Космос як бізнес: готелі на орбіті, нано-супутники і ракетоносії принесуть величезні прибутки

08.01.2019 - 15:42 | Категорія: Різні види заробітку
Космічна галузь все активніше стирає межі між науковою фантастикою і реальністю. Вона також стає все більш популярною галуззю для інвестицій. Приватні компанії (SpaceX, Sky and Space Global та інші) розробляють все нові і нові орбітальні проекти. Космос відкривається для бізнесу.


Індустрія приватних космічних запусків

Приватні компанії намагаються зробити космічні запуски дешевими і доступними. Один із шляхів здешевлення процесу – використання невеликих багаторазових ракет. Це завдання, над якою длубаються розробники. Американська компанія RocketLab представила ракету Electron . Використовуваний в ній інноваційний ракетний двигун Rutherford став першим киснево-гасових двигуном, для виробництва основних компонентів якого використовувався метод 3D друку.

У 2017 році компанії SpaceX вдалося запустити в космос і посадити на Землю ракету Falcon 9s, перший ступінь якої, що містить основні двигуни, може використовуватися повторно. Генеральний директор компанії SpaceX Ілон Маск обіцяє до кінця 2018 роки створити повноцінну ракету багаторазового використання.

Нано-супутники

Виробництво і запуск нано-супутників є ще один спосіб зниження вартості супутникових послуг. Вони використовуються для збору і передачі на Землю даних з різних точок на земній поверхні, спостереження за великими супутниками на орбіті, наукових досліджень і т.д. Вони також можуть забезпечити доступ до каналів зв’язку мільярдам людей, які до сих пір були його позбавлені.

Космічний туризм: поки звучить неймовірно, але це вже реальність

Ще один відомий підприємець Річард Бренсон розробляє план Virgin Galactic, передбачає створення готелю на борту космічної станції. Вартість туру в такий готель складе 250 000 доларів.

Уже в найближчому майбутньому будь-який бажаючий зможе відправитися в космічну подорож в якості пасажира суборбітального літака XCOR Lynx, керованого професійним пілотом. Уже навіть озвучена вартість квитка на таку подорож – вона може скласти 95 000 доларів.

Компанія Blue Origin Джефа Безоса, засновника Amazon . com , розробляє космічний апарат багаторазового використання «New Shepard» , який повинен стати частиною комерційної системи компанії з організації суборбітальних туристичних польотів у космос.

Зараз інтерес  до  так  званих  демократичних  космічних  технологій  стає  дедалі  більше.  Макс  Поляков,  засновник  і  керівник  EOS,  FireFly  і  Space  Systems  Engineering,  вважає,  що  багато  можливостей  в  космічній  галузі  все  ще  залишаються  нереалізованими.  Саме  тому  він  прагне  розвивати  і  зміцнювати  екосистему космічних  стартапів  і  допомогти  українським  командам  втілювати  їх ідеї та проекти в життя. Детальніше про його роботу можна  почитати на сайті https://maxpolyakov.space/ru/.

Поселення в космосі

Мета програми Mars One полягає в організації першого поселення людей на Марсі. В даний час організатори програми працюють над формуванням команди і підготовкою учасників, а також над узгодженням деталей з аерокосмічними компаніями. Ілон Маск пообіцяв відправити першу місію на Марс у 2022 році. Тому якщо вам нудно жити на Землі – ви можете змінити місце проживання, перемістившись на Марс! Однак, не забувайте про те, що це поїздка в один кінець, без зворотного квитка!

Космос – це бізнес

Як ми бачимо, провідні підприємці, власники та засновники найбільш успішних компаній на Землі відкривають стартапи, інвестують час та гроші в космічну індустрію. Схоже, вони щось знають. Ось одне з пояснень того, чому ж космос так приваблює бізнесменів, сформульоване Стівом Юрветсоном, партнером в Draper Fisher Jurvetson:

«У жодній з інших галузей я не бачив такого широкого поля для інноваційних проектів і нових розробок. Це канонічне правило говорить, що якщо стартап здатний запропонувати інноваційне рішення, що дає поліпшити ситуацію в секторі в 10 разів, він гідний того, щоб в нього вкладали величезні інвестиції. Ми рідко бачимо ситуацію, коли підприємство пропонує рішення для 100-кратного удосконалення сектора. Однак, в космічній сфері ми бачили пропозиції, які роблять можливим удосконалення процесів і технологій в 1 000, а то і в 10 000 разів ».

На написання статті надихнув виступ технічного директора і співзасновника Sky and Space Global Мейдада Паріенте на конференції Spacecom, що пройшла в 2017 році в Тель-Авіві.
Читайте також:

Залишіть коментар

Вам необхідно залоґуватися для написання коментарів.