Які документи потрібні при купівлі квартири

30.04.2018 - 17:10 | Категорія: Нерухомість

Ви знайшли квартиру, яку хотіли б купити . Тепер попереду Вас чекає сама угода. Що вона собою являє, як проходить і чого від неї чекати – саме на ці питання будемо шукати відповіді.

До речі, якщо до моменту угоди ви вже шалено втомилися від нескінченних переглядів, роз’їздів по місту і абсолютно непотрібних зустрічей, є ймовірність, що ви щось робили не так. Потрібно було з самого початку шукати на Стеріуме : там просто, швидко і все зрозуміло.

Але все-таки повернемося до процесу угоди.

Після вибору нерухомості можна підписати договір купівлі-продажу і оплатити депозит, який, як правило, становить 5 відсотків від суми покупки. Дуже просто купити квартиру і оформити всі документи на сайті http://malahyt.com.ua/. Даний документ встановлює час покупки, включаючи кінцеву дату підписання основного контракту. Цей договір має підписуватись в присутності нотаріуса. Після підписання основного (нотаріального) договору купівлі-продажу потрібно здійснити оплату суми, що залишилася. Продавець і покупець звертаються до нотаріуса, у якого домовилися укласти угоду. Вони повинні надати йому цілий пакет документів. Отже, процес починається.

Крок перший – підготовка і перевірка.
На цьому етапі нотаріус звіряє всі необхідні документи у обох сторін. Від продавця потрібні:

Документ, який визначає власника нерухомості: це може бути свідоцтво про приватизацію нерухомості, договір купівлі-продажу і т.д.)

Паспорти та ідентифікаційні коди від всіх власників нерухомості.

“Витяг” – видана в БТІ довідка-характеристика.

Технічний паспорт квартири.

Свідоцтво про шлюб / його розірвання.

Свідоцтво про смерть чоловіка чи дружини, якщо продавець овдовів.

Свідоцтво про народження дітей, якщо вони є фігурантами в документах на нерухомість.

Дозвіл органів опіки та піклування, якщо вони знову ж згадуються в документах на квартиру.

Форма №3.

Покупець повинен надати:

паспорт

Ідентифікаційний код

Паспорт дружини / чоловіка

Свідоцтво про шлюб

Чоловік / дружина

Якщо чоловік / дружина відсутні на угоді, то нотаріально завірена заява.

Якщо цей етап не викликає ніяких труднощів, слід переходити до наступних дій.

Стеріум – Як відбувається процес купівлі квартири – 1

Крок другий – репетиційний.

Сторони читають попередній варіант договору купівлі-продажу, шукають помилки, вносять необхідні виправлення. Особливу увагу потрібно звертати на те, щоб імена, адреси, метраж квартири, паспортні дані та ідентифікаційні номери, суми, терміни – все найдрібніші деталі були записані правильно.

 

Крок третій – нотаріус в пошуку.
Поки учасники угоди знайомляться з текстом договору, виправляють описки і вносять зміни, нотаріус бере необхідні довідки з реєстрів.

Крок четвертий – необхідні заяви.
Другі половини учасників угоди повинні написати заяви про те, що вони не мають нічого проти укладення договору купівлі-продажу. Продавцю потрібно буде написати заяву про те, що він на момент придбання квартири в шлюбі не перебував, або про те, що при укладенні шлюбу не укладався шлюбний контракт.

Крок п’ятий – справжня друкарня.
Договір з трепетом і акуратністю друкується на нотаріальних бланках. Обидві сторони ставлять на ньому свої підписи, але нотаріус його поки не запевняє.

Крок шостий – фінансовий.
Якщо сума угоди перевищує 150 тис.грн., То оплата повинна здійснюватися через банк. Покупець і продавець відправляються в банк. У банку обидві сторони висувають нотаріальну виписку, паспорта, заповнюють анкети, відкривають два рахунки. Сьогодні вартість цих відкриттів всього 260-270 грн. Покупець переводить гроші на рахунок продавця. Раніше покупець віддавав продавцеві кошти в кімнаті для розрахунку, тепер він робить це в відділенні банку. Договір купівлі-продажу підписується тільки після повного розрахунку з продавцем.

Стеріум – Як відбувається процес купівлі квартири – 2

Крім того, існує прибутковий податок, яким обкладається нерухомість. Його продавець сплачує тільки в разі, якщо володіє квартирою менше трьох років. Також, продавець сплачує цей податок і в разі не першого продажу нерухомості в поточному році. За цих обставин громадянин України повинен віддати в державну казну 5% від суми, про яку йде мова в договорі купівлі-продажу.

Зазвичай при покупці житла витрати, пов’язані з оформленням контракту, несе покупець. До них відносяться:

1% від вартості квартири, зафіксованої в договорі купівлі-продажу – в пенсійний фонд, оплачується за квитанцією, яку виписує нотаріус;

ще 1% від оплачуваної суми треба буде сплатити за послуги банку;

державне мито – 1% від ціни нерухомості за договором, ця сума передається нотаріусу, і він сам вносить цю суму за призначенням;

послуги нотаріуса – коштують в середньому 1000 грн.

Крок сьомий – і знову разом.

Знову все повертаються до нотаріуса. Підтверджується факт передачі грошей. Нотаріусу необхідно завірити договір і внести його до реєстру. Договором потрібно присвоїти реєстраційний номер. Обидві сторони розписуються в реєстрі. Оригінал документів та їх нотаріально завірена копія видається покупцю. Ще одна нотаріально завірена копія нового договору передається продавцеві.

Крок в сторону – «опікунська».

Якщо в квартирі прописані діти, за рішенням опікунської ради квартира може бути продана за умови покупки замість іншої квартири. Обидві угоди необхідно здійснити в один день у одного нотаріуса. Для дотримання всіх формальностей, запис в реєстраційній книзі робиться спочатку про покупку квартири для дітей, а потім про продаж тієї квартири, в якій вони прописані.

Процедура виглядає наступним чином:

Першим підписується договір купівлі-продажу, де діти є покупцями.

Потім підписується договір купівлі-продажу, де діти є продавцями.

Після цього проводиться розрахунок по квартирі, де діти є власниками і відразу слідом за цим по квартирі, яка для дітей купується.

 

Ну ось власне і вся процедура. Угода оформлена. Всього 7 кроків – і договір оформлений.

Читайте також:

Залишіть коментар

Вам необхідно залоґуватися для написання коментарів.