Ферма з розведення норки як бізнес

31.05.2016 - 04:52 | Категорія: Домашній бізнес

Розведення норки в домашніх умовах, стало дуже перспективним і прибутковим бізнесом. За статистикою в минулому році – 27 підприємств займалися розведенням норки, охопивши 14 регіонів. Середнє поголів’я маток близько 345 тисяч голів, А вирощують найчастіше норок забарвлення пастель, сапфір і стандартний темно-коричневий , а іншими квітами, як правило не займаються.

Норка є головним і затребуваним постачальником хутра для пошиття різних видів верхнього одягу або аксесуарів.Розведення норки в домашніх умовах, стало дуже перспективним і прибутковим бізнесом. За статистикою в минулому році – 27 підприємств займалися розведенням норки, охопивши 14 регіонів. Середнє поголів’я маток близько 345 тисяч голів, А вирощують найчастіше норок забарвлення пастель, сапфір і стандартний темно-коричневий , а іншими квітами, як правило не займаються.

Норка є головним і затребуваним постачальником хутра для пошиття різних видів верхнього одягу або аксесуарів. До того ж, помімоізготовленія улюблених усіма дамами шуб з хутра норки виробляють шапки, коміри, шарфи і навіть рукавиці. Тому на цих звірків настільки великий попит

Що б закріпитися на хутряному ринку, існує кілька способів.

По-перше необхідно закупити самців і самок, популярних забарвлень, їх повинно бути велике поголів’я.

Або віддати свою перевагу особинам володіють рідкісними забарвленнями, наприклад перловий забарвлення шкури, буде коштувати на багато дорожче.

Якщо ви виріши створити його, то відразу потрібно визначитися з організацією праці, механізований або ручний буде процес годування, поїлка та інше. Це на пряму залежить від розміру передбачуваної ферми. Звичайно, все залежить від вашого початкового капіталу. Наприклад, якщо на вашій фермі живе близько 50 звірків, то ви цілком впораєтеся власними силами, але в тому випадку якщо у вас більше 200 голів норки, то звичайно краще найняти персонал, по догляду за тваринами.

Є норми, які регламентується технологічним проектуванням для облаштування звероводческой ферми.

– На початку березня у звірків відбувається гон;

– Особина, що не досягла 8 місяців, вважається молодняком;

– Ферма формується виходячи з коефіцієнта: самци – 0,2, самки – 1, молодняк – 5,1;

– Краща чисельність основних самок від 20 – 300 звірків;

– Щенки з’являються на початку травня;

– Виношування звірків близько 6-7 тижнів;

– Отсаживать молодих особин потрібно у віці 1 місяця.

Найчастіше, розведенням норки займаються в північних областях нашої країни, так як ці звірки не теплолюбні, тому якщо ви вирішили зайнятися цим бізнесом в цій місцині тепло, то необхідно використовувати спеціальне обладнання для охолодження приміщення.

Норки живуть в клітинах, де має бути гніздо звірка і майданчик для вигулу.

Норки можуть жити в дворядно або багаторядних одноярусних клітинах, але це залежить від того який метод обробки шкір ви віддали перевагу.

Клітка з майданчиком для вигулу в середньому вище 45 см, по вертикалі.

А площа клітки для всіх особин близько 0,15 метрів квадратних, а вигул 0,338 метрів квадратних, на одній норки, а молодняк розміщують по кілька штук в гніздо розміром 0,039 квадратних метрів, і вигул 0,097 квадратних метрів.

Підійде, для виготовлення кліток, сітка металева, з невеликою осередком 25х25 мм.

Для якісного вирощування норок необхідно:

– Приміщення для готування корму;

– Приміщення для забою і обробки і обробки шкір;

– Забезпечення постійної подачі води, електрики, опалення та каналізація;

– Місце для утримання кормів і підстилки для тварин (типу комор та інших сховищ);

– Місце для зберігання інвентарю, (побутовий);

– Окремий майданчик для вивезення гною і торфу.

Перш ніж будувати ферму, необхідно узгодити місце будівництва з санепідемстанцією, ветеринарним наглядом, пожежної організацією і іншими інстанціями.

На сьогоднішній день, є норма механізації праці в 50% від усієї кількості, це при утриманні великої ферми, а дрібні користуються ручною працею.

Що необхідно для виготовлення підстилки?

– Сіно;

– стружка деревянная;

– солома.

Підстилку міняють у міру забруднення, в середньому для одного дорослого тваринного потрібно запасти близько 40кг матеріалу на рік. А що стосується молодняку, то йому вистачить 4 кг.

Тепер підрахуємо, скільки води в добу йде на утримання тварин.

– П’є доросла особина півлітра на добу;

– Молодняк п’є 0,7л води;

– А на виробничі потреби на одну особину, витікає близько 7 літрів на добу.

А гній в рік на одну тварину виходить:

– Молода особина – 17кг;

– Доросла особина – 38 кг.

Варто відзначити, що існування подібної ферми поблизу житлових будинків не допустимо, якщо число самок від 20 – 50, то в цьому випадку приміщення повинне розташовуватися не ближче 30 метрів від будинків. Але якщо чисельність тварин від 60 – 300, то на відстані 60 метрів.

Чим годувати тварин і що для цього потрібно?

– м’ясо риба;

– Комбікорми;

– риб’ячий жир;

– трава;

– молочні продукти;

– Вітаміни.

Так перш ніж розраховувати рентабельність організації, необхідно підрахувати всі витрати на облаштування, годування, утилізацію відходів та інші витрати.

Провести якісну вироблення шкур дуже складно самостійно, до того ж потрібно дуже дороге обладнання. Найчастіше ферми заготовляють не вироблені шкури.

Що б заготовити шкуру, потрібно зняти її з тваринного, внутрішню поверхню необхідно добре очистити. Розмістити шкурку на рівній поверхні міздрею на верх, після охолодження потрібно засипати сіллю внутрішню поверхню сіллю.

Є ще метод, коли обробляють шкуру опустивши її в сольовий розчин і кладуть на просушку, а цей процес займає кілька діб.

Не в жодному разі не можна залишати шкури без сольовий обробки, тому що може початися гниття і випадання шерсті. Вироблення вовни, без особливих навичок не бажана, адже для отримання якісного товару потрібно дотримуватися необхідні норми вироблення і використання спеціального обладнання.

Ціна норки фабричної вичинки близько 4000 рублів за самця і 3000 рублів за самку. Чи не вироблена шкурка коштує 120 рублів за 100 квадратних сантиметрів.

А ціна дорослих особин за оду штуку самка 3000, а самця 2300 рублів. Відповідно на покупку звірків піде в середньому 60 тисяч рублів, а містити меншу кількість тварин просто не доцільно.

Реалізуються вироблені хутра в роздріб, в магазини і підприємства, що займаються продажем хутряних виробів.

Для того, то б зайнятися цим бізнесом, не обов’язково мати великий стартовий капітал, можна закупити не велика кількість звірків і не забивати самок, а залишити їх на розлучення нового потомства. Можливо, дохід змусить себе чекати близько року, так як перші продані шкури окуплять тільки витрати на утримання тварин.

Якщо територія ваших володінь дозволяє займатися фермою на своєму обійсті, то це перспективне вкладення грошей. Важливо дотримуватися всі нюанси догляду за звірами.

Читайте також:

Залишіть коментар

Вам необхідно залоґуватися для написання коментарів.