Як розрахувати фінансовий результат | Сайт про бізнес

Як розрахувати фінансовий результат

23.05.2016 - 13:40 | Категорія: Різні види заробітку

Якщо ви хочете побачити співвідношення між доходами і витратами, вам допоможе фінансовий результат. Даний показник може бути какположітельним, так і негативним. Позитивний результат називають прибутком, він має місце тоді, коли доходи перевищують витрати. Фінансовий результат є негативним, коли витрати перевищують доходи, його називають збитком.Якщо ви хочете побачити співвідношення між доходами і витратами, вам допоможе фінансовий результат. Даний показник може бути какположітельним, так і негативним. Позитивний результат називають прибутком, він має місце тоді, коли доходи перевищують витрати. Фінансовий результат є негативним, коли витрати перевищують доходи, його називають збитком.

Як розрахувати фінансовий результат – інструкція.

У бухобліку прибуток фіксується за такими рахунками: чистий прибуток і прибуток до оподаткування, валовий прибуток; прибуток від реалізації.

підприємства може бути підрахована по різними способами. Основний дохід підприємства (якщо це наприклад магазин) буде, залежати від проданої ними продукції або надаваних ними послуг. Такий пункт в бухобліку називається реалізація товарів і послуг. Підраховується він дуже просто, береться весь прибуток від проданої продукції і віднімається від собівартості цих товарів. Якщо показник подати у вигляді формули, він буде виглядати наступним чином

FR VR = – NDS (якщо ОСНОВА) – SP (якщо оптова торгівля) – PKR.

Де ФР – Фінансовий результат

ВР – виручка від реалізації

СП – собівартість продукції

ПКР – прямі і непрямі витрати

У ситуації, коли підприємство не займається власним виробництвом товарів і послуг, а тільки торгує ними, тут вже має місце розрахунок прибутку від продажів.

Визначення цього фінансового результату виглядає наступним чином:

Прибуток від продажів – якась різниця між валовим прибутком і витратами, комерційними та управлінськими. Щоб узнатьваловую прибуток, ми віднімаємо з виручки від реалізації повну собівартість реалізованої продукції. Отже, повна формула такого фінансового результату як прибуток від продажів виглядає так:

Pprodaz = V – Липень – KR – UR

Ппродажа – прибуток від продажів, В – виручка від реалізації продукції, Срп – повна собівартість реалізованої продукції, КР – комерційні витрати, УР – управлінські витрати.

Якщо ж ми хочемо розрахувати такий фінансовий результат як прибуток до оподаткування (Пдон), нам необхідно до прибутку від продажів (Ппродажа) додати інші доходи і відняти інші витрати. Після розрахунку прибутку до оподаткування, підприємство виплачує всі необхідні витрати, таким чином, отримуючи чистий прибуток. У підприємстві чистий прибуток виступає джерелом формування капіталу самої організації, а також, джерелом виплати засновницького доходу.

Читайте також:

Залишіть коментар

Вам необхідно залоґуватися для написання коментарів.