Що таке бізнес-план

28.02.2017 - 19:14 | Категорія: Питання по бізнесу

Бізнес-план – сукупність принципів, виражена певним планом, дотримуючись який, підприємство здійснює свою діяльність. Цей документ містить в собі відомості про організацію, технологія виробництва товару, результати дослідження ринку, витрати і доходи, Що випливають з даного виду підприємницької діяльності.

Бізнес план конкретизує коло споживачів певної продукції, і який саме буде попит. Його можна сформулювати самостійно, деякі звертаються за допомогою фахівців. Грошова сума, яку доводиться платити за складання бізнес-плану, варіюється і навіть дійти до кількох сотень тисяч рублів.Бізнес-план – сукупність принципів, виражена певним планом, дотримуючись який, підприємство здійснює свою діяльність. Цей документ містить в собі відомості про організацію, технологія виробництва товару, результати дослідження ринку, витрати і доходи, Що випливають з даного виду підприємницької діяльності.

Бізнес план конкретизує коло споживачів певної продукції, і який саме буде попит. Його можна сформулювати самостійно, деякі звертаються за допомогою фахівців. Грошова сума, яку доводиться платити за складання бізнес-плану, варіюється і навіть дійти до кількох сотень тисяч рублів.

На початку створення власного бізнесу ви повинні знати, у скільки обійдеться проект. Для інвестора, в свою чергу, важливо знати, що він вкладає свій капітал в прибуткову справу і то, протягом якого часу його вкладення окупляться.

Навіщо складати бізнес-план?

1) Максимально уникнути помилок в процесі розвитку свого бізнесу. Коли у вас є чітка інструкція, ви поетапно, ретельно виконуєте завдання, що знижує ризик невдач.

2) Залучення вкладення коштів з боку. Для того, щоб інвестор погодився співпрацювати, ви повинні наочно показати йому, що ваша ідея принесе прибуток.

3) Мінімізувати збитки і виключити ймовірність боргів. Чіткий план допоможе вам побачити перспективи проекту і правильно розподілити кошти.

Структура бізнес-плану виглядає приблизно так:

Резюме

Зміст бізнес-ідеї (дані про подальшу діяльність, оцінка досвіду, опис зразка продукту).

Оцінка ринку збуту (характеристика цільової аудиторії, оцінка конкурентів, порівняльний аналіз ваших переваг і недоліків з іншими підприємцями).

Організаційний план (визначення власності підприємства, інформація про партнерів, характеристика вашого напряму в бізнесі, організаційна ієрархія).

План виробництва (темп виробництва, його процес, інформація про виробника).

Фінансовий план (відомості про доходи та витрати, політиці фінансування, отриманні та виплати грошових коштів і т. п.)

Маркетинговий план (Опис маркетингового підходу до виробництва даної продукції і мета маркетингу)

Додаток.

Підводячи підсумки, хотілося б сказати, що саме грамотне складання бізнес-плану на початковому етапі, і його послідовне дотримання в подальшому, визначає успіх і швидке зростання розвитку компанії. Дотримуючись певних принципів і приділяючи увагу окремо кожного свого кроку в розвитку бізнесу, ви напевне досягнете своєї мети.

Читайте також:

Залишіть коментар

Вам необхідно залоґуватися для написання коментарів.