Як збільшити продажі в магазині. основні способи

13.07.2017 - 02:33 | Категорія: Різні види заробітку

Прагнення до отримання і збільшення прибутку притаманне кожному бізнесмену. А що сприяє збільшенню прибутку? Відповідь очевидна – зростання продажів. На сучасному ринку збільшення обсягу продажів в магазині – просто необхідність. Те, що рухає сучасним споживачем, часто лежить на поверхні, але не завжди очевидно для підприємців і продавців.Прагнення до отримання і збільшення прибутку притаманне кожному бізнесмену. А що сприяє збільшенню прибутку? Відповідь очевидна – зростання продажів. На сучасному ринку збільшення обсягу продажів в магазині – просто необхідність. Те, що рухає сучасним споживачем, часто лежить на поверхні, але не завжди очевидно для підприємців і продавців.

Безліч завдань і питань стоїть перед підприємцем. Як збільшити свій прибуток? Чи є перевірені і надійні способи, а може бути існує не зовсім загальноприйнятий метод? Наскільки можна збільшити дохід, а головне – в які терміни? Але ці питання хвилювали століттями всіх торговців, бізнесменів і просто заповзятливих людей. А як інакше? Це і є двигун торгівлі – не стояти на місці, розвиватися, примножувати свої ресурси!

Проаналізувавши, можна зробити висновок, що практично з будь-якою категорією товару у покупця вже існує асоціація певного бренду, з яким він порівнює і дає оцінку. Однак для такого ефекту проводиться величезна щоденна робота маркетологів, фахівців з продажу, спрямована виключно на зростання продажів. Команда професіоналів ламає голову над стратегією і тактикою. Прощітивается кожна дрібниця – необхідні ресурси, реакція споживача на ту чи іншу ситуацію. Якість товару грає дуже важливу роль в продажах, але не визначальну. Погодьтеся, ми купує певний товар саме в тому місці, де нам подобається обслуговування, постійні акції, та й просто великий вибір товарів. Так, у кожного є улюблене місце для покупок. Тому необхідно постаратися, щоб і Ваш магазин був таким місцем. Далеко не секрет, що кожен сегмент ринку має свого покупця. Думаєте, що в продуктовому магазині потребують все, а, наприклад, магазин зоотоварів не так затребуваний? Головне знайти свого покупця, звернути його увагу на вас. Попит буде завжди, поки є пропозиція! Давайте покупцеві те, що він хоче.

Перш за все, потрібно зрозуміти, наскільки Ви хочете і готові збільшити продажі свого підприємства і за допомогою яких засобів. Існує кілька умов, які впливають на рівень прибутку: зовнішні і внутрішні умови, а також сам покупець. Коли розглядаєш критерій покупця, в першу чергу звертаєш увагу на думку людей, іміджу вашого магазину серед покупців, ну і звичайно на наявність постійних клієнтів, відвідуваність магазину. Привабливість сегмента залежить від багатьох факторів, але що очевидно, для кожного сегмента слід вибрати свій підхід. Незайвим буде розглянути взаємозв’язок сегментів. Наприклад, магазин будівельних матеріалів може бути орієнтований як на фахівців, так і звичайного роздрібного споживача. Крім того, такі магазини можуть бути партнерами дизайнерських агентств, магазинів сантехніки і покрівельних матеріалів. Таким чином, не маючи великих торгових площ, можна максимально задовольнити потреби своїх клієнтів і отримати додаткову прибути від продажу супутніх товарів. Подумайте, чим ваш магазин відрізняється від конкурентів? За товаром, по послугах, по персоналу, по іміджу або, може бути, за сервісом? Опишіть і оцініть найбільш значущі фактори для вашої цільової аудиторії і порівняйте їх з існуючими параметрами вашого магазину.

Далі поговоримо про зовнішні чинники. До таких факторів належать зовнішня зовнішність магазину, вивіска, місце розташування, прилегла транспортна розв’язка, і чимало важливий фактор – навколишні конкуренти.

До внутрішніх критеріїв можна віднести всі умови життєдіяльності самого магазину. Тобто, внутрішня обстановка, атмосфера, декоративні елементи інтер’єру, якість роботи персоналу і взагалі, правильне використання торгових приміщень. Необхідно враховувати саму специфіку бізнесу і проаналізувати, що на даний момент можна змінити, а що ні. Отже, від прикладених зусиль буде залежати коефіцієнт зростання продажів від п’яти до п’ятдесяти відсотків. Наприклад, місце розташування магазину не приносить бажаного результату, але міняти його – досить нездійсненне завдання.

