Шеф-кухар з доставкою додому – ідея бізнесу з практично нульовими вкладеннями на старті

22.05.2018 - 22:57 | Категорія: Їжа та напої

Шеф-кухар за викликом – модна і затребувана ідея організації бізнесу з мінімальними вкладеннями капіталу. Вона заснована на наданні персональних кухарем погодинних послуг прямо вдома у замовника.

Послуга передбачає виклик кухаря додому до клієнта, або в інше місце організації для підготовки меню свята. Найчастіше в команді подібних проектів працюють відомі шеф – кухаря міста, що володіють хорошою репутацією і здатні забезпечити вибір страв на будь-який смак навіть самому вимогливому клієнтові.

Кого зацікавить ідея?

Стрімкий ритм міст не дозволяє проводити біля плити багато часу. Тому сімейні свята і дні народження можуть стати справжнім головним болем. Гостей в таких випадках буває чимало, а займатися цим зовсім ніколи. І в підсумку іменинник не задовольняється святом, а займається його підготовкою до пізньої ночі. Саме в цих випадках шеф-кухар на вечір – відмінна ідея.

Жителі мегаполісів з солідним достатком також зацікавляться подібною послугою. Клієнтам вкрай вигідно те, що їх особистий кухар буде одночасно закуповувати продукти, продумувати і погоджувати меню і прибирати за собою кухню після готування. Такий повний пакет зручний подвійно.

Резюмуючи, допомога професіонала точно необхідна тим, хто:

втомився від громадського харчування (бари, кафе) і хоче насолодитися вишуканою їжею прямо вдома,

не може дозволити собі грандіозний банкет в ресторані, але готовий заплатити за організацію гідного вечері для гостей,

піклується не тільки про красу сервірування і вишуканості смаку, але приділяє велику увагу і якості їжі у себе на столі,

Ресторанам і кафе в “високий сезон” або при проведенні масштабних заходів, коли стає недостатньо власних ресурсів закладу.

Одні клієнти будуть запрошувати вас виключно у свята, а інші з радістю скористаються послугами кухаря і в повсякденному обстановці.

Найголовніше, що для реалізації цієї можливості початковий капітал практично не потрібен. Все, що вам потрібно – кухарський інвентар і форма. Наявність особистого автотранспорту також стане плюсом, тому що дозволить вам пересуватися між замовниками швидше і здійснювати всі необхідні закупівлі продуктів без допомоги сторонніх сервісів.

Хто може стати кухарем за викликом, і що для цього потрібно?

Цей вид діяльності ідеально підходить тим, хто вже має професійне кухарське освіту, досвід роботи та вільний час для реалізації ідеї. У діючих шеф – кухарів, які бажають спробувати себе в додатковому бізнесі, не виникне проблем з клієнтською базою і рекламою, так як їх робота вже високо оцінена і відома в місті.

Звичайним кухарям, які працюють позмінно або з виїзним графіком, погодинна підробіток також буде зручна тим, що в перший час її можна поєднувати з основною зайнятістю, нічим не ризикуючи і не роблячи вибір між роботою та участю в новому бізнес – проект.

У тому випадку, якщо у вас немає спеціальної освіти, але є здібності до кухарської справи і бажання припинити це хобі в бізнес, то бажано пройти спеціальні навчальні курси. Це допоможе не тільки грамотно організувати власну роботу, а й компетентно керувати бізнесом в разі його масштабування. Ви будете в курсі всіх технічних і організаційних нюансів, що значно полегшить ваші перші кроки в новаторському проект.

Вашими основними обов’язками в якості кухаря за викликом будуть:

узгодження переліку товарів і меню з замовником,

покупка необхідних інгредієнтів і напоїв,

обговорення всіх нюансів сервіровки, тематики заходу та індивідуальних смакових пристрастей гостей,

організація сервірування столу,

підбір персоналу та контроль за роботою помічників і офіціантів (в разі, якщо захід передбачає їх залучення)

прибирання кухні, інвентарю, посуду.

Головні організаційні нюанси бізнесу.

1. Подбайте про правове забезпечення діяльності. На початковому етапі при відсутності великої кількості постійних клієнтів і замовлень не обов’язково відкривати ТОВ або набувати статусу ВП. Достатньо лише договору на надання послуг, щорічної здачі форми 3-ПДФО до податкової і сплаченого податку в розмірі 13% від загальної суми вашого прибутку.

Однак якщо у вас з’явилися наймані працівники і регулярні замовлення, то реєстрація ІП або ТОВ вже буде обов’язкова. Важливо не забути про те, що не тільки вам, але і всім співробітникам потрібні діючі медичні книжки, відсутність яких може стати серйозним приводом для штрафів Росспоживнагляду і припинення діяльності.

2. Зберіть команду, яка забезпечить надання послуг на високому рівні. Ви можете працювати автономно, або в зв’язці з колегами – кухарями, що дозволить швидко масштабувати бізнес і захопити ринок в даній ніші услуг. Также при великих обсягах замовлень вам будуть потрібні помічники, що виконують рутинну роботу і закупівлі. Офіціантів, водіїв, прибиральників краще наймати разово при необхідності обслуговування великих банкетів.

