Переробка сміття – дуже затребуваний бізнес

15.12.2016 - 22:51 | Категорія: Різні види заробітку

Сміттєпереробний бізнес є дуже ефективною сферою для вкладання капіталу. На кожну людину в рік припадає приблизно 250 кілограм побутового сміття, в той час як компаній з переробки сміття на даний момент не так вже й багато. Крім цього, бізнесмен може організувати на підставі вступних іспитів різних видів відходів. З огляду на те, що з одного кілограма пластикового сміття можна отримати вторсировини до 0,8 кілограм, це робить переробку відходів дуже прибутковим бізнесом.

На сьогоднішній день стандартний підхід до утилізації сміття є вже застарілим, більш того стає навіть небезпечним для здоров’я людини та екології навколишнього нас середовища. Сміттєпереробні підприємства набувають популярності ще й завдяки прихильному ставленню міської влади.Сміттєпереробний бізнес є дуже ефективною сферою для вкладання капіталу. На кожну людину в рік припадає приблизно 250 кілограм побутового сміття, в той час як компаній з переробки сміття на даний момент не так вже й багато. Крім цього, бізнесмен може організувати на підставі вступних іспитів різних видів відходів. З огляду на те, що з одного кілограма пластикового сміття можна отримати вторсировини до 0,8 кілограм, це робить переробку відходів дуже прибутковим бізнесом.

На сьогоднішній день стандартний підхід до утилізації сміття є вже застарілим, більш того стає навіть небезпечним для здоров’я людини та екології навколишнього нас середовища. Сміттєпереробні підприємства набувають популярності ще й завдяки прихильному ставленню міської влади.

Організація міні виробництва з переробки сміття.

Починати подібний бізнес необхідно з збору різних типів відходів у своїй місцевості. Для цього знадобиться вантажівка з відділеннями для укладання сировини. Без невеликих капіталовкладень не обійтися на початковому етапі тому основна заковика в розсортуванні сміття, самі люди це безкоштовно робити навряд чи стануть. Найважчим сировиною для переробки є пластик, тому необхідно визначити і встановити вартість на пластикове сировина.

Як вважають фахівці, добре поставлене виробництво по переробці сміття може давати рентабельність до 80 відсотків, що дозволить окупити витрати на відкриття такого бізнесу буквально за пару місяців, крім того, встановлено, що чим більший бізнес і відповідно його оборот, тим більший у нього буде термін окупності. Причому, чим більше глибоку переробку сміття ви будете виробляти, тим більший прибуток отримаєте.

Варто так само приділити увагу вибору видів твердих побутових відходів, так як відкриття підприємства з обробки універсальних ТПВ потребують значних фінансових вкладень.

Складаємо бізнес-план: підраховуємо витрати.

Чим більше підприємство по переробці ТПВ ви будете будувати, тим дорожче воно буде коштувати. Так, будівництво досить великого заводу може обійтися в суму понад двадцять мільйонів доларів. Однак навіть невелике підприємство буде приносити хороший прибуток, а обійдеться його будівництво значно дешевше, приблизно від п’ятдесяти до трьохсот тисяч доларів обійдеться вам організація одного цеху з переробки одного виду ТПВ.

Дві-три тисячі доларів буде коштувати організація виробничих і складських приміщень, а також доведення їх до пожежних та санітарних норм. Непогано заощадити можна, організувавши свій комплекс недалеко від житлових районів, це знизить витрати на транспортування так як частина відходів будуть поставляти на виробництво самі жителі місцевих районів.

Вартість всього необхідного обладнання наших виробників обійдеться приблизно в п’ятдесят-сімдесят тисяч доларів. Закупівля макулатури вийде приблизно тридцять-п’ятдесят копійок, пластикові відходи, попередньо відсортовані обійдуться вам в півтора-сім рублів на кілограм.

Таким чином отримуємо п’ятдесят тисяч доларів мінімальних вкладень. До цього плюсуем закупівлю сировинних відходів, витрати на електроенергію, оплату оренди комплексу і зарплату співробітникам.

Сертифікати та інша необхідна документація.

Для відкриття бізнесу з переробки сміття звичайно ж знадобиться отримати ліцензію в Міністерстві екології. Також відповідно до закону «Про екологічну експертизу» будь-якому підприємству, яке виробляє збір і переробку сировини необхідно проводити екологічну експертизу. Вона видається одноразово на весь термін діяльності підприємства і коштує приблизно п’ять з половиною тисяч рублів.

