Як відкрити боулінг-клуб і скільки коштує відкрити

29.05.2017 - 14:28 | Категорія: Розважальний бізнес

Для того щоб відкрити боулінг-клуб потрібно не малий стартовий капітал (від трьохсот тисяч до трьох мільйонів доларів), але при грамотному бізнес-плані ви зможете окупити його вже через рік. Число гравців, готових пожертвувати своїми грошима, заради гри в боулінг, вже не мала і постійно збільшується.Для того щоб відкрити боулінг-клуб потрібно не малий стартовий капітал (від трьохсот тисяч до трьох мільйонів доларів), але при грамотному бізнес-плані ви зможете окупити його вже через рік. Число гравців, готових пожертвувати своїми грошима, заради гри в боулінг, вже не мала і постійно збільшується.

Перший комерційний боулінг відкрився в Росії лише в 1997 році. Цей клуб існує і до цього дня, носить назву «Алекс», знаходиться в Центральному будинку туриста. Буквально тридцяти років тому в нашій країні існувало 3 боулінг-клубу, один з них знаходився в Середній Азії, другий – в Прибалтиці і третій – в Москві.

Після відкриття комерційного клубу в цей бізнес почали надходити не малі кошти. У докризовий час на окупність такого клубу витрачалося не більше року, адже ціна доріжки на годину обходилася клієнтові від п’ятдесяти доларів, а для відкриття вистачало знайти яке-небудь більш-менш підходяще за розмірами приміщення і встановити в ньому обладнання, яке, в більшості своїй, було далеко не новим, а реконструйованим.

Рентабельність бізнесу на порядок впала, але все одно становить близько двадцяти п’яти відсотків. Приріст боулінг-клубів стає дедалі більше. На даний момент в Москві діє понад сімдесят клубів, відкритих для всіх, але існують так же приватні доріжки, розкидані по різних офісах і садибам.

Статистика свідчить нам про те, що на кожну доріжку в Росії припадає по 72000 чоловік, для порівняння, на одну доріжку в США – 2000 чоловік, а в Європі – 10000 чоловік. З усього цього ми можемо зробити висновок, що в нашій країні даний ринок ще досить порожній.

Приблизний дохід, який приносить самі боулінг-клуб на 14 доріжок своєму власникові, складає щомісячну суму в 2 мільйони рублів. (Середня ціна боулінгу становить від 300 до 700 рублів і залежить від часу доби, в який клієнт орендує доріжку, і від обстановки в клубі). Москвичі та гості столиці, які відвідують боулінг-клуби, щорічно витрачають близько 57 доларів.

Динаміка розвитку даного бізнесу безпосередньо залежить від зростання добробуту населення і ця динаміка пророкує боулінгу хороше подальший розвиток. Здебільшого споживачами даного і схожих видів відпочинку є середній клас.

Хочу зауважити, що за прибутковістю серед легальних видів бізнесу боулінг займає третє місце.

Читайте також:

Залишіть коментар

Вам необхідно залоґуватися для написання коментарів.