Що потрібно щоб відкрити тир з нуля

15.04.2017 - 21:00 | Категорія: Розважальний бізнес

Напевно, кожна людина хоча б раз у житті був у тирі. Заклад, в якому можна постріляти і виграти милий, хоч і не дуже цінний приз, за ??влучне попадання, користується популярністю у дітей і дорослих. Навіть сучасні комп’ютерні тири не йдуть ні в яке порівняння з відвідуванням справжнього тиру – адже тільки там хлопчаки зможуть не тільки подивитися на зброю, а й потримати його в руках.Напевно, кожна людина хоча б раз у житті був у тирі. Заклад, в якому можна постріляти і виграти милий, хоч і не дуже цінний приз, за ??влучне попадання, користується популярністю у дітей і дорослих. Навіть сучасні комп’ютерні тири не йдуть ні в яке порівняння з відвідуванням справжнього тиру – адже тільки там хлопчаки зможуть не тільки подивитися на зброю, а й потримати його в руках.

Можливо, старі і нудні тири з бляшаними банками в якості мішеней і не викликають особливого бажання їх відвідувати, але сучасні технології в області стрільби дозволяють оснастити будь-тир красивим, новим і зручним пневматичною зброєю, віддача від якого мінімальна.

Що вдає із себе тир як бізнес-проект?

Хороша новина – для того, щоб відкрити тир, вам не потрібен дозвіл на зброю. По крайней мере, якщо ви плануєте тримати в своєму «стрілецькому клубі» саме пневматику. Відповідно, процес документального оформлення тиру майже нічим не відрізняється від оформлення будь-якого іншого підприємства – на початку вам доведеться зареєструватися як індивідуальний підприємець. Потім – отримати дозвіл на підприємницьку діяльність.

Зрозуміло, для того, щоб прискорити процес і зняти з себе частину зобов’язань, ви можете звернутися в спеціалізовану компанію, що надає допомогу в реєстрації, але варто підкреслити – їхні послуги коштують досить дорого, а дохід ваш бізнес буде приносити досить стабільний, але все-таки не дуже великий. Так що, ймовірно, варто попоробовать зробити все самостійно.

Зрозуміло, рентабельність цього бізнесу, як і будь-якого іншого, залежить від витрат. Чим більше ви витратите на тир – тим більше в результаті зможете заробляти з його допомогою. Перший пункт витрат – це приміщення. Не варто сподіватися на цокольні поверхи житлових будинків – по-перше, там погана звукоізоляція, по-друге – низька прохідність. Вам же потрібно місце з великою кількістю людей. Мабуть, ідеальний варіант – зняти павільйон в парку або поруч з торговим центром. Зрозуміло, варто погоджуватися тільки на ту вартість оренди, яку ви зможете виплачувати без особливих проблем.

Якщо ви не прогадаєте, рентабельність тиру може скласти 100-160%. Витрати на приміщення та обладнання окупаються досить швидко – менше, ніж за рік (6-8 місяців в середньому за умови високої відвідуваності).

Скільки грошей вам знадобиться для початку? Відповідь на це питання безпосередньо залежить від того, що ви хочете бачити у вашому тире. Якщо ви збираєтеся почати з невеликого тиру з пневматичною зброєю і простими мішенями – витратити доведеться близько 3 000 доларів. Вам необхідно купити стійку для стрілка, пару крісел і хороші пневматичні рушниці – кожне з них коштує близько 200 доларів.

Зрозуміло, для відкриття професійного тиру в нормальному приміщенні сума повинна бути в кілька разів більше. Чималу роль в стартовому капіталі грає вартість оренди – вона різниться в залежності від міста та конкретного місця розташування приміщення.

Якщо ви хочете відкрити тир, в якому замість класичної пневматики будуть модні і красиві лазерні рушниці – вам доведеться купити спеціальний екран. На ньому будуть відображатися мішені. З одного боку, витрати, звичайно, будуть більше. З іншого – використання сучасної техніки дозволить вам залучити в тир молодь.

Для відкриття тиру, як говорилося вище, необхідно зареєструватися в якості індивідуального підприємця. Крім того, вам доведеться зареєструвати тир у відповідних органах.

Місце для тиру стоїть визначати в залежності від вашої цільової аудиторії – якщо ви хочете, щоб в тир заглядала молодь або сім’ї, варто відкривати стрілецький клуб в торговому центрі. Якщо ж ви плануєте створити простір, де будуть тренуватися і відпочивати люди, дійсно цікавляться стрільбою і зброєю – варто витратитися на оренду окремого приміщення і організувати при тире невеликий бар. Зрозуміло, людина «з вулиці» в ваш тир буде заходити нечасто, але заклад буде рентабельним завдяки постійним відвідувачам.

Не можна забувати і про рекламу. ЗМІ, Інтернет – особливо реклама в профільних блогах і спільнотах – здатна забезпечити вас відвідувачами на першому етапі роботи тиру. Влаштовуйте акції, пропонуйте різні способи організації дозвілля, з’ясовуйте потреби і бажання своїх клієнтів – і бізнес обов’язково окупиться.

Читайте також:

Залишіть коментар

Вам необхідно залоґуватися для написання коментарів.