутити свою невелику компанію – більш вигідно. У вас не буде проблем з правами і обов’язками, та й маленька фірма вимагає куди менших фінансових вливань.

У будь-якому випадку, якщо ви зважитеся придбати франшизу, вам варто мати певну суму грошей і знайти дійсно хороших фахівців, готових працювати на благо вашого проекту.

Для того, щоб відкрити свою фірму з нуля, потрібно:

– Досить великий стартовий капітал;

– Бажання працювати, креативність;

– Наявність контактів у сфері оренди та продажу нерухомості;

– Наявність сторонніх джерел доходу;

Перед тим, як починати складну процедуру реєстрації, варто звернутися до фахівців і замовити маркетингове дослідження ніші. В результаті ви отримаєте приблизну структуру бюджету у конкурентів, обсяг витрат на рекламу, докладні рейтинги фірм з коментарями та друга дані, які при правильному використанні допоможуть вам зайняти своє місце на ринку.

Відкриття агентства – перші кроки.

1. Реєстрація підприємства. Зрозуміло, ви можете зробити все самі. Але краще – не скупитися і звернутися до професіоналів. Вони пройдуть всі процедури набагато швидше. Приблизно через тиждень після звернення ви отримаєте свідоцтво про реєстрацію та про постановку на облік, статут компанії і інші документи.

2. Створення зразків необхідних документів

Для того, щоб надавати послуги з пошуку, продажу та оренди нерухомості, вам буде потрібно прайс-лист. Не варто свідомо завищувати або занижувати ціни – клієнти повинні йти до вас, тому що ви можете запропонувати дійсно якісну роботу. Демпінг же негативно позначиться не тільки на репутації вашої компанії, але і на галузі в цілому.

3. Набір співробітників

Мабуть, кращий варіант – набір досвідчених, добре зарекомендували себе ріелторів. В ідеалі – ще й знайомих. Якщо це неможливо, варто дати оголошення в спеціалізовані засоби масової інформації, пошукати співробітників на інтернет-порталах або звернутися в HR-компанію.

Не варто гнатися за кількістю співробітників. Повірте, один-два ріелтора з великим досвідом роботи і підготовленої клієнтською базою можуть принести вам істотно більше грошей, ніж безліч агентів без досвіду, яких доведеться навчати.

Крім агентів, вам знадобиться кадровик, головний бухгалтер, офіс-менеджер, водій (з автомобілем), менеджер з реклами та редактор сайту.

4. Оренда приміщення

Багато клієнтів приходять в агентство нерухомості «з вулиці». Зрозуміло, якщо ваш офіс розташований в центрі міста – шанси отримати таких відвідувачів збільшуються в кілька разів. Обстановка в офісі повинна викликати довіру – клієнтів може відлякати як стародавня меблі, так і надмірно шикарний ремонт. Оптимальний варіант знаходиться десь посередині – меблі та техніка повинні бути новими, акуратними, але при цьому не занадто дорогими.

5. Реклама

Красива, ефектна зовнішня вивіска, реклама в Інтернет і інших ЗМІ, розробка сайту і його обслуговування – все це вимагає грошей. І чималих. Зате при правильній рекламної кампанії ви зможете залучити безліч клієнтів.

6. Інші витрати

Вам обов’язково знадобляться: меблі, комп’ютери (і інша техніка), програмне забезпечення, міська база нерухомості, касовий апарат, власний сервер і міні-АТС, корпоративна стільниковий зв’язок (сім-карти для співробітників), підключення Інтернет.

На перших етапах можуть виникнути складнощі з пошуком клієнтів і великою плинністю кадрів. Висока конкуренція і насиченість ринку пропозицією при недостатньому попиті (так, наприклад, попит на оренду житла в період з грудня по квітень падає відсотків на 30-40) – з усім цим вашому агентству доведеться зіткнутися. Саме в цей період і потрібно фінансовий запас, зроблений заздалегідь.

Приблизний бізнес-план для невеликого ріелторського агентства буде виглядати так:

– Оренда приміщення – від 20 тисяч рублів;

– Обладнання та меблі – 100 тисяч;

– Софт – 30-40 тисяч;

– Комунальні платежі та інші витрати – від 10 тисяч;

Фіксована оплата праці для бухгалтера, прибиральниці і юриста, відрядна – для агентів (30-50% від загальної комісії).

доходи:

– 3-6% – комісія за продаж / купівлю нерухомості;

– 50-100% – комісія за оренду;

Чистий прибуток компанії, в штаті якої є 5 агентів, може становити близько 200 тисяч рублів на місяць.

Середній показник рентабельності – 25%.

Окупність – від півроку.

Читайте також:

Залишіть коментар

Вам необхідно залоґуватися для написання коментарів.