Крім цього, далі слідує отримання дозволу від санітарної та протипожежної організацій, розробити необхідні документи всіх виробничих і технічних процесів вашого підприємства по переробці сировини. На збір всіх документів може піти один-два квартали і коштувати це буде від трьохсот до тисячі рублів на один висновок. Варто бути готовим до того, що кожен квартал ваше підприємство будуть проходити перевірку у санітарної та пожежної служб, а також у служби по охороні природи і так далі.

Виробничі приміщення та необхідне обладнання.

При виборі місця для відкриття підприємства з переробки сировини слід враховувати його близькість до звалищ. Непоганий варіант розміщення – окраїна міста або ж промзона. Важливо звернути увагу, щоб перші житлові будівлі розташовувалися ближче ніж в 600м від вашого комплексу. Обладнати власний автопарк для перевезення сміття із звалища буде гарною ідеєю, яка полегшить транспортування, можна також обговорити це питання з міськими службами, що займаються вивезенням сміття, або укласти договір з логістичними компаніями, що мають спеціалізацію з перевезень вантажів.

Для обладнання складу не обов’язково шукати велике приміщення, цілком достатньо буде площа менше ста квадратних метрів, для організації цехів знадобиться ще менше приміщення приблизно триста-п’ятсот квадратів.

Для подібного типу підприємства існує ряд мінімально необхідного обладнання, що включає в себе сортувальну лінію, прес, магніт, дробарку і накопичувальний бункер. Для початку цілком підійде комплект машин, що були у вжитку. Такий б / у комплект зарубіжних або наших аналогів обійдеться вам в п’ятдесят-сімдесят тисяч доларів. Існує авторитетна думка, що вітчизняне обладнання буде навіть краще зарубіжного так як воно дешевше, а, отже, комплектуючі (які буде легше підібрати, ніж до зарубіжних аналогів) та ремонт так само будуть обходитися набагато дешевше.

Персонал для виробництва з переробки відходів.

Від обсягів виробництва залежить яка кількість персоналу вам буде потрібно. Для невеликого виробництва в середньому знадобиться сорок чоловік. Робота проводиться вручну. Робота приблизно п’ятнадцяти чоловік буде полягати в сортуванні, відбракування і подрібненні відходів. Для успішної роботи на виробництві потрібні не тільки робочі спеціальності, але і висококваліфіковані фахівці, здатні контролювати виробництво і навчати новачків.

Збут готової продукції.

Реалізація готової продукції залежить від спрямованості виробництва та від первинної сировини. Наприклад, відходи рослинного походження можуть перероблятися на компост, який потім йде на добриво землі, вирощування рослин, озеленення ділянок і т. д. Всілякий електронне сміття (електричні прилади і деталі від них) будуть з легкістю служити джерелом міді, заліза, алюмінію і скла. Паперові відходи переробляють на вторинну сировину, придатну для виробництва нових сортів. Токсичні ж відходи спалюють і отримують їх них будматеріали.

Одна тонна переробленого і спресованого вторинної сировини буде коштувати для макулатури приблизно до півтори тисячі рублів, для полімерів – до дев’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і до п’ятнадцяти тисяч для алюмінієвих банок.

Давайте розглянемо хто є споживачами послуг і продукції підприємства з утилізації відходів є:

По-перше, це муніципальні служби, головним завданням яких є зменшення звалища в місті і екологічна переробка сміття.

По-друге, важливим споживачем є деревообробні, скляні, целюлозні і інші подібні підприємства, зацікавлені в переробці своїх відходів. Зберігання сміття на своїй території може коштувати досить дорого, а за незаконний його викид тягне за собою значні штрафи. Буде правильним запропонувати таким підприємствам співпрацю з вивезення їх відходів за трохи меншу вартість, ніж те, що вони витрачають на даний момент на утилізацію.

По-третє, це споживачі полімерних відходів, будівельного сміття, гумових виробів і переробленої сировини від шкіри. Вони можуть купувати у вашого підприємства вторинну сировину різного роду призначення.

Підприємства з переробки сировини, як і багато інших, вимагають значних капіталовкладень, але в той же час приносять гарний прибуток. Повний період окупності такого бізнесу займе приблизно рік-два, при наявності успішно налагодженого виробництва, успішного збуту вторинної сировини або узгодженості за зобов’язаннями вивезення відходів. Дуже важливим є успішна організація каналів збуту так як в іншому випадку підприємство понесе чималі збитки. А, зважаючи на те, що в цій сфері бізнесу досить невисока конкуренція, то рентабельність успішно налагодженого бізнесу з переробки сировини буде дорівнює приблизно від сорока до вісімдесяти двох відсотків.

Читайте також:

Залишіть коментар

Вам необхідно залоґуватися для написання коментарів.