Допомога по тимчасовій непрацездатності

19.08.2016 - 05:21 | Категорія: Бухгатерія та податки

У Федеральних законах РФ такий пункт, як тимчасова втрата працездатності через хворобу, смерть неповнолітнього члена сім’ї, по причини материнства, обставин, в зв’язку з якими необхідний постійний нагляд і догляд за найближчим родичем гарантує виплату компенсації.

Відповідаючи на питання тому, скільки повинні тривати виплати, розглянемо найчастіші випадки:У Федеральних законах РФ такий пункт, як тимчасова втрата працездатності через хворобу, смерть неповнолітнього члена сім’ї, по причини материнства, обставин, в зв’язку з якими необхідний постійний нагляд і догляд за найближчим родичем гарантує виплату компенсації.

Відповідаючи на питання тому, скільки повинні тривати виплати, розглянемо найчастіші випадки:

1. Захворювання або травма працівника досить серйозного характеру. Оплата здійснюється весь час до повного відновлення працездатності.

2. Нещасний випадок, що викликав непрацездатність працівника. Оплачується весь період до одужання або до визнання трудящого повністю професійно недієздатним.

3. Встановлення групи інвалідності. Оплата тривати не більше чотирьох місяців поспіль і не довше 150 календарних днів на рік. Якщо група інвалідності отримана через захворювання на туберкульоз, то в цьому випадку допомогу виплачують або до одужання працівника і його виходу на роботу, або до присвоєння іншій мірі інвалідності.

4. Період декрету – вагітності та народження дитини. Виплата проводиться виходячи із загальної кількості робочих днів, протягом яких мати звільняється від професійної діяльності.

5. Постійний догляд за дитиною, яка не досягла 15 років і які мають групу інвалідності. За рік – не більше 120 робочих днів.

Дана допомога виплачується з казни Фонду соціального страхування, або за рахунок роботодавця. На кого покладено компенсація тимчасової непрацездатності працівника, і який конкретний випадок – все це зазначено у відповідних статтях Трудового і Цивільного кодексів РФ. Претендувати просто так на подібного роду виплати не вийде, через те, що співробітник зобов’язаний надати роботодавцю лікарняний лист. У ньому обов’язково повинні бути присутніми такі деталі, як: особистий підпис голови лікарської комісії, відсутність помилок, заповнення граф тільки друкованими літерами, неможливість використання при заповненні листа кулькової ручки. Все вимоги щодо оформлення даного документа описані в Наказах Міністерства соціального розвитку РФ від 2011 року.

Читайте також:

Залишіть коментар

Вам необхідно залоґуватися для написання коментарів.