Як організувати бізнес на вирощуванні грибів глива

10.06.2016 - 23:39 | Категорія: Домашній бізнес

Постійне зростання цін на послуги ЖКГ, продукти харчування, транспорт та інші товари при досить повільному підвищенні рівня заробітної плати змушує людей шукати джерела додаткового доходу. При цьому бажано, щоб підробіток не відбирала багато сил і часу.

Але яку роботу, крім основної, варто шукати? Потрібні гарантії, хочеться скоріше отримати прибуток, а в сучасному світі стільки недобросовісних роботодавців!

НайкращеПостійне зростання цін на послуги ЖКГ, продукти харчування, транспорт та інші товари при досить повільному підвищенні рівня заробітної плати змушує людей шукати джерела додаткового доходу. При цьому бажано, щоб підробіток не відбирала багато сил і часу.

Але яку роботу, крім основної, варто шукати? Потрібні гарантії, хочеться скоріше отримати прибуток, а в сучасному світі стільки недобросовісних роботодавців!

Найкраще відкрити свою справу і працювати на себе, бути господарем свого часу і грошей, але це рішення вимагає певної сміливості і бажання подолати неминуче виникають труднощі.

Перша перешкода, з яким стикається потенційний підприємець, часто стає і останнім. Для організації бізнесу необхідний стартовий капітал, а їм, на жаль, має в своєму розпорядженні далеко не кожен.

Торгівля зажадає серйозних витрат на закупівлю товару, які, на жаль, не завжди окупаються, для вирощування сільськогосподарських культур необхідна земля, а прибуток носить сезонний характер.

А вже міському жителю такий спосіб заробітку і зовсім видається чимось фантастичним. Однак не все так складно і безрадісно. Можливо, наша стаття підштовхне вас до важливого рішення, яке змінить все ваше життя.

Ми радимо вам зайнятися … грибами. Не поспішайте посміхатися.

Для того, щоб самим ласувати смачними грибами – вешенками, та ще й отримувати дохід від їх реалізації, не потрібні особливі умови і великі грошові вкладення.

Організувати процес вирощування та продажу грибів може практично будь-яка людина, що має бажання підвищити рівень свого життя, трохи працьовитості і зовсім трохи коштів. Особливо гарний цей бізнес тим, що розташувати мішки з грибами можна навіть на балконі звичайної квартири.

Кілограм глив коштує від ста до двохсот рублів – залежно від сезону. Зрозуміло, в холодну пору року попит на гриби, як і іншу рослинну продукцію, особливо високий.

Виростити за місяць 20-30 кілограмів цих смачних і корисних грибів не складе труднощів, проте продаж їх принесе непоганий додатковий дохід. При цьому для початку вам потрібні всього дві-три тисячі рублів, а то і менше. Погодьтеся, що, мабуть, жоден інший бізнес не вимагає таких мізерних вкладень.

Крім того, вам не потрібно отримувати спеціальних знань – вся інформація є в інтернеті. Витративши всього годину на вивчення літератури, безліч якій представлено у вільному доступі, ви отримаєте необхідний для початку обсяг відомостей і здивуєтеся, наскільки просто організувати такого роду бізнес.

І так, що ж вам знадобиться для початку? Звичайно ж, приміщення, температуру в якому слід підтримувати на рівні вісімнадцяти-двадцяти трьох градусів. Як і все живе, гриби люблять тепло. І пам’ятайте: вирощування глив робить повітря в приміщенні, де вони знаходяться, набагато більш вологим.

Яка ж конкретно сума знадобиться для початку? Вважайте: всього 20 щільних поліетиленових мішків (приблизно двісті рублів), які ви наповніть тирсою. Швидше за все, в майстерні вам дадуть їх безкоштовно або за символічну винагороду. Ну а спори грибів продаються майже у всіх магазинах і відділах, що спеціалізуються на товарах для сільського господарства і насінні.

Вартість кілограма міцелію коливається від 20 до 30 рублів. Відповідно, для початку бізнесу з вирощування глив вам потрібно приблизно триста рублів (на придбання 10 кг міцелію).

