Які податки платить тов. оподаткування тов

23.05.2016 - 13:40 | Категорія: Питання по бізнесу

Серед найпопулярніших форм власності виділяють Товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ). Така форма власності має багато плюсів. Один з них – це те, що юридична особа має право використовувати будь-який вид системи оподаткування на вибір.

Використовувана система визначає оподатковувану базу, процентні ставки, податки, і як підсумок – сума податкових відрахувань.Серед найпопулярніших форм власності виділяють Товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ). Така форма власності має багато плюсів. Один з них – це те, що юридична особа має право використовувати будь-який вид системи оподаткування на вибір.

Використовувана система визначає оподатковувану базу, процентні ставки, податки, і як підсумок – сума податкових відрахувань.

У російському податковому законодавстві виділяють чотири системи оподаткування:

Упрощённая система или УСНО;

Традиционная система или ОСНО;

Єдиний сільськогосподарський податок (ЕСХН);

Єдиний податок на поставлений дохід або ЕНВД.

Спрощена система оподаткування

Таку систему рекомендують використовувати організаціям, які тільки почали свою діяльність, які не можуть заздалегідь знати про надходження доходів. Під час реєстрації юридична особа зобов’язана подати до реєструючого органу заяву про намір перейти на спрощену систему оподаткування.

Перейти на УСНО можуть тільки ті організації та фірми, де кількість працівників не більше ста чоловік і доходи від діяльності не перевищують двадцяти мільйонів рублів. До переліку податків, які не сплачуються при спрощеній системі оподаткування, входять ПДВ, єдиний соціальний податок, податок на майно і податок на прибуток.

Податкове законодавство передбачає для цієї системи сплату різних податків і зборів, в тому числі ПДФО, єдиний податок та страхові внески.

При УСНО організація може сама вибирати одну з двох об’єктів (баз) оподаткування. Найвигідніше вибрати чисті доходи в якості бази оподаткування.

Тим юридичним особам, які хочуть платити податок за доходи з відрахуванням витрат, буде важче в підрахунку податку.

Складність в такому випадку полягає в тому, що відповідно до податкового законодавства не можна всі витрати відняти з оподатковуваної бази. Наприклад, тут не враховуються витрати робіт з відновлення особистого автомобіля директора за рахунок доходів організації.

Після того, як оподатковуваний об’єкт обраний, визначається сума податку, який необхідно сплатити до бюджету. У першому випадку податок складе шість відсотків, а в другому – п’ятнадцять відсотків. Для Товариства з обмеженою відповідальністю, де значна сума витрат, краще буде платити податок у п’ятнадцять відсотків. А ось якщо витрати малі, то вигідніше як об’єкт брати доходи фірми без відрахувань.

На прикладі розглянемо, яку суму податку за ставкою шість відсотків потрібно перевести в бюджет.

Отже, нижче наведені дані, відображені в балансі за місяць роботи організації:

виручка – п’ятсот тисяч рублів;

виплачена заробітна плата – сімдесят тисяч рублів;

витрати організації (змінні + постійні) – дев’яносто тисяч рублів.

На підставі розрахунків Товариство з обмеженою відповідальністю сплатило до бюджету такі суми податків:

ПДФО (розраховується від заробітної плати, ставка 13%) – 70 000 * 0,13 = 9100 рублів

Внесок в ПФР (ставка 14%) – 70 000 * 0,14 = 9800 рублів

Внесок до ФСС (соціальне страхування, ставка 0,2%) – 70 000 * 0,002 = 140 рублів

Єдиний податок (ставка 6%) – 500 000 * 0,06 = 30 000 рублів.

Організації, які вибрали УСНО, мають право прибрати з ЄП суму внесків до ПФР, якщо вона не більше ? загального розміру єдиного податку: 30 000-9800 = 20 200 рублів.

Підсумувавши всі податки, сплачені за минулий місяць, в результаті отримуємо: 9100 + 9800 + 140 + 20200 = 39 240 рублів.

Щоб розрахувати прибуток юридичної особи потрібно з суми отриманих доходів відняти витрати, в тому числі податкові внески і збори: 500 000 – 90 000 – 39 240 – (70 000-9100) = 309 860 рублів.

І тільки після розрахунку прибутку організація може здійснити оплату дивідендів акціонерам, з огляду на суму прибутку і заплативши ПДФО, який становить дев’ять відсотків. У разі, якщо прибуток цілком буде розподілена у вигляді дивідендів, то сума ПДФО становитиме тоді 309 860 * 0,09 = 27 887,4 рублів.

При нарахуванні оплати праці та дивідендів керівництву фірми важливо знати, що нараховані високі дивіденди куди вигідніше високий оклад співробітників, так як при великих дивіденди ставка ПДФО всього 9%, а при заробітній платі – 13%. Вигода в різниці процентних ставок.

Традиционная система или ОСНО

Дана система викликає труднощі у юридичної особи при розрахунку податків і бази оподаткування.

Бухгалтерський облік в традиційній системі складний, він вимагає досвіду і знань з боку бухгалтера, тим більше при веденні бухобліку необхідно спеціальне програмне забезпечення (в тому числі 1С Бухгалтерія і т. д.), яке набагато полегшує роботу співробітника Товариства з обмеженою відповідальністю.

Систему ОСНО рекомендують розвиненим юридичним особам, які мають великий річний оборот грошей і постійні доходи і витрати,

Для таких організацій в податковому законодавстві передбачені наступні податки, необхідні для сплати в бюджет

НСР – 18%;

Податок на прибуток – 20%;

Податок на майно – 2,2%;

ЄСП, вираховується з нарахованих винагород фізичним особам, – 26%.

Підприємствам, які використовують систему ОСНО, важко співпрацювати з фірмами, які застосовують спрощену систему оподаткування. У цьому мінус традиційної системи.

Єдиний сільськогосподарський податок або ЕСХН

Подібна система оподаткування застосовується тільки тими підприємствами, діяльність яких спрямована на виробництво товарів сільськогосподарського спрямування. Єдиний сільськогосподарський податок замінює собою кілька податків. Це податок на прибуток і майно юридичної особи, ПДВ і ЕСН.

Єдиний податок на поставлений дохід або ЕНВД

ЕНВД – четверта система оподаткування в податковому законодавстві РФ. Така система розрахована на конкретні види діяльності підприємців, а не на підприємців або організації.

Розрахунок податку ведеться не з отриманого доходу за фактом, а з поставлений, тобто доходу, який як передбачається має отримати юридичну особу. Мати справу з такою системою оподаткування хоче мало, тому що не завжди припущення чиновників правильні.

Читайте також:

Залишіть коментар

Вам необхідно залоґуватися для написання коментарів.