Патентна система оподаткування, що це таке і її застосування для вп

26.08.2016 - 09:41 | Категорія: Бухгатерія та податки

Для початку спробуємо розібратися, що таке патентна система оподаткування . Ця система, встановлюється податковим кодексом і є видом особливого податкового режиму Російської Федерації і на даний момент успішно розвивається. Патентна система введена з 2013 року.

Ця система допускає отримання патенту на деякий термін, що поміняє сплату кількох податків. Видається патент на час від 1 місяця до 1 року. Подібна система вважається обов\’язковою для будь-якого роду діяльності. Глава 26.5 Податкового кодексу Росії якраз про дану патентній системі оподаткування.Для початку спробуємо розібратися, що таке патентна система оподаткування . Ця система, встановлюється податковим кодексом і є видом особливого податкового режиму Російської Федерації і на даний момент успішно розвивається. Патентна система введена з 2013 року.

Ця система допускає отримання патенту на деякий термін, що поміняє сплату кількох податків. Видається патент на час від 1 місяця до 1 року. Подібна система вважається обов\’язковою для будь-якого роду діяльності. Глава 26.5 Податкового кодексу Росії якраз про дану патентній системі оподаткування.

Застосування патентної системи оподаткування.

Платниками податку є індивідуальні підприємці, що перейшли на патентну систему оподаткування, при дотриманні особливих умов:

Межа чистого прибутку підприємця будь-якого роду діяльності, за податковий період не повинен перевищувати суму більше 60 мільйонів рублів.

А також число найманих працівників, а саме працівників за договором цивільно-правового характеру за податковий період, не більше 15 осіб.

Встановлено ці обмеження податковим кодексом. Ставка податку становить 6% від передбачуваного доходу підприємця за рік.

Є список підприємницької діяльності, а саме 49 видів, в чию сторону можливе застосування патентної системи оподаткування. З цього списку 47 видів визначається законом Росії і 2 введені суб\’єктом російської Федерації.

В обов\’язковому порядку до переліку були включені нові види бізнес діяльності: екскурсійні послуги, пральні та хімчистка, послуги перевозкіпо воді вантажів і людей, прокат і торгівля в роздріб

Що стосується громадського харчування, ці послуги були змінені, а саме скоротилася площа залу, де відбувалося обслуговування клієнтів, тепер його розмір повинен бути не більше 50 квадратних метрів.

Ще патентна система має місце бути в такій діяльності як надання щорозмножувальних послуг, різний переклад, виготовлення меблів.

Перелік може змінюватися в зв\’язку з регіональною владою, які можуть його змінити і ввести додаткові побутові послуги, до яких, так само може бути застосована система оподаткування для індивідуального підприємця.

Ця система дає можливість підприємцю не платити ряд податків, а також, в тому випадку якщо застосування індивідуального підприємництва на патентну систему, податкову декларацію про податки пред\’являти немає необхідності.

Процесс перехода на ПНС

І так що необхідно, щоб перевести на патентну систему. Для початку потрібно оповістити інспекцію протягом 5 днів з моменту завершення підприємницької діяльності, що обкладається єдиним податком і пред\’явити заяву в податкову, де ви вже зареєстровані

Відмова у видачі патенту

Інспекція федеральної податкової служби (ИФНС) може відмовити вам у патенті в разі якщо:

– Порушено умови переходу на патентну систему оподаткування

– Якщо є недоїмки з податку, що зобов\’язаний виплачуватися в зв\’язку із застосуванням патентної системи

– У тому випадку, коли заяву про видачу патенту невірно вказаний термін його дії, а саме від 1 місяця до 1 року.

– Або якщо не вказати рід діяльності.

Чем отличается ПНС от УСН?

У спрощеної системи податкової системи і патентної податкової системи є невеликі відмінності:

– Переходячи на патентну систему підприємці можуть не використовувати у своїй діяльності контрольно-касову техніку (ККТ)

– Виконуючи роботу в спрощеній системі, є можливість наймати до 100 співробітників, при тому що, використовуючи патентну систему число найманих працівників не повинна бути більше 15 чоловік.

Проте індивідуальні підприємці зобов\’язані підтверджувати, то що вони надали послуги своїм клієнтам, надаючи квитанції і чеки.

– Змінюється процедура оплати патенту

При спрощеній системі 30% патенту варто оплатити протягом 25 днів з моменту, коли закінчився термін дії патенту.

При патентній системі оподаткування, правила оплати буде залежати від терміну дії патенту. Якщо патент видався на півроку або менше, то суму сплатити не пізніше 25 днів.

А якщо патент дається більше ніж 6 місяців, то 30% оплачується за період 25 днів дії режиму, інша частина віддається не пізніше закінчення місяця з закінчення дії:

– По страхових внесках ставка знижена, вона становить 20%, але це не призначене для підприємців, які займаються ресторанним бізнесом, торгівлею, здача приміщень в оренду. Для цих підприємців є стандартні страхові тарифи

– Перехід на патентну систему, можливий тільки індивідуальним підприємцям.

