Чи варто відкривати свій бізнес одному або знайти партнерів

28.09.2016 - 17:56 | Категорія: Питання по бізнесу

При відкритті власного бізнесу людина прагне до незалежності і свободі. Відкриваючи власну фірму бізнесмен вирішує безліч питань – напрямок майбутнього бізнесу, суми початкових інвестицій, необхідність знайти партнерів по бізнесу.

Останнє питання – один з найскладніших і причини його виникнення можуть бути різні.При відкритті власного бізнесу людина прагне до незалежності і свободі. Відкриваючи власну фірму бізнесмен вирішує безліч питань – напрямок майбутнього бізнесу, суми початкових інвестицій, необхідність знайти партнерів по бізнесу.

Останнє питання – один з найскладніших і причини його виникнення можуть бути різні.

Недолік власного капіталу – основна причина організації бізнесу через партнерство. Почати власний бізнес, маючи кілька сотень доларів в кишені, в сучасному світі неможливо. Навіть для організації малого бізнесу потрібні чималі фінансові вкладення. Банківські кредити дуже дорогі. В таких умовах бізнесмену ніжний інвестиційний партнер.

Організація спільного бізнесу необхідна і в разі, якщо ви розширюєте сферу діяльності і входите на незнайомий вам сегмент ринку.

Якщо ви не готові пробивати дорогу до успіху в поодинці, хочете мати можливість розділити з кимось ризики і відповідальність, вам необхідний власний невеличкий колектив – тобто партнер. Він зможе допомогти разом подолати труднощі і невдачі, особливо при організації бізнесу.

У разі, якщо у вас є достатній стартовий капітал, ви довіряєте тільки собі, не слухайте нічиїх порад і готові самотужки переносити труднощі і позбавлення, партнерство в цьому випадку ні до чого. Якщо хоча б один з перерахованих вище факторів відсутній, партнерський бізнес краще, ніж самостійний.

Теоретично, ведення партнерського бізнесу більш переважно, ніж самостійного, особливо на перших порах. Ви зможете заощадити на персоналі. Один з партнерів може вирішувати ділові проблеми, інший в цей час організовує поставку товарів і обладнання, обдзвонювати потенційних клієнтів і постачальників.

Таким чином економляться витрати на заробітну плату, хоча ви не отримуєте оплати за витрачений працю і кошти.

Якщо коло партнерів досить широкий, легше буде знайти потрібних людей. Для організації великого бізнесу потрібні зв’язку, це не дрібні подачки податкової, пожежним або СЕС. Навряд чи при організації бізнесу ви зможете обійтися без хабарів.

Але головний плюс ведення партнерського бізнесу – синтез знань при колективної діяльності. Кожен окремо отримав би найгірший результат, ніж спільні зусилля. Не маючи достатнього досвіду одній людині складно передбачити всі нюанси організації бізнесу, тоді як спільне обговорення проблем, допоможе виробити вірне стратегічне рішення. Більший ефект вийде, якщо ви з компаньйоном люди різного складу, з разимі підходами до вирішення проблем, правда при такому варіанті можливі конфліктні ситуації.

Ведення без партнерського бізнесу особливо підходить індівідуалістам. Вам не доведеться діяти з оглядкою на партнера, завдяки своїй наполегливості і цілеспрямованості можна добитися великих успіхів, не дивлячись на брак знань і досвіду. Вс. Отриманий прибуток не доведеться ділити з компаньйоном і одноосібно вирішувати, яким чином вона буде розподілена. Вкладіть ви прибуток в розвиток бізнесу або витратите на себе. Ви самостійно приймаєте всі рішення, без оглядки на партнерів, підбираєте персонал фірми, який відповідає тільки вашим вимогам.

Якщо ви вирішили, що без партнерства вам не обійтися, підійдіть з усією відповідальністю до з подбору. От ваших спільних дій залежить ваше майбутнє, вам доведеться кілька років працювати пліч-о-пліч. Ця людина або люди повинні ідеально підходити саме вам.

В першу чергу, компаньйон повинен відповідати вам як особистість. Без взаємодовіри і уваженіясложно побудувати успішний спільний бізнес. Недовіра, недомовки, підозрілість один до одного приведуть до стресу, що негативно позначиться не тільки на бізнесі, але т відіб’ється на вашому здоров’ї не кращим чином.

З партнером по бізнесу у вас повинні бути спільні цінності. Якщо ведення бізнесу для вас засіб самовираження, самоціль, а не тільки спосіб заробітку, то в кінці кінців ви посварився зі своїм партнером, якщо він прагне тільки до одержання прибутку за будь-яку ціну. Розподіл отриманого доходу призведе до конфлікту і подальшого поділу бізнесу.

Ви повинні організувати команду, виключити чистий індивідуалізм. Егоїзм і відстоювання виключно особистих інтересів приведуть до збитків спільного бізнесу, якщо один з компаньйонів почне провертати особисті справи в таємниці від інших.

Партнерство з близьким другом або родичем? Це далеко не завжди хороша ідея. Веденіе спільного бізнесу з близькою людиною, ви ризикуєте посваритися через ділових незгод. Важко критикувати одного або брата за помилки, ви не зможете об’єктивно оцінити їх діяльність, в результаті, страждають і відносини, і бізнес. Краще дружити з партнером, ніж вести спільний бізнес з близькою людиною. Складно змішувати ділові та особисті стосунки.

Найчастіше перші розбіжності з’являються між партнерами при появі перших вільних коштів і їх розподіл. На початкових етапах організації бізнесу зазвичай розбіжностей немає і панує повне взаєморозуміння.

У разі, якщо компаньйони лідери по натурі, може виникнути боротьба за першість в бізнесе. Еслі партнерів більше, ніж двоє, можливо перекладання відповідальності і обов’язків на другіх. І якщо таких «партнерів» не один, успішність бізнесу може бути під загрозою, це пряма дорога до розорення. Необхідно по можливості розподілити обов’язки між партнерами на самому старті.

Не забудьте оформити партнерську соглашеніе. Оно повинно містити обов’язки кожного з партнерів. Цим ви обмежите один одного від вторгнення в свою зону відповідальності. Фінансами повинен займатися найнадійніший і авторитетний член команди.

Необхідно заздалегідь розписати частку кожного партнера в розподілі прибутку, це допоможе уникнути багатьох конфліктів у майбутньому. Таким чином ви зможете передбачити цивілізовані шляхи при виході одного з партнерів з бізнесу, уникнути судових витрат. Розмір часток може бути не однаковий і враховувати різні параметри: суму початкових вкладень, рівень відповідальності, виконувані обов’язки.

Партнерська угода має містити стратегію розвитку бізнесу на найближчі п’ять років. Розробляється вона спільно всіма партнерами і повинна бути схвалена всією командою.

Всі угоди, досягнуті партнерами, повинні бути юридично оформлени. Предпочтітельней організувати ТОВ илиже працювати за договорами підряду.

Вибір способу ведення бізнесу – поодинці або з партнерами індивідуальне рішення кожного бізнесмена. Цей крок повинен бути продуманий, зважені всі позитивні і негативні сторони такого рішення, адже ви визначаєте свою долю як мінімум на кілька років, як максимум – на все життя. Не бійтеся закріплювати свої партнерські відносини офіційним договором, навіть якщо ви вважаєте свого партнера ідеальним кандидатом. Юридичною угодою – не прояв недовіри, а бажання отримати гарантії справедливого взаємовигідного партнерства на благо спільної справи.

Читайте також:

Залишіть коментар

Вам необхідно залоґуватися для написання коментарів.