А якщо якийсь товар не користується шаленим попитом у споживачів, то можна його замінити або запропонувати ще кілька варіантів, тим самим додати різноманітності вибору покупцям. Підходити до цього рішення потрібно з великою долею відповідальності, тоді і результат не змусить себе чекати!

Одним з найважливіших інструментів збільшення доходу є сам персонал. Від кваліфікованості і привітності, а так само рівня професіоналізму залежить відвідуваність споживачів. Для того, щоб продавець відчував себе комфортно і був націлений на той же результат, що і Ви, йому необхідна мотивація.

Різні бонуси, премії, відсотки від продажів і так далі. Проводити конкурси «Кращий продавець», «Відповідальний продавець», «Презентація товару».

Тоді продавець сам буде прагнути заманити більше покупців. Також просто необхідно систематично проводити тренінги та навчання. Персонал сам може всередині колективу побудувати свою стратегію торгівлі, тоді і команда буде працювати більш злагоджено. Щомісяця обговорювати ідеї по оформленню магазину або підвищити частоту оновлення вітрин. Регулярно вводити нові акції, знижки, анкетування покупців, подарунки, карти, збирати контакти лояльних клієнтів. Мотивувати покупців на привід людей, колег, пояснювати якісь бонуси будуть за покупців (карти приведи друга, сертифікати на наступну покупку, рекламні грошові знаки вашого магазину.) Цінники (свіжі, нові, яскраві), наводити порядок два рази в день, покращувати викладку товару .

Потрібно проявляти індивідуальний підхід. Наприклад, розширювати асортимент під замовлення покупців або закуповувати ексклюзивні товари, яких немає у конкурентів.

Використовувати виборчий демпінг, з частковим збільшенням цін по іншим позиціям. Закуповувати товарів на сезон (націнка і знижка на різні товарні позиції), продавати більше додаткових витратних матеріалів та аксесуарів. Для комфортного перебування покупця в вашому магазині, можна включати нейтральну музику.

Поряд з перерахованими вище критеріями, будь-якого бізнесу просто необхідна якісна реклама. На даний момент її існує безліч! Різні банери, вивіски, промоутери – це стандартні варіанти реклами. Але можна пробувати і інші кроки, наприклад:

– Використовувати в рекламі силу інших брендів, вішати картинки, давати буклети, показувати ексклюзив магазину;

– Використовувати перехресну рекламу між магазинами, партнерами;

– Домовлятися про рекламу і залученні покупців через ЖЕК, комунальних служб, приватних будинків;

– Партнерство з іншими магазинами, суміжними бізнесами, підприємствами сферами послуг.

Вам необхідно проявити кмітливість і вибудувати працюючу систему перехоплення всіх потоків цільової аудиторії, щоб перенаправити їх в свій магазин. По місцях проживання клієнтів розсилаються якісні, протестовані повідомлення. Основні потоки на вулиці перехоплюють рекламними банерами або промоутерами з листівками. У будь-якому випадку потрібно тестувати і вимірювати ефективність рекламного каналу.

Для початку потрібно проаналізувати роботу свого бізнесу в цілому і ситуацію на сьогоднішній день. Досить вивчити суму середнього чека і кількість споживачів за місяць. Тому слід скласти план продажів, причому сума буде обчислюватися за формулою – бажаний середній чек, помножений на бажану кількість покупців. І вже, виходячи з цього, можна буде протягом усього місяця контролювати процес продажів. Проаналізувавши всі критерії, які впливають на прибуток – зовнішні, внутрішні, кваліфікація персоналу, можна почати удосконалення магазину.

З усього сказаного можна зробити висновок, що для підвищення рівня продажів в магазині необхідно дотримуватися системи, що складається з декількох етапів.

Внутрішня робота.

Зовнішня робота.

Робота з персоналом і покупцем.

Успішна реклама.

Не забувайте, що хороший підприємець не сидить на місці! Він весь час контролює роботу свого бізнесу і рівень продажів. Тоді і оцінювати ефективність своїх дій буде набагато об’єктивніше. Ніколи не зупиняйтеся, досягнувши якогось результату! Завжди є, куди рости. А якщо користуватися порадами даної статті, то Ви збільшите свій прибуток від п’яти до п’ятдесяти відсотків.

Читайте також:

Залишіть коментар

Вам необхідно залоґуватися для написання коментарів.