3. Підготуйте необхідне для роботи обладнання. Будь-кухар, що працює за викликом, обов’язково повинен мати в своєму арсеналі наступне:

один основний і один змінний кухарський комплект (це стосується всієї, команди, якщо кухар працює з помічниками),

ножі для оброблення всіх видів інгредієнтів і точила до них,

обробні дошки для різних типів продуктів (овочі, м’ясо, риба),

портфоліо з фотографіями і розробленими варіантами меню для урочистих заходів та повсякденних обідів і вечерь,

власний автотранспорт, або домовленість з таксі. Швидка і безпечна доставка продуктів, особливо швидкопсувних, – важлива складова вашої діяльності.

4. Якісна реклама – важлива складова вашого успіху. Репутація і впізнаваність, поряд з професіоналізмом, – одні з головних інгредієнтів, на яких має базуватися розвиток вашого бізнесу. Саме тому послуга “кухар за викликом” часто не вимагає додаткової реклами: цю частину роботи виконають ваші вдячні клієнти вже після перших вдало виконаних замовлень. Інформацію про вас будуть передавати з рук в руки “, і нестачі в роботі точно не буде.

Але для тих, хто серйозно налаштований розвивати бізнес, деякі рекомендації все ж будуть корисні:

розміщуйте інформацію про себе в соцмережах. Найбільший ефект ви, швидше за все, отримаєте від фотографій замовлень в вашому особистому інстаграме. Цей вид реклами при грамотному підході може обійтися абсолютно безкоштовно,

якщо рекламний бюджет дозволяє більш дорогі види реклами, то рекомендуємо розробити персональний сайт з усіма видами послуг, формою замовлення і зворотним зв’язком, меню, кандидатурами кухарів на вибір. Тут же ви можете розмістити і власний блог з описами процесу приготування окремих страв і порадами – це не тільки приверне інтерес, а й підвищить ваш рейтинг в очах потенційних замовниць – господинь.

Дорожча опція – власне мобільний додаток, яке буде не тільки містити всі перераховані вище розділи, а й мати можливість розсилки PUSH – повідомлень клієнтам про знижки, акції, нові послуги. Таким чином, ви зможете, одного разу заплативши за додаток, безкоштовно і регулярно розсилати вашої клієнтської бази нагадування про свою послугу.

Щоб краще зрозуміти принцип роботи такого додатка, ви можете прочитати підготовлений нами матеріал про сервісі замовлення їжі , де докладно описуються основні моменти.

добре працює розклеювання рекламних оголошень в дорогих новобудовах і районах міста, де живуть забезпечені сім’ї.

5. Капіталовкладення, які від вас будуть потрібні. Вам не доведеться орендувати приміщення і закуповуватися дорогим обладнанням. Але це не означає, що ваші витрати будуть нульовими. Ось основний перелік витрат, які вам потрібно включити до кошторису:

закупівля уніформи (2 комплекти) – від 5 000 рублів,

ножі, точильний обладнання, дошки, контейнери для зберігання, одноразовий посуд, – не менше 8 – 10 000 рублів,

витрати на рекламу – починаючи від безкоштовних варіантів (соцмережі) до 20 000 – 40 000 рублів залежно від величини вашого міста (в мегаполісах реклама обійдеться на порядок дорожче),

розробка власного сайту – від 30000 рублів,

оренда транспорту – від 10-15 000 рублів на місяць, або витрати на бензин на особистому транспорті 6 – 8 000 в місяць.

Якщо говорити про окупність бізнесу, то початкові витрати окупляться вже в перші 2 -3 місяці. Ваш середній заробіток складе від 20 – 30 000 рублів на місяць, а в великих містах ця цифра може варіюватися від 50 до 100 000 рублів за перші місяці роботи. Зважаючи на це, бізнес – ідея приваблива для бізнесменів, не готових ризикувати значними сумами на початковому етапі.

Трохи про сильні і слабкі сторони проекту

Про плюси ми вже згадували вище. це:

нульові платежі за оренду приміщення і ефективна безкоштовна реклама ( “сарафанне радіо”),

можливість не залежати від роботодавця і працювати за зручним графіком і тільки з тими клієнтами, яких виберете ви самі,

повна самостійність в бізнесі і можливість розвивати його в комфортному для вас темпі і напрямку, залучаючи додаткових співробітників,

незайнятість ніші фірмами – конкурентами і високий попит на послугу “особистий кухар додому”, особливо в великих містах Росії,

Що стосується слабких моментів , то їх не так багато:

на відміну від кафе і ресторанів вам доведеться купувати продукти за роздрібними цінами, що кілька знизить рівень щомісячного доходу,

кухарям за викликом складно конкурувати в боротьбі за клієнта з повноцінними кейтеринговими компаніями, що володіють значними фінансовими і людськими ресурсами,

на початковому етапі роботи ваш дохід не завжди може бути стабільним, тому має сенс не відмовлятися відразу від основного місця роботи, а розвивати бізнес – проект, поєднуючи з робочим графіком.

Якщо вас серйозно хвилює питання конкуренції в сфері громадського харчування, і ви готові розглянути інші формати роботи, радимо звернути увагу на ідею організації власного ресторану самообслуговування .

Підводячи підсумки, хочемо зазначити, що професійний шеф – кухар за викликом завжди зможе знайти достатню кількість замовників в будь-якому місті, незалежно від його величини. І те, що ідея свіжа, і конкуренція в ніші ще не настільки велика, робить бізнес привабливим подвійно. До того ж, незначні витрати на розкрутку і організацію процесу дозволять вам спробувати себе в новій справі з практично нульовими ризиками втрати капіталу.

Читайте також:

Залишіть коментар

Вам необхідно залоґуватися для написання коментарів.