– Подача заяви на застосування патенту при патентній системі повинна здійснюватися в намічений термін зменшений на 10 днів

– При роботі на патентно податковій системі, переходячи в інший регіон, слід придбати новий патент, а при спрощеній системі, потрібно встати на облік в ИФНС, регіону в якому ви закріпилися.

Ліміт коштів для перекладу на спрощену систему належить щорічне коригування на спеціальний коефіцієнт. Максимальний боковий вівтар прибутку не змінився в 2013 році і становить 60 мільйонів рублів.

У чому полягають відмінності між ПНР і ЕВНД?

З 1 січня 2013 року було втілено в дію патентна податкова система, що краще вибрати єдиний податок на тимчасовий дохід або патент.

– Патентна система не обов\’язкова для кожного роду діяльності, відрізняє від єдиного податку на тимчасовий дохід (ЕНВД)

-Заяву Про перехід на патентну систему, потрібно подати протягом 10 днів, після застосування системи. При цій системі заяву необхідно подавати кожен період, а при системі ЕНВД у вас є 5 днів на подачу заяви.

– Заява зі зняття з єдиного податку подається після закінчення діяльності за 5 днів, при патентної, в той час, коли термін патенту закінчиться заяву не буде потрібно.

– Кількість працівників при єдиному податку досягає до 100 чоловік, при патентної 15 співробітників.

– Термін використання ЕНВД не має меж, а у патенту від місяця до року.

– Патентну декларацію надавати немає необхідності, а єдиний податок потрібна кожен квартал подавати декларацію до 20 числа, після звітного періоду.

– При ЕНВД податкова ставка становить 15%, 6% при патенті.

Варто підкреслити, то момент, що деякі види послуг побутового виду для населення, що не підлягають обкладенню при єдиному податку на тимчасовий дохід, є можливість перейти на патент.

Ще до подібних послуг можна віднести:

– Репетиторство, обучение;

– Проведення спортивних заходів;

– Екскурсійні послуги;

– Мисливське господарство;

– Приготування їжі на дому;

– Послуги доставки або носії;

– Платні туалети;

– Медичні фармацевтичні послуги;

– Догляд за дітьми або хворими людьми.

Плюсы и минусы ПНС.

І так, патентна податкова система, звичайно має свої мінуси, а також плюси. Обговоримо плюси, а саме:

– Мабуть головною перевагою цієї системи є той факт, що індивідуальні підприємці будуть звільнені від податку на прибуток фізичних осіб, податку додаткової вартості, а також податок на майно.

– Є можливість поєднувати патентну систему з іншими режимами. Але підприємці зобов\’язані вести окремий облік майна по відношенню до різних родів діяльності.

– Перевестися на патент ви можете добровільно.

– Патентна система дає можливість підприємцю не надавати щороку декларацію в податкову інспекцію.

– Контрольно-касова техніка, може не знадобитися підприємцю, навіть при веденні бухгалтерії.

– Процедури, передбачувані для податкової звітності значно спрощені в даній системі.

– Майже в кожному роді діяльності, для яких потрібен патент, застосовуються знижені стразові тарифи до винагород, які виплачують своїм cпівробітникам підприємці

– Розрахунку формула прозора і проста.

Мінуси патентної системи оподаткування полягають в наступному:

– У зв\’язку з пунктом 7 статті 346.34 НК РФ, вартість патенту мінімальна 6000 рублів. Сума не велика, при єдиному податку, за деякими пологів діяльності необхідно платити в кілька разів менше.

Варто підкреслити, 6000 рублів – це ставка тільки для декількох видів діяльності, а інші види можуть коштувати на багато більше. Індивідуальні підприємці сплачують страхові внески до фонду медичного страхування і ПФР, про це теж не варто забувати, а якщо є співробітники у підприємця, то податок в рази стають вище.

– Патентна система 2013 року трохи відрізняється від зразка патенту 2012 року, а саме тим, що не можна зменшити вартість патенту, віднімаючи сплачені страхові внески з вартості патентів.

– Патенти необхідно оплачувати наперед, що відрізняє цю систему від інших.

– Підприємці з патентної системою зобов\’язані вести книгу обліку доходів / витрат, для контролю підприємців. Так що якщо індивідуального підприємця дохід більше 60мілліонов рублів, то патент анулюється.

– На патент не залежить чисельність жителів місцевості, в якій існує підприємство.
На сайте национальных инициатив http://peticiy.ru/ любой бизнесмен может создать петицию по ослаблению налоговой нагрузки при открытии нового бизнеса. Наверное многие предприниматели проголосуют за принятие такого закона.
На замітку.

Переходячи на патентну систему і наймаючи працівників, корисно ознайомитися ще з декількома пунктами:

– Щомісяця необхідно перераховувати НДЛФ, що утримується із заробітної плати працівника.

– Платити обов\’язкові страхові внески щомісяця за працівника не пізніше 15 числа місяця.

– Щороку до податкової інспекції надавати відомості про доходи співробітників і за рік утримання ПДФО.

– Здійснити реєстрацію як страхувальник в територіальному органі Пенсійного фонду Росії, за місцем проживання.

– В зазначені терміни пред\’являти розрахунки по сплаченим внескам.

Читайте також:

Залишіть коментар

Вам необхідно залоґуватися для написання коментарів.