Як розрахувати торговельну націнку

26.09.2017 - 20:52 | Категорія: Питання по бізнесу

Кожен продавець повинен вміти і знати, як розрахувати торговельну націнку. Правильно продати товар за вигідною ціною означає отримання пристойного прибутку. І тому продавцю, перш за все, потрібно знати, як правильно розрахувати торговельну націнку. Все це ви повинні вивчити перед початком торгівлі.

Як розрахувати торговельну націнку – інструкція.Кожен продавець повинен вміти і знати, як розрахувати торговельну націнку. Правильно продати товар за вигідною ціною означає отримання пристойного прибутку. І тому продавцю, перш за все, потрібно знати, як правильно розрахувати торговельну націнку. Все це ви повинні вивчити перед початком торгівлі.

Як розрахувати торговельну націнку – інструкція.

Націнка – це структурний елемент ціни. Економічний сенс націнки досить простий: в середньому величина націнки повинна покрити витрати продавця і отримання прибутку. У різних галузях економіки існують різні націнки, які обумовлені специфікою будь-якого виду підприємницької діяльності. Навіть реалізація Одинокова товару обкладається різними величинами націнок. Найпростішим прикладом служить оптовий і роздрібний продаж продуктів загального харчування. Загальна націнка на продукти дорівнює 10%, а ось роздрібна націнка значно вище 25%.

Торговельну націнку можна розрахувати двома способами: в абсолютному вираженні і відносному вираженні. Для того щоб розрахувати націнку в абсолютній величині потрібно визначити її через спеціальну формулу: «ціна продажу мінус ціна закупівлі». Отже, знаючи обидві величини, можна з легкістю отримати суму торгової націнки.

У відносній величині розраховувати торгову націнку потрібно за іншою формулою: «ціна продажу, поділена на ціну закупівлі, мінус одиниця». Полученноевамі значення потрібно перевести у відсотки. Цю формулу можна застосувати до будь-якої торгівлі якщо під сумою закупівлі брати собівартість, то дана формула так само підходить для визначення націнок у виробництві.

Читайте також:

Залишіть коментар

Вам необхідно залоґуватися для написання коментарів.