Що таке опціон (option)

28.03.2017 - 03:31 | Категорія: Питання по бізнесу

Близько 500 років в світі використовуються фінансовий документ під назвою опціон. У приклад можна привести Голландію з «тюльпановим божевіллям». У той час людина без грошей, хтів купити тюльпан, укладав договір з продавцем, в якому вказувалося, що він зможе купити цю квітку, до певної дати, а може і не купити, якщо не захоче.

У такому договорі у продавця теж були зобов’язання продати товар відповідно до дати ціною зазначеними в договорі.Близько 500 років в світі використовуються фінансовий документ під назвою опціон. У приклад можна привести Голландію з «тюльпановим божевіллям». У той час людина без грошей, хтів купити тюльпан, укладав договір з продавцем, в якому вказувалося, що він зможе купити цю квітку, до певної дати, а може і не купити, якщо не захоче.

У такому договорі у продавця теж були зобов’язання продати товар відповідно до дати ціною зазначеними в договорі.

Якщо детально розбирати суть опціону, то опціон це договір на продаж (опціон кол) або на покупку (опціон пул), або на все разом.

Російське законодавство на відміну від англійського забороняє опціони, в цьому і є проблема.

Що робити продавцеві, якщо ціна, зазначена в договорі за час збільшилася? Або покупець не захотів брати товар. Продавець залишиться в незручній ситуації. Така ж ситуації може статися і з покупцем, в його випадку ціна може впасти.

Щоб не було фінансових проблем, з’явилося поняття, «премія опціону». Ціна опціону дорівнює премії опціону, це плата на майбутнє висновок вашої угоди. Такий показник залежить від того на скільки сьогодні на ринку різняться попит і пропозицію. Раз мова йде про гроші, то розробили математичну модель, яка розраховує ціну або премію документа.

Премія в тому випадку підвищується, якщо змінюється ціна (параметр волатильності) на продукт і проливаються терміни. Ці параметри входять в математичну модель.

Читайте також:

Залишіть коментар

Вам необхідно залоґуватися для написання коментарів.