Як відкрити бізнес (фірму) в китаї

23.05.2016 - 13:42 | Категорія: Міжнародний бізнес

На сьогоднішній день немає нічого складного в тому, щоб зареєструвати бізнес в Китаї. Одним з мінусів подібної реєстрації є досить довгий прийняття рішення з даного питання (приблизно один рік) внаслідок значної бюрократизації уряду КНР. Однак для полегшення і прискорення процедури реєстрації можна звернутися до компаній-посередників, послуги яких обійдуться вам в 5-6 тисяч доларів, а включаючи оплату різних податків і зборів, доведеться витратити ще близько 2 тисяч доларів. Набагато простіше при цьому (у фінансовому плані) зареєструвати свій бізнес, наприклад в Гонконзі, ніж в Шанхаї або Пекіні, ця обставина також потрібно враховувати.На сьогоднішній день немає нічого складного в тому, щоб зареєструвати бізнес в Китаї. Одним з мінусів подібної реєстрації є досить довгий прийняття рішення з даного питання (приблизно один рік) внаслідок значної бюрократизації уряду КНР. Однак для полегшення і прискорення процедури реєстрації можна звернутися до компаній-посередників, послуги яких обійдуться вам в 5-6 тисяч доларів, а включаючи оплату різних податків і зборів, доведеться витратити ще близько 2 тисяч доларів. Набагато простіше при цьому (у фінансовому плані) зареєструвати свій бізнес, наприклад в Гонконзі, ніж в Шанхаї або Пекіні, ця обставина також потрібно враховувати.

Великий (навіть занадто) початковий статутний капітал також є мінусом реєстрації в Китаї. Так, для відкриття торгової компанії необхідно мати приблизно 140 тисяч доларів США, з яких майбутній власник оплачує 20 відсотків суми в момент реєстрації, а решта 80 відсотків потрібно буде виплатити з протягом двох років від початку реєстрації фірми (компанії).

Процедура реєстрації фірми в Китаї.

Подача документів для реєстрації своєї компанії в КНР представляє процедуру, що складається з декількох кроків. Спочатку необхідно написати заяву і зібрати потрібний для цього пакет документів, для надання в компетентні органи. Потім даний пакет документів необхідно затвердити, після чого слід реєстрація своєї фірми в Адміністративному Торгово-промисловому Управлінні Китаю. Наступним кроком має бути відкриття рахунку в одному з банків КНР. Далі в Управління Валютного Контролю Китаю потрібно подати документи з метою їх перевірки, а також отримати код вашої нової компанії, подавши документи в податкову інспекцію КНР. Подальший крок – це замовлення друку для компанії, і в підсумку необхідно отримати дозвіл, при наявності якого ви будете мати право наймати іноземну і китайських працівників.

Рід і вид вашої передбачуваної діяльності буде визначальним показником того, в які саме державні управління потрібно буде надати пакет документів. Народний банк КНР візьме ваші документи на розгляд в разі відкриття вами страхової або фінансової компанії. А міністерство зовнішньої торгівлі буде розглядати надані документи, якщо ви плануєте відкрити транспортну мул торговельну фірму. Міністерство Комунікацій КНР приймає документи на відкриття компаній, діяльність яких буде пов’язана з морськими перевезеннями. А Управління Цивільної Авіації розгляне документи, необхідні для реєстрації авіакомпанії.

У момент подачі документів вам нададуть конкретного державного службовця, в обов’язки якого входитиме контроль правильності подачі ваших документів в усі відповідні інстанції Китаю.

Крім вищевказаного заяви про відкриття компанії на території Китаю будуть необхідні ще й такі документи: 1) стан рахунку вашої фірми (виписка з банку); 2) паспорт або інший документ, що посвідчує особу засновника компанії – копія; 3) п’ять фотографій (зазвичай у форматі 6х6); 4) документ, що підтверджує призначення директора, за підписом засновника компанії; 5) договір про оренду приміщення для фірми, а також документи від орендодавця: документ про те, що орендодавець має офісом на законних підставах і про наявність у нього ліцензії на фінансову діяльність в Китаї.

Додатковий пакет документів може знадобитися в тому випадку, якщо ви плануєте відкрити філію іноземної компанії на території КНР. До таких документів належать: по-перше, заява на реєстрацію іноземної компанії в Китаї; по-друге, наявність коштів у банку материнської компанії – виписка; по-третє, повні відомості про співробітників, які в подальшому будуть працювати в Китаї; і, по-четверте, контракти та договори, укладені материнською компанією з усіма підприємства ми Китаю.

Визначальним моментом для вас може стати та обставина, що бізнес в КНР є досить прибутковим, незважаючи на велику кількість бюрократії в процесі реєстрації компанії. Цьому сприяють як високий попит на продукцію, так і порівняно дешеві трудові ресурси, за допомогою чого можна отримати хороший прибуток за досить короткий час діяльності вашої фірми.

Крім того для відкриття компанії в КНР тільки з іноземним капіталом знадобиться виключно один засновник, який може виконувати і функції директора.

І нарешті, повернемося до початку. Ще на етапі планування вашого майбутнього бізнесу необхідно грамотно оцінити різні фактори, які можуть вплинути на результат справи, це і місто, в якому планується ваша подальша робота, і вид діяльності, яким ви плануєте займатися, і багато іншого. Всі ці ретельно обдумані і сплановані моменти істотно вплинуть на подальший розвиток подій, пов’язаних і з процесом реєстрації, і можливо економією ваших фінансів.

Читайте також:

Залишіть коментар

Вам необхідно залоґуватися для написання коментарів.