Що таке банківська і комерційна таємниця – поняття

25.03.2017 - 05:02 | Категорія: Питання по бізнесу

Банківська таємниця – це спеціальне поняття, що використовується для регламентації банківської діяльності щодо персональних даних клієнтів фінансової організації. Найбільш важливим правовим документом, в якому згадується і визначається банківська таємниця, Є нормативно-правовий акт «Про банки і банківську діяльність».Банківська таємниця – це спеціальне поняття, що використовується для регламентації банківської діяльності щодо персональних даних клієнтів фінансової організації. Найбільш важливим правовим документом, в якому згадується і визначається банківська таємниця, Є нормативно-правовий акт «Про банки і банківську діяльність».

Чому діяльність банків регулюється на федеральному рівні?

Як правило, це пояснюється високим ступенем довіри, якої банки Росії користуються у населення. Люди, які проживають в Російській Федерації, довіряють одному і тому ж банку все персональні дані не тільки про себе, а й про членів своєї сім\’ї. Дебетові та кредитні картки, позики, іпотека, безліч фінансових переказів – всі ці операції дозволяють банку збирати про нас величезна кількість інформації.

І банківська таємниця забороняє цю інформацію використовувати. По крайней мере, відповідно до закону, банки не мають права передавати дані про транзакції клієнта тим третім особам, які можуть загрожувати безпеці грошових коштів клієнта.

Логічно припустити, що дані, які намагаються отримати без спеціально оформленого запиту, швидше за все будуть використані проти клієнта. Саме тому банківська таємниця – поняття, яке дотримується в абсолютній більшості фінансових організацій.

Якщо ж, не дивлячись на законодавство, ваш банк може вимагати додаткової інформації про вас, ви можете відмовитися її надавати (при цьому маєте право користуватися послугами організації в повному обсязі). Якщо банк на цій підставі відмовить вам в обслуговуванні – сміливо йдіть до суду.

Варто підкреслити, що за останній рік перелік установ, які мають право на отримання доступу до вашої персональної інформації, істотно розширився. Ознайомитися з ним можна в відповідних законодавчих актах. Втім, уряд докладає всіх зусиль для захисту даних користувачів, випускаючи нові нормативно-правові акти, такі, як закон «Про комерційну таємницю».
<!–
id3083
–>

Читайте також:

Залишіть коментар

Вам необхідно залоґуватися для написання коментарів.