Гливи можна вирощувати навіть в підвалі або гаражі. Якщо у вас немає таких приміщень, орендувати їх дуже не дорого.

Таким чином, на старті вам буде потрібно не більше трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ще один приємний нюанс – для вирощування грибів не потрібно оформляти ліцензію. Якщо ви займетеся постачанням продукції в торгівельні точки, доведеться піддати її експертизі для отримання довідки, проте рідні і близькі напевно і так не засумніваються в якості вашого товару.

І так, ви вирішили почати бізнес з вирощування глив і шукаєте відповідне приміщення. Звичайно, на нього, можливо, доведеться витратитися, але ці витрати неодмінно окупляться, адже гриби в разі вдалого продажу принесуть вам прибуток в розмірі від десяти тисяч рублів щомісячно. А для досягнення ще більш вражаючих результатів можна спробувати встановити в приміщенні стелажі – так ви зумієте виростити більше грибів і використовувати простір максимально ефективно.

Підвал можна назвати оптимальним місцем для вирощування глив, так як вони люблять вогкість і тепло. Подбайте про достатнє освітлення – це додасть грибам більш яскраве забарвлення. Та й орендувати підвал простіше простого – пропозицій досить і в газетах, і в інтернеті.

Також культивувати гливи можна і в теплиці. Звичайно, це обійдеться дорожче, але ж і справа не буде стояти на місці. Гроші повинні працювати і, чим більше ви готові вкласти, тим на більшу віддачу можете розраховувати.

Важливо й те, що для вирощування грибів не потрібно наймати працівників. На перших порах ви цілком обійдетеся своїми силами, а при успішному розвитку бізнесу для виконання підсобних і допоміжних робіт вистачить пари людина, зайнятих неповний робочий день. Можливо, ваші рідні захочуть вам допомогти? Що ж, ще краще!

Процес вирощування глив досить простий. Тирса поміщаються в міцні целофанові мішки, а потім заливаються окропом (близько двох відер води на один мішок). Мокрі тирсу слід потримати в зав’язаних мішках три-чотири години, після чого додати в кожен по п’ятсот-сімсот грамів міцелію і ретельно перемішати. Знову міцно зав’яжіть мішки. Тепер нехай постоять в теплому місці. Набряклі вологу тирсу стануть чудовою живильним середовищем для ваших майбутніх грибів. Результат не змусить себе чекати.

Приблизно через три тижні в мішках утворюється потужна грибниця. Допоможіть своєму врожаю, прорізавши мішок в тих місцях, де стрімко зростаючі гриби впираються в тканину. Коли діаметр ваших глив досягне десяти-п’ятнадцяти сантиметрів, можете зрізати їх. Саме такий розмір робить гриби привабливими для покупця, однак тут все залежить від вашого бажання. У всякому разі, смак грибів точно не стане гірше при досягненні ними більшого обсягу.

Навряд чи ви зіткнетеся з труднощами в процесі реалізації товару – як самостійної, так і через торговельні точки – адже рідко хто відмовиться поласувати грибами, тим більше що гливи придатні для смаження, соління, гасіння. Попит на них великий в будь-який час року, особливо взимку.

З кінця літа до середини осені ви помітите значний спад, викликаний настанням грибного сезону. Будьте готові до цього і не сприймайте як провал. Люди потягнуться до лісу, щоб самим назбирати дарів природи, будуть купувати гливи на ринках з метою економії.

Але зима не за горами, і вже в кінці жовтня, з настанням морозів, покупці знову звернуться до вас за смачним, тим самим перевіреним товаром. Постійні клієнти з радістю стануть рекомендувати вас своїм друзям і знайомим як надійного продавця, і менший ваш буде процвітати.

В якості висновку скажемо, що для людей, які хочуть отримувати прибуток і готових присвячувати своїй справі кілька годин щодня, вирощування глив стане гідним способом заробітку. А в разі успішного розвитку бізнесу ви отримаєте можливість зайнятися тільки їм, залишивши роботу за наймом.

Читайте також:

Залишіть коментар

Вам необхідно залоґуватися для написання коментарів.